Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

słaby odbiór CB President Johnny

29 Nov 2006 10:49 4034 5
  • Level 11  
    WItam.
    Jechałem przez dłuższy czas w dość duzej mgle (tzn przy znacznej wilgotności powietrza) ale pewnie dla dalszego rozumowania jest bez znaczenia.
    W pewnym moencie..zacząłem mieć kłopoty z odbiorem tzn prawie nic nie słyszałem (i nie wiem czy mnie było słychać bo
    nie miałem jak sie dowiedzieć). Rozkręciłem głośnośc na maxa i cos tam
    wtedy do mnie dolatywało le bardzo słabo (cicho).
    Co sie pokopało.. co siadło. Radio.. mikrofon..
    Podpiąłem radio pod inną antenę .. i dalej to samo.. Inny mikrofon - tak samo.
    Czy moze jak spadnie
    wilgotność powietrza coś sie poprawi? Czy "trza" sie z tym udac do jakiegos
    speca.
    Radyjko - President Johnny
    Pozdrawiam

PS
    Czy to moze być końcówka mocy?
  • Level 10  
    Kolego końcówka mocy odpowiada za nadawanie ale jeżeli Ci padła może mieć wpływ pośredni również na odbiór.Przecież radio miałeś w samochodzie i mgła nie ma na to wpływu czy jak pada deszcz to nie jeżdzisz autkiem?? Może trzeba by było sprawdzić system antenowy.Czy odsłuch Ci padł podczas nadawania czy normalnie w pewnym momencie zauwazyłeś to?
    Sprawdziłbym luty w radyjku. Stawiam na zimny lut .
  • Level 11  
    Wiem że wilgoć nie powinna mieć wpływu.
    Po prostu jechałem.. było slychac innych ii mnie... Az do pewnego momentu. PO czym :-( kicha siadło.
    Nie wiem czy moment przed tym nie nadawłem i czy przypadkiem nie zwiekszyłem echa (mam mikrofon Densai). Ale przecież to chyba tez bez znaczenia. Układ antenowy jest OK. Wypiąłem radio i podłaczyłem do inej anteny - bez zmian.

Pzdr
  • Level 10  
    Jesień ma swoje uroki rozkręć radio i popatrz czy nie ma zimnych lutów im sprzyja wilgoć zwłaszcza przy kwarcu (takie szare luty one sa podejrzane)
    Koledzy momóżmy!!
  • Level 11  
    Dzięki. Popatrzę juttro dziś zrobiło sie już ciemnawo i cięzko wyciągnąc mi to radyjko z miejsca gdzie zamontowałem. Kurde przeżyło już poprzednią jesień, zimę ..wiosnę .. i teraz by dopadły go zimne luty?

Pozdr?
  • Level 26  
    Uszkodzone tranzystory q2 i q3.