Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączanie naprawione. Matryca przestała świecić

maciekbak 29 Lis 2006 18:39 1250 13
  • #1 29 Lis 2006 18:39
    maciekbak
    Poziom 12  

Witam wszystkich. Mam następujący problem:
    Wymieniłem na płycie głównej gniazdo DC od zasilania i po skręceniu laptopa ze strachem go uruchomiłem. Przycisk power i wszystko ruszyło pięknie do momentu kiedy wyskoczyło okienko do logowania się z hasłem wtedy nastąpił restart który się ciągle powtarza. Odstawiłem laptopa na biurko i po dwóch godzinach znów go odpaliłem i teraz gdy pojawiło się logo Windowsa Xp Proffesional następuje całkowite wyłączenie sprzętu. I mam pytanie takie: może ktoś się już z czymś takim spotkał co może być tego przyczyną i gdzie jej szukać

0 13
  • #2 29 Lis 2006 21:51
    kitor
    Poziom 34  

Wymieniłeś gniazdo. Co to znaczy? Lutowałeś? Jeśli tak, to jaką lutownicą? Co jest przyczyną wymiany gniazda?

Wróżki w moim mieście strajkują.

0
  • #3 29 Lis 2006 22:13
    maciekbak
    Poziom 12  

1) Przyczyną wymiany gniazda było uszkodzenie jego obudowy.
    2) Uzyłem lutownicy grzałkowej Pensol 40W 230V
    3) Dodam że laptop pracuje bez baterii tylko na zasilaczu
    4) Po załączeniu można wejść np do Biosu i zostawić na jakiś czas i nic się z nim nie dzieje
    5) Po normalnym załączeniu jak się ukaże logo Windowsa całkowicie się wyłancza tak jakbym wyciągną wtyczke

0
  • #4 01 Gru 2006 20:11
    kitor
    Poziom 34  

Zrób format - może dziwne, ale wystarczy że przy rozbieraniu lapcia dodałeś twardemu kilka badów

0
  • #5 02 Gru 2006 01:04
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolego kitor, czemu kolega wypisuje duby smalone? Uszkodzone sektory powstają przy wyłączonym zasilaniu? Uprzedzam kolegę, że jeszcze jedna tak genialna porada sugerująca formatowanie dysku zostanie potraktowana przeze mnie jako szkodzenie na Forum.

0
  • #6 02 Gru 2006 09:42
    maciekbak
    Poziom 12  

Panowie rozebrałem jeszcze raz całego laptopa w drobny mak następnie podłączyłem go w sposób następujący procesor do płyty i dysk z napędem i matryca i laptop ruszył i wszystko działało OK bez wyłanczania się. Wiec zabrałem się uradowany do składania. Po złożeniu załanczam, laptop ruszył ale matryca przestała działać. Dodam że go kolejny raz rozebrałem i podłączyłem tak jak na początku i nic. Już nie wiem co robic pomóżcie

0
  • #7 02 Gru 2006 22:00
    kitor
    Poziom 34  

Jankolo - pomyśl - szturchnąłeś(upuściłeś, puknąłeś nieopatrznie) dysk, głowica zaryła w tależe i dane papa - a winda nie startuje. Przypadek nieco wyszukany, ale chwila nieostrożnści i może się zdarzyć.

0
  • #8 02 Gru 2006 22:32
    charm_spider
    Poziom 21  

A co z układem chłodzenia?
    możliwe, że zawieszanie się/restarty mają coś wspólnego ze zbyt wysoką temperaturą...
    A co do załączania matrycy, to czy jest możliwość, że podczas skręcania/rozkręcania uszkodziłeś taśmę? może jakiś kabelek sie poluzował? Spróbuj, czy na zewnętrznym monitorze działa.

0
  • #9 02 Gru 2006 22:43
    mk20
    Poziom 26  

Proponuję powtórnie rozłożyć i sprawdzić taśmy , gniazda i obręb naprawy. Szuka pęknięć, zimnych lutów. Zwróć uwagę na montaż czy czasami coś nie zwiera jeśli obudowa jest metalizowana. Płyta i wszystkie elementy łącznie z ekranem powinny stabilnie spoczywać na podstawie jeszcze przed skręceniem.

0
  • #10 02 Gru 2006 22:45
    przekrent
    Poziom 32  

kitor napisał:
    Jankolo - pomyśl - szturchnąłeś(upuściłeś, puknąłeś nieopatrznie) dysk, głowica zaryła w tależe i dane papa - a winda nie startuje. Przypadek nieco wyszukany, ale chwila nieostrożnści i może się zdarzyć.

Człowieku w trakcie spoczynku dysku głowica jest dokowana(przez sprężynę) i nie ma możliwości uszkodzić powierzchni talerza! Poczytaj o bodowie dysku twardego - google nie kłamie :)

maciekbak napisz dokładnie co to za sprzęt.

0
  • #11 02 Gru 2006 23:51
    syriuszblack
    Poziom 22  

Kolega kitor sformatował sobie kiedyś zwoje mózgowe..

Co do naprawy: czy podłączenie taśmy od matrycy jest w bezpośrednim sąsiedztwie wtyczki DC? Koniecznie rozkręć matrycę i odłącz a następnie podłącz z powrotem taśmę sygnałową/taśmy i kable. Dokładnie to zrób!

Sprawdź czy chodzi na monitorze zewnętrznym. Dysk odpada to bzdury.

Jeśli chodzi na ext monitor to podłącz taśmy do komputera i rozkręconą matrycę podłącz pod taśmy/kable. Teraz włącz komputer, jeśli będzie świecić to ok,możesz delikatnie składać to w całość.

Powiedz co to za sprzęt, z mojego miasta ostatnia wróżka uciekła jak PiS wygrał wybory...

0
  • #12 03 Gru 2006 07:01
    TONI_2003
    Moderator

Proszę tonować swe wypowiedzi bo polecą do kosza , a może zaistnieć i coś więcej !
    Proponuję wrócić do sedna sprawy jaką jest naprawa...

:arrow: Sam jestem Ciekawy jak się zachowa na zewnętrznym monitorze oczywiście na poskładanym laptopie ?

0
  • #13 03 Gru 2006 21:29
    kitor
    Poziom 34  

Oki, wyłączam się z dyskusji

PS: Rozebrałem za swego życia kilka dysków (głównie 1-2gb, ale zdażyły się 40) i żadnej sprężyny nie zobaczyłem. Ślepy jestem?

0
  • #14 04 Gru 2006 22:02
    maciekbak
    Poziom 12  

Na zewnętrznym monitorze nie ma sygnału po podpięciu do laptopa nawed po przełączeniu klawiszy Fn+F4. Diody sygnalizują pracę dysku. Męcze sie już trochę czasu chyba będe musiał dać sobie spokój obserwuje tez na forum posty o matrycach i sprawdzałem juz chyba wszystkie mozliwości. Jestem zdesperowany.

0
  Szukaj w 5mln produktów