Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC KS-R570 - jaka impedancja?

Kal_El 29 Lis 2006 19:35 1503 19
  • #1 29 Lis 2006 19:35
    Kal_El
    Poziom 9  

Witam, problem polega na tym, że mam teraz zamontowane głośniki 8 Ohm a chcę zamontować 4 Ohm, ale nie wiem czy radio jest 4 Ohm czy 8 Ohm. Można to jakoś sprawdzić? Radio to JVC KS-R570.

0 19
  • Katalog Megger
  • #2 29 Lis 2006 19:47
    chico
    Poziom 17  

Radio napewno 4ohm. Chyba wszystkie radia takie sa ;-)

0
  • Katalog Megger
  • #4 29 Lis 2006 21:16
    Kal_El
    Poziom 9  

tylko to jest naprawedę staaaare radio i wolałbym mieć pewność zanim spale nowe głośniki, a na nowe radio mnie na razie nie stać

0
  • #5 29 Lis 2006 21:33
    wow
    Poziom 27  

Wiem, że głośniki można zmierzyć miernikiem. Ale czy radio to nie wiem. A nie pisze na nim nic??

0
  • #6 29 Lis 2006 21:34
    mike21
    Poziom 29  

Kal_El napisał:
    tylko to jest naprawedę staaaare radio i wolałbym mieć pewność zanim spale nowe głośniki, a na nowe radio mnie na razie nie stać

Tak czy siak podłaczajac 8ohmowy głosnik do 4ohm. radia nic nie spalisz ale moc radyjka spadnie o połowe :wink:

0
  • #7 29 Lis 2006 22:08
    Kal_El
    Poziom 9  

Właśnie na nim nic nie pisze, a tata stracił papierki z niego. A może się okazać że radio jest 8 Ohm, a ja wsadzę tam 4 Ohm głośniki to wtedy je najprawdopodobniej spale.

0
  • #8 30 Lis 2006 01:08
    mukade
    Poziom 31  

Kurcze chyba nawet safari nie było 8 ohmowe :) Podłączaj śmiało 4 ohmówki.

0
  • #9 30 Lis 2006 10:40
    <makaron>
    Poziom 10  

Kolego nie ma radji samochodowych 8omowych. wynika to z zasilania. W przy zas 12v gdyby impedancja wyjsciowa wynosiła 8 w miałbyś o polowe mniejsza moc niż przy 4omach. Niestety kosztem zwiększenia mocy jest zwiększenie zniekształceń w porównaniu do 8ohm i większe straty na przewodach. Polecam Ci troche literatury jeśli chcesz wyczerpać temat. Ja osobiście w czasie mojej wieloletniej praktyki nie spotkałem się z radiem sam. 8omowym. Powiem więcej widziałem wiele radji które mogą pracować przy 2omach, ale to już wiele zależy od zastosowanej końcówki mocy.

0
  • #10 30 Lis 2006 13:15
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

makaron dobrze mówi! ;)

0
  • #11 30 Lis 2006 14:41
    demon_dE_midi
    Poziom 17  

ja tylko dodam ze nawet gdyby radio bylo 8ohm to podlaczajac 4ohm-owe glosniki nic sie nie stanie... a przynajmniej nie z glosnikami... za to radio na koncowce mocy bedzie bardziej obciazone przez co moze sie skopcic koncowka... ale to tylko teoria.. bo ja tez samochodowki na 8ohm nie widzialem nigdy :)

0
  • #12 30 Lis 2006 23:03
    Kal_El
    Poziom 9  

Z tym, że radia samochodowe są przystosowane tylko do głośników 4 omowych muszę się nie zgodzić, na praktycznie wszystkich radiach Panasonica piszę, że głośniki mają być od 4 do 8 Ohm. I chciałem wiedzieć czy radia sprzed 10-ciu lat nie obsługiwały przypadkiem głośników tylko 8 Ohm.

0
  • #13 30 Lis 2006 23:40
    demon_dE_midi
    Poziom 17  

od 4 do 8 to normalne... w sumie gorna granica nie jest wazna... liczy sie dolna... im mniejsza impedancja glosnika tym wyzszy prad plynie przez koncowke mocy... koncowka ma wiekrzego powera ale tez mocniej sie grzeje i latwo ja spalic... co nie zmienia faktu, ze nie widzialem jeszcze zadnego radia samochodowego na 8ohm... i chyba zaden z kolegow na forum tez... :) tak czy inaczej mozesz spokojnie podlaczac... nic sie nie stanie...

0
  • #14 30 Lis 2006 23:40
    ige
    Poziom 35  

Kal_El napisał:
    Z tym, że radia samochodowe są przystosowane tylko do głośników 4 omowych muszę się nie zgodzić, na praktycznie wszystkich radiach Panasonica piszę, że głośniki mają być od 4 do 8 Ohm. I chciałem wiedzieć czy radia sprzed 10-ciu lat nie obsługiwały przypadkiem głośników tylko 8 Ohm.
    no to sie mylisz bo kazde radio ktore jest w stanie obsluzyc 4Ω obsluzy 8Ω a nawet 32Ω,i powiem wiecej im wieksza bedzie ta impendancja tym mniej radio bedzie mniej obciaznoe i bedzie sie mniej grzalo a co za tym idze bedzie mial mniejsza moc mysle ze juz teraz bedziesz wiedzial oc chodzi

0
  • #15 30 Lis 2006 23:54
    pekon
    Poziom 16  

Witam.
    Podaj symbol końcówki mocy audio to wtedy nie będzie jakichkolwiek niedomówień (to ten układ scalony przykręcony zazwyczaj do obudowy,która przy okazji pełni rolę radiatora).
    Może i sposób dośc brutalny ale w 100% pewny.
    Pozdrawiam.

0
  • #16 01 Gru 2006 13:24
    Kal_El
    Poziom 9  

Rozmontowałem radio i szczerze nie wiem, która to jest ta końcówka mocy audio, widzę trzy dodatkowe płytki, będę wdzięczny jak mi ktoś powie, która to jest. Zdjęcie jest poniżej.

0
  • #17 01 Gru 2006 16:29
    art_b
    Poziom 13  

Powiem tak -poszukaj na necie opisu do twojego radia,a trafiają sie radia na 8 ohm-ja widziałem Blaupunkta i Beckersa - też zabytki ok 20 letnie.

0
  • #18 01 Gru 2006 18:30
    Kal_El
    Poziom 9  

Jedyne w necie, co znalazłem to starą aukcję z eBay-a, na której ktoś sprzedawał takie radio, salon z używanymi łódkami, w których było montowane, oraz stronę, na której jest instrukcja do mojego radia, ale za 15 $, a zważywszy, że na aukcji, na eBay-iu, radio poszło za 10 $ kupowanie tej instrukcji jest trochę bez sensu.

0
  • #19 01 Gru 2006 21:40
    qscgu
    Poziom 34  

Jezus!!! Podłącz 4 ohm, nic sie nie stanie!!!! nie ma radii samochodowych tylko na 8 ohm i nigdy nie bylo, nawet te 20letnie potrafią obsluzyc 4ohm, nawet najgorsze szajstwa co najwyzej mocno sie grzeją ale NIC im sie nie dzieje! skoncz juz to glupie pytanie, PODŁĄCZ 4ohm i nie denerwuj ludzi. Mozesz podpiąc od 4 do 32ohm do kazdego radia, niezaleznie od tego co na nim pisze, czy od 4-8 czy od 2-8 itp. niektore nowsze obslugują i 2ohmowe

0
  • #20 01 Gru 2006 22:44
    kcbr
    Poziom 13  

Kal_El Podłącz 4 ohm-ówki, bo my to zrobimy za ciebie :!: :D

0