Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenia instalacji sat, tel, bądź sieci LAN?

29 Lis 2006 23:51 798 2
  • Poziom 15  
    Z tego co wiem urządzeni zabezpieczające musi być podłączone do uziemienia - czy można podłączyć je do przewodu ochronnego (bądź zera) instalcji elektrycznej?
    Czy takie podłączenie w razie przepięcia nie uszkodzi innych urządzeń podłaczonych do tej że instalcji (np. Tv podłączony przez gnizdko z uziemionym bolcem)? Dodam że w instalacji elektrycznej nie ma wyłączników różnicowo prądowych. A w rozdzielnicy zero rozdzielone jest na zero i uziemienie.
    Dzięki z góry za odpowiedź.
  • Poziom 10  
    Jakie urządzenie zabezpieczające??? Uziemienie czy zerowanie ? TV ma wtyczke tzw. płaską "faza+zero"nie rozumiem tematu proszę o sprecyzowanie zagadnienia.
  • Poziom 15  
    Sorki. Faktycznie troche to wymieszałem :)
    Chodzi mi o coś takiego - jest urządzenie do zabezpieczenia sieci LAN lub sieci telefonicznej - montuje się je na kablu - z urządzenia wychodzi przewód którym należy uziemić urządzenie.
    Czhodzi mi o to czy jak podłącze uziemienie tego urządzenia do przewodu ochronnego bądź uziemie go podłączając do zera
    to czy w razie dużego przepięcia nie uszkodzi mi to innych urządzeń uziemionych do przewodu ochronnego instalacji. (Faktycznie telewizor ma wtyczke bez uziemienia ale np. komputer już nie)

Wiem że przy zwykłych przepięciach przed którymi ma chronić to urządzeni będzie wszystko ok - chodzi mi o sytuacje ekstremalne :)
    np uderzenie pioruna, ochronnig raczej napewno tego nie wytrzyma ale czy przy okazji nie pódzie coś innego przy połączeniu które opisałem wyżej?