Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 19 - gaśnie jak się nagrzeje... ?

cichywilk 30 Lis 2006 11:54 3653 8
  • #1 30 Lis 2006 11:54
    cichywilk
    Poziom 9  

Renault 19 1.7 GTS F3N / 1991

Mam problem, samochód normalnie startuje (nawet jak jest zimno) i nie ma problemu. Obroty równe jak troszkę się nagrzeje to spadają. Ale ostatnimi czasy jest problem bo po przejechaniu kilu kilometrów potrafi zgasnąć (bez powodu, zadusi się benzyną - albo nie ma powietrza) i dupa. Kręcenie rozrusznikiem nic nie daje, nawet psiaknie autostartu do filtra.

Jednak co dziwne, samochód postoi sobie z 20/30 min. i bez problemu odpala sam. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego.

wyeliminowałem:
    - brak paliwa
    - akumulator również kręci silnikiem bez problemu
    - nie wiem czy jest iskra (nie miałem z kim sprawdzić)
    - dziś wymienię przwody + świece + termostat

ktoś ma jakieś pomysły ??
    Pozdrawiam

0 8
  • #2 30 Lis 2006 12:09
    momik12
    Poziom 31  

Zajrzyj jeszcze pod kopułke,problemowe są.

0
  • #3 30 Lis 2006 14:34
    grzebacz
    Poziom 21  

jak wyglądają świeczki?ale wygląda na to że jak jest ciepły to gubi iskre.
    zapomniałem dodać najpierw diagnoza potem wymiana.po co dodatkowe koszty!

0
  • #4 30 Lis 2006 14:40
    pioart
    Poziom 37  

witam
    sprawdż luzy zaworowe i ewentualnie czujnik temp. jeśli to monowtrysk być może się za bardzo wzbogaca mieszanka i w efekcie po zalaniu gaśnie a potem jak ostygnie to wraca do normy to samo z luzem zaw.

0
  • #5 06 Gru 2006 09:49
    cichywilk
    Poziom 9  

Problemu ciąg dalszy....

Wczoraj wieczorkiem mi zgasł, próbowałem wykręcić czujnik temp. ale nie mogłem dosięgnąć i nie miałem do tego warunków. Ale sprawdziłem czy jest iskra - położyłem wykręconą świece na karoserii. Dziś chyba pomylę nad wymianą czunika temperatury.

Może ktoś ma jakieś pomysły??

A co do kabli i świeczek to dobrze że zmieniłem bo już były bardzo stare, kable prawie że łamały się a świeczki w jakimś piasku.
    (samochód kupiłem z 4 miesiące temu)

A i wymieniałem pasek rozrządu - czy może być że ktoś źle go nastawił ?

0
  • Pomocny post
    #6 06 Gru 2006 11:25
    Muttz
    Poziom 12  

gdyby byl zle nastawiony pasek rozrzadu to silnik zupelnie inaczej by chodzil. Nie mialby mocy, i odglos pracy silnika bylby zupelnie inny.
    Ja obstawiam zjechana kopulke + kable + swiece.
    Zresetuj tez komputer (klema na 5 min i pozniej nagrzanie silnika na wolnych obrotach do wlaczernia wentylatora)
    Termostat wymieniaj wtedu jesli silnik nie łapie wlasciwej temp (za zimny lub za gorący).

Dodano po 39 [sekundy]:

0
  • #7 06 Gru 2006 12:16
    grzebacz
    Poziom 21  

na gorącym sprawdz sprężanie,podpiera zawory,ale to forum jest elektryczne!powinniśmy rozwarzać usterki elektryczne po założeniu iż pojazd jest mechanicznie sprawny.

0
  • #8 16 Gru 2006 10:44
    cichywilk
    Poziom 9  

Reset komputera najprawdopodobniej pomógł, po drodze jeszcze wymieniłem filtr powietrza (czasami miał nie równe obroty)

Jak by ktoś miał jakieś wątpliwości i inne problemy z R19, piszcie do mnie :)

0
  • #9 11 Mar 2008 17:08
    cichywilk
    Poziom 9  

problem znikł jakoś rok temu...
    sprzedałem auto :P

kupiłem za 600 zł, + opłaty i trochu grosza na doprowadzenie do stanu używalności i sprzedałem za 2500 ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów