Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefunken 100HZ DF 452 E ICC 20- potrzebny wsad.

30 Lis 2006 14:29 1315 6
  • Poziom 17  
    Witam, przez swoją głupote niechcący skasowałem wsad pamięci.Po wymianie trafa nie pokazywał mi obrazu i wyłączł się tv z kodem 26.Chcąc wgrać inny wsad zapomniałem zapisać starego, no i klops.Na tych co są w elektrodzie nie działa tzn albo nie puszcza wysokiego , albo na stby się włącza od razu.Na starym normalnie chodził przez minute i dopiero wtedy się na stby włączał.Na czystej też nie chce wystartować , może ma ktoś w swoim archiwum?
  • Poziom 17  
    Choroba nie idzie, efekt taki sam jak z wsadów z elektrodt.Po włączeniu dioda czerwona po załączeniu P+ załącza się zasilacz ale wysokiego dalej nie ma tylko dioda na przemian mruga .Może ktoś jeszcze ma podobny wsad?
  • Poziom 17  
    Nikt nie ma takiego wsadu?
  • Użytkownik obserwowany
    z tomsona icc20 moze utrafisz.wstaw podstawke na krosach pod wieksza pamiatke .z smd troche klopotliwe podstawianie.na koniec jak utrafisz podstaw smd.przy wymianie trafa z regoly wysypuje sie pion.
  • Spec od TV
    Moim zdaniem przyczyna nie leży po stronie pamięci EEPROM, a raczej w utracie emisji kineskopu. W chassis ICC20 pomaga wymiana softu na wyższą wersję, lub niewielka przeróbka wzmacniaczy wizji. Na płytce kineskopu proszę zastąpić RB021, RB041 i RB061 zworami. Proszę też sprawdzić napięcie żarzenia (jeśli w tym obwodzie zamontowana jest cewka, reguluje się przez wykręcanie rdzenia).
  • Poziom 17  
    Najpierw muszę wgrać wsad bo inaczej nie idzie wogóle wysokie, a na starej wszystko szło.Trafo wymienione na HG ale próbowałem też na orginale i było tak samo.Myślę że emisja katod jest ok, bo po podkręceniu scren obraz był bardzo kontrastowy tzn powroty miał bardzo wyraziste i ostre.Rezystorki zwierałem ale to nie pomogło.Objaw był taki :po włączeniu świeci czerwona dioda po załączeniu przechodzi na pomarańczową i , albo od razu przeczodziła na czerwoną albo przechodziła na zieloną i od razu pokazywała kod 26.Żadnych innych błędów nie pokazywała.Ale muszę zacząć naprawę od włożenia dobrego softu do tego tv bo inaczej nie idzie.Dopiero jak ruszy to będę dalej się bawił , może ktoś wie jaki by podszedł?