Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampka led zasilana z gniazdka telefonicznego

30 Lis 2006 16:16 3115 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Chciałem przerobić lampkę led z zasilania z gniazdka telefonicznego na zwykłe zasilanie z zasilacza.
    Układ jak na rysunku, niestety otrzymuje ok.9V (2,2 na pojedyńczej diodzie), więc troche za mało.
    Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ten tranzystor jest jakoś dziwnie podpisany, prosze o rady, do czego jest ten rezystor 476k ??
  • Poziom 18  
    Osobiscie bym wywalil ten ukladzik skoro masz zasilacz i podejrzewam ze do tego jeszcze stabilizowany :)
    bo zamiast tego ukladu laczysz w szereg LEDy i rezystorek i masz gotowa lampke :) jedynie co to musisz dobrac odpowiednia ilosc LEDow do napiecia zasilania jak i wartosc rezystora :)

Dodano po 5 [minuty]:

P.S. Ten rezystorek 476k jest po to aby ustalic prad bazy tranzystora ale wydaje mi sie on zdecydowanie za duzy jak na napiecie 13,6V chyba ze LEDy te swiecily tylko w momecie gdzy telefon dzwonil :)
  • Poziom 10  
    nie sprawdzałem tej lampki na sieci telekom. bo nie mam telefonu w domu :)

Chciałbym przerobić ten układzik bo idealnie mieści sie w lampce,

zaminiłem ten rezystor 476k na najmniejszy jaki miałem w domu 360ohm i napięcie wzrosło do prawie 11V, dziś wymienie na 1ohm, zobaczymy ile da sie wycisnąć z tego układu
  • Poziom 18  
    Jesli wymienisz ten rezystorek 470k na 1 Ohm to sadze, ze uda Ci sie wyciagnac moze nawet i 0,5s :D :D :D

Powiec mi dokladniej jakim napieciem chcesz zasilic LEDy a dobiore Ci rezystorek tak aby swiecily. Nie wiem coz tak sie upierasz przy tym ukladzie gdzie nie jest on potrzebny do niczego jesli zasilasz pradem stalym :!: