Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

licznik corsa C

30 Lis 2006 16:28 5696 16
  • Poziom 19  
    witam przyjechala do mnie corsa 1,7 dti 2002r z licznikiem uszkodzonym (zalanym woda) i chcialem przelozyc pamieci do licznika od anglika 1,3cdti 2004r ale co sie okazuje to liczniki te sie lekko roznia czy cos sie z nimi da zrobic ,chcialbym zapytac jeszcze czy NEC jest inny w liczniku angielskim (ktory liczy mile)
  • Poziom 17  
    napisz cos wiecej o tych licznikach podaj czy to vdo czy trw?pamieci nie przekladaj wtym dobrym mozesz zmienic bin.a czym sie roznia?pamietaj o immo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Immo też jest w liczniku Corsa C
  • Poziom 19  
    Wierz mi Elektrit że licznik też pracuje w układzie immo jako część całej struktury. W Vectrze C też tak jest, tylko że tam nawet moduły drzwi pracują w układzie immo.
  • Poziom 17  
    Piotrdan ma racje.jak zmieni licznik to nie zapali a przynajmniej ja tak mialem.dlatego napisalem zeby pamietal o immo.
  • Poziom 19  
    Nie CAN, Ale dziwne że paliła bo nie palą sam próbowałem, a nawet ostatnio klient pomocą przywiózł do serwisu że zgasła (licznik się delikatnie wypioł ze złącza, bo one dziwnie śniedzieją i nie ma styku).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ale zagwostka. Miałem taką z wypiętym licznikiem i paliła
  • Poziom 19  
    Wiecie co Panowie, pracuje w serwisie i mam styczność z tym na codzień. Tak się teraz zastanawiam, mi nie paliły a co niektórym palą, więc może tu rocznik jeszcze ważny. Jutro wykopię dokumentację (jak znajdę) to podam jakieś szczegóły. Chyba że nie powinny palić, ale soft jest pokopany i nie sprawdza czy jest licznik. W tej sytuacji te co mają np. nowszy soft w sterowniku to nie palą a te co starszy to palą. A może tu silnik jeszcze ważny. Może palą tylko z jednym silnikiem. Nie wiem - ale się dowiem :)
  • Poziom 19  
    licznik jest od corsy c 1,7 dti 2002r i bez licznika nie pali , a licznik jest w tym sensie uszkodzony ze nie zaswieca wszystkich kontrolek i nie dziala wskaznik paliwa czasami tez wariuje predkosciomierz. Mam licznik o corsy c 1,3cdti 2004r rozni sie wtyczka , NEC ma trzy ostatnie cyfry inne pokazuje w milach bo jest z anglika wyjety pytanie czy to ze on liczy w milach to jest pamiec odpowiedzialna czy moze cos innego?
  • Poziom 34  
    Kup licznik taki sam jak ten uszkodzony i przeprogramuj zawartość pamięci neca albo go przelutuj i powinno być oki. Można też umyć dobrze płyte i przelutować może pomoże często tlenki robią jakieś zwarcia pod układami czy oporami myjka powinna usunąć ten problem
  • Poziom 19  
    Dziwne że wtyczka inna, bo u nas na magazynie machneli się i zamówili wiązkę od anglika i wtyczka jest taka sama. W liczniku należy zmienić indeks kodu z poziomu Techa i będzie działać w kilometrach.
    warjacje licznika mogą być spowodowane zaśniedziałym złączem, poprawić też należy indeks kodu żeby ustawił sobie wartości od początku. Możliwe że usterka zniknie.
  • Poziom 19  
    piotrdan napisał:
    Dziwne że wtyczka inna, bo u nas na magazynie machneli się i zamówili wiązkę od anglika i wtyczka jest taka sama. W liczniku należy zmienić indeks kodu z poziomu Techa i będzie działać w kilometrach.
    warjacje licznika mogą być spowodowane zaśniedziałym złączem, poprawić też należy indeks kodu żeby ustawił sobie wartości od początku. Możliwe że usterka zniknie.
    wtyczka jest inna nie z powodu ze to anglik tylko licznik jest od corsy po 2004r (liftingu)
  • Poziom 10  
    witam
    podepne sie pod temat
    Wsadzilem wtyk obd taki ktory do pasata sie podpina , nie powiem co chcialem zrobic ;-) ale zrobilo sie na diabla . przed wpieciem wtyku jeszcze przed przekreceniem stacyjki licznik swiecil pokazywal km , po wlozeniu wtyku (tylko wtyku ) w gniazdo nad zapalniczjka zgasl licznik a zapalilo sie podswietlenie deski radia i podswietlenia np swiatel na pulpicie i podswietlenie calego licznika , oczywiscie km w liczniku nie swieca zapalic nie mozna (2002 1.7 dci) kontrolki akuu sie pala.
    co mam robic , bo ciezko mi uwiezyc ze cos moglem przez wlozenie wtyku powaznie uszkodzic , aku odlaczalem licznik odpinalem dalej to samo , wtyk w liczniku napewno laczy
    pozdrawiam szanowne grono , prosze o jakas podpowiiedz
  • Poziom 10  
    2 bezppieczniki przepalily sie ;-)