Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy można podłączyć Sub.aktywny do do wzm. 4 kanałowego ??

30 Lis 2006 18:23 2479 10
 • Poziom 2  
  Witam !!!!
  Mam pytanie do speców :D Czy moge podłączyć sub. aktywny do wzmacniacza ( posiada 4 kanały ), oprócz tego nie posiada innych wyjść
  Prosze o odpowiedż z góry dziękuje i pozdrawiam.
 • Poziom 27  
  Za mało danych o tym subie. j akie ma znamionowe naoięcie wejściowe?o ile około 0.7V topodziel sygnał m.cz.za przedwzmacniaczem i podłącz do niego suba,jeżeli 100-200mV to rozdziel sygnał m.cz.przed wejściem na wzmacniacz napięciowy.
 • Poziom 35  
  Inny wariant, to podłączenie subwoofera aktywnego przez zaciski do kolumn we wzmacniaczu do zacisków wysokopoziomowych w panelu subwoofera (oczywiście, jeśli takie posiada) - zyskuje się wtedy możliwość regulacji głośności subwoofera razem z kolumnami z poziomu wzmacniacza. Takie podłączenie nie jest obciążeniem dla wzmacniacza i można śmiało podłączać subwoofer zarówno jako zestaw B jak i równolegle z kolumnami w zestawie A.
 • Poziom 2  
  Dzięki panowie za porady :)
  Czyli najlepiej połączyć to ze wzmacniacza do suba iz suba na kolumny ???
  Jeśli można to troszke dokładniej z góry b.dziękuje
 • Poziom 35  
  To zależy od tego, jaka jest konstrukcja wzmacniacza tego subwoofera aktywnego. Jeśli ma wejście wysokopoziomowe (zaciski) i wyjście na głośniki stereo (również zaciski) odfiltrowane z najniższych częstotliwości, to możesz podłączyć tak, jak pisałeś: zaciski wieży->zaciski wejściowe subwoofera->zaciski wyjściowe subwoofera->kolumny stereo - wtedy kolumny nie będą grać niskiego basu - ten zakres przejmie subwoofer (wysokość cięcia zależy od producenta subwoofera). Jeśli chcesz, by kolumny przenosiły pełne pasmo to podłączasz tak: zaciski wieży->kolumny oraz zaciski wejściowe subwoofera (równolegle, czyli do jednego zacisku podłączasz + głośników i subwoofera a do drugiego - głośników i subwoofera).
 • Poziom 43  
  w zalezności od tego czy rzeczywiście ma 4 kanały czy 2 kanały i 4 wyjścia. Aktywny subwoofer bez problemu przez rezystory megaomowe podłączysz.

  Po za tym czy to jest aktywny czy pasywny.

  Po za tym podaj co to za sprzęt. Wnerwia mnie , że nie podajecie najwazniejszych rzeczy. I w dodatku nikt tego nie raportuje.
 • Poziom 2  
  Dziękuje !!!!
  Wlazlak-jeśli to nie kłopot narysujesz mi malutki schemat
  ponieważ mam juz namieszane w głowie a niechce tego wszystkiego popalić i popsuć :) Serdeczne dzięki !!!!!
 • Poziom 35  
  Jeśli masz te wejścia i wyjścia wysokopoziomowe w subwooferze, to łączysz tak:

  czy można podłączyć Sub.aktywny do do wzm. 4 kanałowego ??

  Jeśli masz w nim tylko wejścia wysokopoziomowe, bez wyjścia na kolumny, to łączysz tak:

  czy można podłączyć Sub.aktywny do do wzm. 4 kanałowego ??
 • Poziom 2  
  Wiezlak !!!! Wielkie dzięki za pomoc i Schemacik Masz u mnie :D browara
  Pozdro !!!!
 • Poziom 28  
  czekajcie bo jestem w ciezkim szoku jaki to jest subwofer aktywny(ja zawsze myślałem że to taki który ma własny wzmacniacz a tu z waszych schematów wynika że nie )
 • Poziom 35  
  Miszkoo - nie szokuj się :). Taki subwoofer aktywny ma oczywiście swój wzmacniacz oraz może mieć 2 rodzaje wejść - niskopoziomowe (RCA, czyli popularnie Cinch) oraz wysokopoziomowe (zaciski głośnikowe a za nimi układ rezystorów obniżający poziom sygnału - tym samym nie stanowi to podłączenie obciążenia dla wzmacniacza podającego sygnał). W przypadku, gdy subwoofer aktywny ma wejścia wysokopoziomowe spotyka się czasami i odfiltrowane z niskich częstotliwości (filtr subsoniczny) wyjścia wysokopoziomowe dla kolumn (kolumny są wtedy odciążone od najniższych częstotliwości - będą mogły przyjąć większą moc).

  Element84 - browarków nie pijam ale cieszę się, że masz już "jasne-pełne" rozeznanie w sytuacji :D.