Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam stron lub książek. Model silnika spalinowego. Jak skonstruować?

30 Lis 2006 19:03 1930 6
  • Poziom 11  
    Witam.
    Potrzebuje stron lub książek z modelami (jak własnoręcznie skonstruować model silnika spalinowego). Proszę napiszcie gdzie mogę znaleźć takie dokładne opisy.

Pozdrawiam.
  • Moderator Samochody
    Polecam wziąć dokumentację techniczną od jakiegoś motocykla z lat 50tych ubiegłego stulecia, są tam bardzo dokładne rysunki a i silniki z tamych czasów nie była tak precyzyjne jak dzisiejsze... myślę że silnik dwusuwowy stosunkowo łatwo można by zrobić dysponując wiertarką stołową i tokarką... 50ccm powinien mieć 1-2KM, bo rozumiem, że chodzi o działający model.
  • Poziom 14  
    posiada ktoś jakieś linki :?:
  • Poziom 27  
    już tu ktoś szukał rysunków silnika modelarskiego.
    Polecałem książkę
    "Pies elektroniczny i inne ciekawe modele"
    Autor to li wojciechowski,to li Janowski.
    Jeżeli znajdziesz wątek to tam podałem autora w sposób pewny.
  • Poziom 35  
    witam !! w latach 80 ubiegłego wieku robiłem i zrobiłem silnik modelarski 7cm . silnik był o zapłonie żarowym i działał jak działał - ale działał ! . w książce p. Wojciechowskiego były plany ciekawego silnika 10 cm ( chyba ) samozapłonowego - jak poszukasz po bibliotekach to pewnie znajdziesz . pozdrawiam !!
  • Poziom 11  
    pukury napisał:
    witam !! w latach 80 ubiegłego wieku robiłem i zrobiłem silnik modelarski 7cm . silnik był o zapłonie żarowym i działał jak działał - ale działał ! . w książce p. Wojciechowskiego były plany ciekawego silnika 10 cm ( chyba ) samozapłonowego - jak poszukasz po bibliotekach to pewnie znajdziesz . pozdrawiam !!

Dzięki. Tylko nie wiem gdzie wypożyczyć tę książkę. Szukałem, ale nigdzie nie ma. Napisz do mnie na PV jeśli możesz to pogadam z Tobą na temat tego silnika. Jeszcze raz dzięki.
  • Poziom 34  
    Witam

Jak ktoś chciałby wykonać silnik spalinowy to mam ksiąz. - Wiesław Schier -"Miniaturowe Silniki spalinowe " a w niej dokumentacje jak wykonać :

Silnik : Wankla z krążącym tłokiem MF-03 RC (9,97 ccm) konst. p. Mieczysław Foltyński 1972r

Silnik : Wankla z krązącym tłokiem SW-992 RC (9,2ccm) konst. p . Julian Falęcki 1968r.

Silnik: Samozapłonowy "Wicher"

Pozdrawiam.