Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet na 2 komputerach - dam "pomogl" za pomoc

30 Lis 2006 19:10 1256 18
  • Poziom 19  
    mam 2 komputery i 1 monitor (podłączony oczywiście tylko do jednego komputera a nie do obydwu).

I przed chwilą uruchomiłem 1 komputer z monitorem i 1 bez monitora (samo pudło, więc nic na nim nie widzę), do obu podłączyłem Internet chello przez router D-link 604 i jak jestem w przeglądarce na stronie konfiguracji tego routera to w zakładce "status" pisze mi:
    "LAN" i tu jest tylko jedno IP i jeden MAC adres - DLACZEGO ??? Czy nie powinny być 2 IP i 2 MAC adres ????????????

poniżej pisze "WAN" ale to co tu pisze to raczej nieważne jeśli idzie o moje pytanie
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    W zakładce "Home"-"DHCP" na dole powinieneś mieć adresy podłączonych komputerów,instrukcja do tego routera jest na forum ,poczytaj :D :D
  • Poziom 19  
    fakt !!!!!! dam ci "pomogl" - a moglbys powiedziec co zrobic zeby moje 2 komputery były widziane w sieci jako jeden - ze tylko 1 laczy sie z internetem ?????
  • Poziom 38  
    Wydaje mi się że w sieci widziane jest IP routera (mam podłączone 4 a operator widzi router)
  • Poziom 19  
    a gdzie pisze to co widzi mój usługodawca internetowy ??
  • Poziom 19  
    Ten link co go podałeś mi nie pomógł - powiedz co mam zmienić żeby 2 komputery podłączone do Internetu były widoczne jako jeden (1. komputer nazywa się "admin" i 2. też "admin"):

• Poziom 38  
    Na zewnątrz jest widziany jeden (router) a te dwa to jest twoja sieć wewnętrzna :D
  • Poziom 19  
    czyli nic nie musze zmieniać w ustawieniach ???????
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie musisz, u dostawcy widoczny jest Ip routera i on sam, ale to wcale nie znaczy ze dostawca nie moze sie dowiedziec ze masz wiecej kompow u siebie.
  • Poziom 19  
    dzieki trocse - daje ci "pomógł" - a jeszcze pytania:
    1. To co widzi mój usługodawca internetowy jest na ostatnim screenie powyżej pod tym szarym paskiem z napisem "WAN" ?????

2. Jak trudno jest się zorientować dla usługodawcy internetowego że ma się podpięte 2 kompy a nie jeden w skali 1-10 ??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Alex moje pytanie 1 i 2 nie mają nic wspólnego z tym co ty dałeś w tym linku (w tym linku pisze opis wykrywania połączenia kilku kompów przez router a żadne z moich pytań tego nie dotyczyło) - prosze o odpowiedź na moje 2 powyższe pytania
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Jeszcze raz:
    1. To co widzi mój usługodawca internetowy jest na ostatnim screenie powyżej pod tym szarym paskiem z napisem "WAN" ?????

2. Jak trudno jest się zorientować dla usługodawcy internetowego że ma się podpięte 2 kompy a nie jeden w skali 1-10 ?? OCENCIE PROSZE POZIOM ZAGROZENIA WYKRYCIA W SKALI 1-10 :)
  • Pomocny post
    Dostawca bedzie widzial MAC routera jego IP itd, jezeli nie wylaczysz mozliwosci konfiguracji od strony WAN to dostawca takze po wpisaniu IP routera zobaczy moni to logowanie, na podstawie MAC mozna w pewien sposob odnalzesc typ i producenta routera, wiec lepiej ko sklonowac z jakiejs sieciowki.

Co do wykrywania podzialu lacza twojego to w jakim stopniu da sie to wykryc zalezy od wiedzy admina a glownie jego checi w tym zakresie. Ale bez obaw admini nie maja co robic tylko wykrywac routery? przeciez wiadomo ze wszyscy prawie dziela lacze :) 1 czy 10 ? hmm dla mnie wykrycie tego to 10 dla innych moze 11 albo i 1 :)
  • Poziom 19  
    trocse napisałeś:

"Dostawca bedzie widzial MAC routera jego IP itd, jezeli nie wylaczysz mozliwosci konfiguracji od strony WAN to dostawca takze po wpisaniu IP routera zobaczy moni to logowanie, na podstawie MAC mozna w pewien sposob odnalzesc typ i producenta routera, wiec lepiej ko sklonowac z jakiejs sieciowki. "

Z tego co napisałeś wyczułem jakby aluzję do mnie, że coś u mnie nie tak. Więc ja mam skonfigurowane wszystko prawidłowo czy nie ? :)
  • Pomocny post
    Nie widac na tych screenach czy masz wlaczone zarzadzanie od strony WAN takze, ale nie ma sie co przejmowac, bo nikt sie ciebie nie bedzie czepial tak mysle, mozna sie klocic z adminami podpierajac sie umowa, ale spokojnie , zaraz zerkne kto jest tym dostawca u ciebie.

aluzji nigdy nie ma z mojej strony :)

UPC, mysle ze maja dosc roboty zeby jeszcze sobie dokladac szukac podzielonych laczy :)
  • Poziom 19  
    no to dzięki :)

A z tym czy mam włączone zarządzanie od strony WAN to nie wiem w której zakładce tego szukać, ale skoro mówisz, że nie ma co się martwić no to ok :D