Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7040 prosta sprawa

30 Lis 2006 19:21 2100 11
  • Poziom 14  
    Witam
    Przypadkiem natknąłem się na to urządzenie i chcąc pomóc narobiłem sobie problemu, a mianowicie nie wiem jak to się stało ale wyciągłem z maszyny zespół grzewczy przy włączonej kopiarce. Oczywiście pojawił się komunikat wezwij serwis i F-36-2 no i problem polega na tym że konicę pierwszy raz w życiu (i chyba ostatni) "dotykałem" i nic o nich nie wiem. Potrzebuję znać kod który skasuje błąd fusera no i jak dostać się do serwisu.
    A propo to na ile są w tej maszynie materiały ekspoatacyjne?
    Proszę o pomoc.
    Marcin
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witaj
    Wyłącz masznę, przytrzymaj wciśnięte razem 2 i 5 z klawitury numercznej panela i włącz maszynę, wyświetli się menu: 1. Sowtware SW - wejdź, kursorami dojdź do 03-1 : 01 wciśnij OFF, pojawi się 00 (zamiast 01), włącz i wyłącz maszynę, będzie po problemie.
    Pozdrawiam
    Zmiter

Dodano po 51 [sekundy]:

Witaj
    Wyłącz masznę, przytrzymaj wciśnięte razem 2 i 5 z klawitury numercznej panela i włącz maszynę, wyświetli się menu: 1. Sowtware SW - wejdź, kursorami dojdź do 03-1 : 01 wciśnij OFF, pojawi się 00 (zamiast 01), włącz i wyłącz maszynę, będzie po problemie.
    Pozdrawiam
    Zmiter

Dodano po 8 [minuty]:

Materiały eksploatacyjne (bęben i deweloper są na 200 tys. ale można zdobrym tonerem dobic 300 tys. a i więcej się zdarzało), sprawdź wałek czyszczący w piecu i olejowy, analoicznie wejdź w tryb 36 i tam pod 7 możesz sobie wydrukowac dane z pamięci kopiarki.
  • Poziom 14  
    Wielki dzięki jutro sprawdzę.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    No i jest problem wielki.

Nie moge sie dostać do trybu serwisowego ponieważ wejście jest zabezpieczone hasłem (cztery cyfry).
    Poprostu ręce opadają. Nigdy nie zetknąłem się z taką sytuacją że serwis blokuje dostęp przecież urządzenie jest własnością klienta i on ma prawo decydować kto będzie serwisował to urządzenie (ta kopiarka nie ma oczywiście już gwarancji).
    Może jest sposób by to zabezpieczenie zdjąć? Dobrzy ludzie pomóżcie, błagam.
  • Poziom 12  
    Witam
    W poniedziałek opisze sprawę, musze sprawdzic dokumentację
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witaj kolego
    więc sprawa wygląda tak standardowe hasło to 7292 lub 9272
    ale trudno zgadnąć czy ktoś sobie go niezmienił ja np. miałem kiedyś 3155
    po jakimś specjaliście ale wyprubuj te dwa pierwsze jeśli serwisował ją profesjinalny serwis to powinno pasować a jeśli jakaś lipna firma to ????? zielono i mi :)
  • Poziom 10  
    Z tym hasłem możesz jeszcze spróbować 000 lub 1234, ja pracuje w autoryzowanym serwisie i my takie wpisujemy :D
  • Poziom 22  
    pod kodem 25 masz hasła które są ustawione w kopiarce to wszystko.....
  • Poziom 14  
    Jutro sprawdzę wszystkie hasła i mam nadzieje że nie ma jakiegoś wymyślonego.
    "pod kodem 25 masz hasła które są ustawione w kopiarce to wszystko....."
    no ale by to zrobić należy najpierw wejść w tryb serwisowy, a ten jest przecież zablokowany ?

Dzięki
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Do trybu serwisowego jest tylko jedno hasło i nie ma możliwości go zmienić. Można zakładać różne hasło do EKC i Trybu Uzytkownika pod kodami "25". Hasło sprawdż sobie w SM w diagnostyce "25", w jednym z Dipsw jest podane . (na forum miało sie nie podawac haseł). Ci którzy podają że zakładaja inne hasło , to gratuluje ;) . Chętnie dowiem sie jak zmienia się to hasło.

Info o kasowaniu błedu puszczam na priv.
  • Poziom 14  
    Dziękuje wszystkim za pomoc, udało sie problem rozwiązać i jestem szczęśliwy. Tak na marginesie to jak jest z licznikiem, bo pod przednia klapą licznik mechaniczny wskazuje 73000 kopii, na wydruku total counter też 73000, a licznik bębna wskazuje jakieś 264000, a developera 24000 ?

Pozdrawiam
    Marcin
  • Poziom 1  
    PROSZĘ JAKIEGOŚ DOBREGO DUSZKA O PRZESŁANIE MI INSTRUKCJI OBSŁUGI DO ,KONICA 7040. Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE
    wojtec66(malpa)wp.pl