Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung i piorun

29 Lip 2003 12:27 1814 2
  • Spec Elektroakustyka
    Mój problem polega na tym: naprawiam telewizor Samsung CK-5073T prawdopodobnie po przepięciu spowodowanym piorunem.Objaw był następujący: biło bezpiecznik (zwarcie na przetwornicy).Wymieniłem więc układ z przewornicy i transoptor (oba elementy były pęknięte od temperatury) oraz profilaktycznie elektrolit 33 uF i telewizor nie bije bezpieczników ale przetwornica nie wstaje.Pomierzyłem elementy strony pierwotnej (parę rezystorów i diód) i wszystko OK.Postanowiłem postarać się o schemat.Znalazłem go na stronie Elektrody i jeszcze paru innych i... :? zdźiwiłem się bardzo bo różni się on bardzo od tego co mam na płycie.Na schemacie w przetwornicy siedzą dwa scalaki (między innymi STR) a u mnie tylko jeden (SEC 3S0680RF) poza tym brak transoptora (orginalnie na płycie był PC123 ja dałem NEC-a 2561).Co o tym należy myśleć? Czy ktoś ma jakieś pomysły?
  • Poziom 31  
    miałem podobny objaw - wymieniłem (bodajże str40200c) ale strasznie się grzał i też nie wstawał.Uwalona była dioda tylko nie pamiętam po której stronie.Przechodziło zbyt niskie napięcie na wtórną.Kumpla stary naprawiał po znajomości i policzył za diodę 60 pln (ale ku... hu.)
    sprawdź te elementy to mozliwe że będziesz miał rozwiązany problem....
  • Poziom 18  
    Witam(już po urlopie)-to nie ten schemat, spróbuj odczytać typ chassis tego tv.Już kiedyś miałem taki przypadek że typ tv niby ten sam ale inne rozwiązanie w środku właśnie w tym samsungu, i chyba też był po burzy(o ile dobrze pamiętam).Biorąc pod uwagę uszk. burzowe to nastaw klienta na koszty.Powodzenia.