Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W210 - nie działa tempomat

30 Lis 2006 20:58 6587 4
  • Poziom 18  
    W mercedesie W210 97r 2,9 TD przestał działać tempomat. Po podłączeniu pod tester ST6000 nie widać zadnych błędów. Dodatkowo zauważyłem że nie zapala sie także kontrolka (żółty trójkąt) w czasie poslizgu tylnych kół. Po włączeniu zapłonu do czasu uruchomienia silnika normalnie sie świeci. Od czego zacząć diagnoze ??
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Nie wszystkie uszkodzenia pojawiaja sie w błędach.
    Sprawdź prawidłowość działania świateł STOP.
    Nie wiem, czy to jest ze skrzynia automat, czy z ręczną. Ale jeżeli światła stop działaja prawidłowo, to dalej podejrzany jest ich włącznik (bardzo awaryjny zresztą) Ma on dwie pary styków: w momencie jak jedna łączy, to druga rozłącza. Dostęp nie jest skomplikowany (można odgiąć "niebo" nad pedałami) wymontowanie też jest typowe.
  • Poziom 18  
    Faktycznie mam popiepszone swiatła stop a to przez to że idą tam inne żarówki niż do innych aut. Pasują tylko od mercedesa a tych u mnie w mieście kupic nie moge. Nawet nie podejżewałem że to może być od tego.
    P.S. problem z żarówkami miałem wczesniej ale tempomat działał. Jutro załatwiam żarówki orginalne
  • Poziom 11  
    Mam takiego samego, ale po spaleniu żarówki od stopu niemiałem takich sensacji z tempomatem.Komputer wyświetlił tylko komunikat "defekt lamp" i nic więcej się nie działo.Żarówki są normalne ,dwuwłóknowe nie tylko do mercedesa.Obawiam się że problem noże być poważniejszy,dlatego ,że do działania tempomatu porzębne jest wiele sygnałów,nie tylko z pedału hamulcaa wszystko to obrabia komputer.
  • Poziom 18  
    problem rozwiązany. Żarówki to strzał w dziesiątke. Były zamontowane takie co maja kołeczki ustalające na przeciw siebie, a maja być z kołkami ustawionymi "niesymetrycznie" W lampie robiło sie przejście napięcia ze świateł pozycyjnych na lampy stopu. Tym samym napięcie było na czujniku stopu i na sygnale rozłączającym tempomat w momencie naciśnięcia pedału hamulca. Tak wiec tempomat nie działał "myśląc" że jest naciśnięty pedał hamulca wiec sie nie włączał (może i sie włączał ale od razu sie rozłączał). Wielkie dzieki za nakierowanie na źródło defektu