Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bramka VOIP czy telefon IP ?

30 Lis 2006 21:28 3037 10
  • Poziom 9  
    Witam,

Zastanawiam się jakie rozwiązanie byłoby lepsze jakościowo oraz cenowo (cena zakupu) Bramka VOIP czy telefon IP :?:
    Zastanawiam się nad zakupem urządzenia dla sieci easyCall i nie wiem co wybrać :?:
    Co da mi lepszą jakość dźwięku Bramka VOIP + zwykły telefon czy telefon IP :?:

Posiadam łącze, na które dzielimy się w bloku w kilka osób - DSL 8mb/s dzielony przez serwer na Linux'ie i ze switcha sktętka idzie do mnie do domu.

Co radzicie w takim połączeniu wykorzystać :?:

Czy jest coś jeszcze tańszego od easyCall'a gdzie można wykorzystać Bramkę VOIP lub telefon IP :?:
  • Poziom 25  
    Przy bramce VOIP możesz wykorzystać istniejącą instalację telefoniczną i aparaty. Jeżeli jeszcze aparat masz z CLIPem to w zasadzie aparat IP nie będzie w niczym lepszy. Aby to wszystko funkcjonowało trzeba podzielić internet i w tym celu trzeba mieć router aby wpiąć komputer (lub dwa) i do tego telefon IP lub bramkę. Wygodniejszym rozwiązaniem jest router wyposażony w bramkę (jedno urządzenie). Jeżeli chodzi o operatorów to ja kupując bramkę ( 200zł ) dostałem numer w swojej strefie i pakiet minut. Natomiast trudno mówić o jakości połączeń. Wszystko zależy od pasma jakim dysponujesz w obie strony.Ceny bramek routerów czy telefonów IP są różne więc decyzje musisz jednak podjąć sam.

Pozdrawiam

Dodano po 8 [minuty]:

No chyba , że od switcha puścisz drugą skrętkę to niepotrzebny router

Dodano po 2 [minuty]:

Aha zwróć uwagę kupując urządzenia czy nie są one blokowane do współpracy z jednym operatorem
  • Poziom 25  
    odradzam telefon ip, chyba, że najbliższy router obsługuje Qos i ktoś ustawi ci na nim odpowiednie pasmo dla telefonii.
  • Poziom 9  
    Mam świtcha, który leży bezużyteczny także z podzieleniem sygnalu nie będzie problemu.
    Co do łącza to jak pisałem wcześniej 8mb/s. Sygnał dzielony na Linuxie aby jeden użytkownik nie zabierał pasma drugiemu.
  • Poziom 25  
    dla telefoni nie ważne jest pasmo down tylko up. - najlepiej 256kb/s. switch nie ma zarządzania Qos. chodzi o priorytetowanie pakietów które są rozmową.
  • Poziom 9  
    A jakiej firmy router VOIP lub bramkę VOIP polecacie :?: (coś do 300 zł)
    Jest tego sporo a szczerze mówiąc na budowie tych urządzeń się nie znam i nie chce kupić jakiegoś bubla bo na allegro to czasami piszą cuda o sprzedawanym towarze.

Jaki operator jest najtańszy obecnie :?: Ostatnio słyszałem coś o BETAMAX'ie tylko że wolał bym polskiego operatora. Proszę o pomoc :!:
  • Poziom 11  
    Od roku używam do spółki z sąsiadami Linksysa PAP-2 z operatorem www.easycall.pl działa w dwie strony tzn można sobie kupić numer z kilku stref numeracyjnych, zastępuje w 100% stacjonarny.
  • Poziom 25  
    Również używam Linksysa PAP-2T. Jestem zadowolony

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    zdecydowanie odradzam telefon ip! przez jakis czas wspolpraowalem z firma zajmujaca sie instalacjia i serwisem telefoni internetowej ze tak powiem ;) bylem na paru montazach i na paru reklamacjach! z mojego doswiadczenia wiem ze telfony ip to najwiekszy z mozliwych shitow sorki za wyrazenie! jezeli chodzi o bramki to polecam fritzzboxy sa dosc tanie i oferuja nawet niezle mozliwosci ;)
    PS; jak juz sobie nabedziesz bramke voip to polecam wgranie lepszych codekow poniewaz do prawie kazdej firmy mozna znalesc w necie codeki oferujace conajmniej dwa razy lepsza jakosc dzwieku niz te standardowe!
    POZDRAWIAM!
  • Poziom 9  
    Ma ktoś może router VOIP Linksys SPA2102-EU. Jak on się spisuje :?: Warto go kupić :?:

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Panowie, a ja mam pytanie do uzytkownikow VOIP.
    Ja juz nosze w plecaku wypowiedzenie umowy dla tpsa, dzisiaj je wysylam. :D
    Podzielcie sie prosze swoimi doswiadczeniami z VOIP, na ile gorzej dziala to od zwyklego telefonu stacjonarnego, oczywiscie mysle o jakosci polaczen bo cena jest bezkonkuencyjna. Zrywa? Poglos, echo? Jakies awarie?Szumy?
    Mysle o zakupie bramki voip-sprzetowej, czy mozna np. skonfigurowac na jednym wyjsciu dwoch operatorow?Jak bramka miala by 2 wyjscia RJ11 to mial bym razem np. 4ech operatorow...czy sie nie da?
    Pozdrawiam.Arek