Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aritech cs375 - opinie na temat centrali. Programowanie.

01 Gru 2006 09:32 4028 5
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    No, może wreszcie ktoś podważy hegemonię wszechobecnego Satela na rynku. Dawaj linka do jakiegoś opisu i może instrukcji. Poczytamy, zobaczymy, pomyślimy...

Dodano po 2 [minuty]:

Też jestem ciekaw jak to chodzi. Przede wszystkim, czy jest stabilne, jak wygląda sprawa serwisu, czy obsługa przez użytkownika jest łatwa itp.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Powiem wam że jeżeli chodzi o Mastery Aritecha to nie spotkałem dotychczas lepszej centrali na rynku światowym ewentualnie mógłbym to przyrównać do Galaxy512, choć i tak Galaxy nie dorównuje ATS 4000, nie mogę się wypowiedzieć co do modelu który opisałeś bo pracowałem tylko na dużych systemach głównie placówki bankowe i bakomaty, ale jedne co mogę o nich powiedzieć to, to że są niezawodne i nie mają żadnych ograniczeń. Moduły wej/wyj, ethernet, wiegand (KD), dodatkowe karty pamięci na użytkowników, naprawde nieograniczone możliwość ale co za tym idzie to wysoka cena.
    Jeżeli chodzi o programowanie tych central to raczej laptop jest niezbędny, gdyż z ręki ciężko będzie ustawić flagi, i programować linie, do każdej lini możemy przypisać nieograniczoną ilość zdarzeń, są też makra które pozwalają na wykonanie poszczególnych czynności podczas naruszenia lini bądź uaktywnienia flagi, w danym momencie możemy uaktywnić kilka czynności naraz.
    Można tworzyć {wirtualne linie} które mogą posłużyć np. do uzbrajania skarbca zaraz po zamknięciu drzwi, jednak przy otwarciu wykorzystując go jako normalny czujnik.

Jeżeli chodzi o obsługe przez użytkownika to polega ona na wprowadzeniu kodu zatwierdzeniu ON przy załączaniu lub OFF przy wyłączaniu i wskazaniu stref które chcemy uzbroić bądź rozbroić następnie zatwierdzeniu enterem. Oczywićcie wszystko jest sygnalizowane na diodkach pod klawiaturą.

Jak macie jakieś szczegółowe pytania to pytajcie postaram się wam podpowiedzieć, jeżeli ktoś z was chciałby TYTANA to dajcie mi znać na maila a wam wyśle. Zajmuje zbyt dużo aby umieścić go na forum.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Kiedys sie napalilem na te centralki, lecz po zakupie okazało sie ze musze miec oprogramowanie jakiego niestety w standardzie nie ma i kosztuje ok 100, a w przypadku CS175 (atrakcyjna cena) musi byc specjalny interfejs ok 300 moze teraz lepiej ale to nie istotne, a gdyby ktos chcial zaprogramowac te centrale z klawiatury led to powodzenia kilka dni to robilem i udalo sie tylko podstawowe funkcje zrobic wiec tu jedynie klawiatura lcd lecz przy malym systemie cs 175 i lcd to juz rozpusta, jedynie lcd do programowania a pozniej led i jesli mowa o klawiaturze to zdecydowanie polecam programowanie wlasnie z lcd a nie z poziomu pc, znacznie szybciej i calkiem wygodnie, programowanie nieco inne niz spotykamy na codzien w popularnych centralach ale mozna szybko sie nauczyc, moim zdaniem swietne centrale i zlego słowa niedam na nie powiedziec, ale droga do ich poznania byla znacznie ciezsza niz np DSC czy inne popularne, teraz pewnie jest inaczej bo LCD 5500 Jest po polsku i w modelach od CS 275 wystarczy tani kabel i jednorazowy zakup SW za ok 100, są szkolenia itp. Na początku z budowy samej elektroniki i solidnego wykonania przypominaly mi VISONICa zresztą tez polecam świetny sprzet i super cena ale to juz inny temat. Seria Comfort dobry wybor choc kuszącą propozycją jest seria ATS np 3018 itp... napewno nie można robic porównania do CA 10 ! Bo na ten temat wiele by pisac a szkoda smiecic.
    Pozdrawiam
    Michał
  • Poziom 2  
    Szczerze powiedziawszy zamontowałem parę CS575 i nie jestem za bardzo zadowolony na pweno ciężkie są do oprogramowania i nie zawszechcą (słuchać) np. zawiesiłem linie na płycie a po otwarciu czujki miałem alarm sabotażowy itp. CS 353 w samym programowaniu nie różni się różnica polega tylko w cenie no i ilości lini ,stref, klawiatur.