Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon Alcatel 29362 - bardzo dziwny problem z CLIP :)

pilz 01 Gru 2006 16:05 990 1
 • #1 01 Gru 2006 16:05
  pilz
  Poziom 9  

  Witam wszystkich mam problem z aparatami (3 szt)Alcatel 29362. Może zacznę od początku bo problem jest bardzo dziwny.
  Aparat jest zasilany bateryjnie, w czasie naprawy podpiąłem pod niego zasilacz i przelutowałem kilka elementów (ogólnie montaż makabra) i o dziwo aparat nagle zaczął wyświetlać nr abonenta. Złożyłem go do kupy włożyłem baterie i CLIP znowu nie działa. Zacząłem kombinować, okazało się że jeśli podepnę 1 przewód z zasilacza w dowolne miejsce na płytce (baterie są w aparacie) nagle funkcja CLIP działa. Poszedłem dalej zmierzyłem napięcia pomiędzy tym przewodem i punktem na płytce aparatu było napięcie zmienne 24V. Odłączyłem przewód od zasilacza i przypadkowo dotknął on metalowej konstrukcji lampy biurkowej (lampa oczywiście zasilana wtyczką płaską) i tez miernik pokazał napięcie zmienne 24V. No to co, podłączyłem ten przewód pomiędzy metalową częścią lampy i płytką aparatu - funkcja CLIP działa.
  Mierząc miernikiem uA miernik pokazuje 0uA.
  Acha, lampa musi być zasilana ale może w niej nie być żarówki. Oscyloskopem nie jestem w stanie nic zmierzyć bo po podpięciu masy oscyloskopu napięcie na przewodzie znika i funkcja CLIP przestaje działać.
  Może ktoś jest w stanie wyjaśnić co sie dzieje i co z tymi aparatami zrobić. Ostatecznie mogę je podłączyć pod lampę biurkową i ok. - ale to nie jest wyjście.

  Pozdrawiam wszystkich i czekam na jakieś sugestie :))).

  0 1
 • #2 02 Gru 2006 16:40
  W.Wojtek
  Specjalista od telefonów

  Zasilanie układu detekcji Clipa,filtry wejściowe i oczywiście otoczenia procesora głownego i cała droga sygnału na układ detekcji. Jakieś pasozytnicze sprzężenia zakłocające .

  0