Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DVP-721VR - problem z wgrywaniem softu

01 Gru 2006 16:48 2066 1
  • Poziom 16  
    Mam problem z tym combo,
    klient przyniósł do naprawy z martwą sekcją dvd (vcr sprawny)

Próbował zrobić aktualizacje softu - efekt dvd nie działa - laser nie swieci, klawisze nie reagują, świeci sie tylko napis hello.

Procesor MT 1389FE, posiada złacze RS 232 do wgrania sofy przez komputer

Ściągnąłem soft ze strony philipsa, posiada dziwne rozszerzenie .MIH.

Wgrywam programem MTK Took 1.31, pamięc rozpoznaje i wgywa ale zatrzymuje na 25% i koniec, dalej nie idzie.

Może coś zle robię, moze istnieje soft w wersji .bin albo .hex do MTK Tool.

Proszę o sygestie i pomoc w rozwiązaniu problemu.

Przedstawiam nizej zrzut z programu:

LOG: Flash Type - Hynix(HY29DL163T)
    LOG:Check & Backup...
    LOG: Erasing....
    LOG:Restore...
    LOG: Updating....
    LOG: begin : Fri Dec 01 16:39:12 2006
    LOG: end : Fri Dec 01 16:39:22 2006
    Finished!(EB83)
    1379connect
    LOG: send head...
    1379backup...
    1379chip erase...
    1379restore...
    1379Send data...

Jak postawić to dvd?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam ten sam problem.
    Próbowałem z czytać soft z combo Philips DVP 721vr/00 poprzez port Rx/Tx, za pomocą programu MTKTool 1.31 i kabelka na scalaku MAX232.
    I również przy wielokrotnych próbach z czytywanie zawsze kończyło się na 24% plus minus kilka procent. Przy ustawieniu prędkości portu COM na 115200 Kb/s. Natomiast przy ustawieniu prędkości na 57600 kb/s z czytywanie kończyło się na kilkunastu procentach.

Następnie wymieniłem na oryginalny kabel Siemens od telefonu GSM, który z budowany jest prawdopodobnie (nie wiem, bo nie kroiłem wtyczki) na układzie scalonym MAX3232 (który pracuję już od napięcia 2,7 V)
    Układ w kabelku jednak nie miał zasilania z portu COM i konieczne było podłączenie czerwonego przewodu do zasilania 3,3 V ze złączki portu : [3,3V / Rx / Tx / GND] na płycie combo philips'a.
    Przy użyciu tego kabelka, na ustawieniu 115200 kb/s z czytywanie zatrzymywało się zawsze na około 33%. Wnioskuję, że kabelek Siemens
    jest szybszy.
    To mnie zastanowiło.
    Pomierzyłem więc czasy z czytywania przy różnych ustawieniach prędkości portu COM i przy użyciu obu kabelków.
    Okazało się, że czasy z czytywania są praktycznie jednakowe i wnoszą 2 minuty plus minus kilka sekund.

Z tych danych i obserwacji pamięci na oscyloskopie wyciągam konkluzję, że pamięć 29DL163 posiada limit czasowy 2 minut na jej z czytywanie, kasowanie i programowanie.

Z datasheet pamięci z serii 29DL163, dostępnej na stronie :

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/M/B/M/2/MBM29DL163BD.shtml

wyczytałem na 17 stronie dokumentu : " Chip Programing Time = max 50 sec"
    Skoro można ją zaprogramować w tak krótkim czasie, może w pamięci umieszczono timer na 2 minuty.
    Czyli pamięć tą można tylko zaprogramować przez szybszy serial lub wylutowując i umieszczając w programatorze.

Może ktoś wie ile kosztuję i gdzie można kupić urządzenie do szybkiego wgrywania softu przez łącze Rx/Tx.