Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mini myszka z dużą kulką

kokodin 01 Gru 2006 23:42 5271 17
  • mini myszka z dużą kulką
    witam widząc na elce temat o wymianie diody w myszce w dziale diy (własne konstrukcje) postanowiłem pokazać moja myszke nie jest ona może tak skomplikowanym urządzeniem jak mysz optyczna (bo jest najzwyklejszą myszką) ale włożyłem w nią sporo pracy i bardzo dużo czasu aby po przeróbce z powrotem działała :D

w myszce cała płytka jest zaprojektowana i wykonana własnoręcznie przeze mnie wszystkie elementy pochodzą z poprzedniej płytki od siebie dodałem tylko podstawke pod chip :D i pare mostków ogólnie zrobione na wariata bez jakiejkolwiek znajomości tematu ot przelutowane. płytka zrobiona termotransferem i obcynowana żeby nie utleniała się samoczynnie miedź której i tak niewiele tam zostało :D

powody mojej działalności były prozaiczne jest to jedyna, upatrzona, upolowana, ukochana myszka w kolorze mojego ulubionego kubka z reszta i kolor jest mój ulubiony :D niestety po zakupieniu jej za 1,76 zł na allegro ( przesyłka kosztowała 7zł + 2,40 przekaz :D ) okazało sie że ma małą kuleczke która jest z tego powodu niezwykle lekka i dodatkowo szybko sie brudzi (raz na dzień trzeba było czyścić rolki i kulke) a że wysza była bardzo wygodna i poreczna postanowiłem zamontować jej normalna kulke

sama obudowa została przerobiona juz pierwszego dnia po wpadnięciu na ten genialny pomysł po prostu w miejscu rolek i kulki przykleiłem podwozie z innej myszki a4 tech razem z jej rolkami i zamkiem, przyciski w obudowie zostały przygrzane do górnej części obudowy by nie ocierały o kulkę wyższą prawie o 1/3 wysokości pierwotnej kulki.
    płytke robiłem chyba 2 tygodnie :D z powodu że to była moja pierwsza płytka jaką robiłem w życiu miałem mało laminatu kiepskiej jakości papier z nagrukiem i mało chlorku (na skarpetkach jeszcze go widać :D ) gdy już udało mi sie wytrawić względnie poprawnie płytke (znaczy skończył sie laminat i chlorek sie wychlapał) biegałem po całej płytce z diodą i kabelkami by odnaleźć wszystkie przerwy w ścieżkach po 3 dniach zwątpiłem i ogłosiłem światu że szczurek zmarł ale po jakimś tygodniu naszło mnie żeby jeszcze raz poszukać przerw i w końcu wszystkie zostały załatane

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #2 01 Gru 2006 23:48
    lukashb
    Poziom 39  

No nie powiem pomysł genialny ;) zwłaszcza wykonanie plytki...że samemu itp :D gratuluje :D teraz jak ktoś spyta jaką masz myszke to powiesz...sam zrobiłem :D Pozdrawiam i oby więcej takich projektów a nie same wzmaki
    PS. Czekam na wypowiedzi innych kolegów bo jestem ciekaw ich opinii :)

• #3 02 Gru 2006 04:13
    Duch__
    Poziom 31  

A nie łatwiej było kupić wiekszą myszke i lakier w sprayu w odpowiadającym Ci kolorze i poprostu polakierować obudowe?? Mi by sie nie chciało tak kombinować jak tobie ale i tak uznanie...

• #4 02 Gru 2006 06:41
    ruff22
    Poziom 20  

No efekt niezły , tylko dlaczego smarkałeś tak na płytkę .

• #5 02 Gru 2006 10:57
    kokodin
    Poziom 21  

no ja przepraszam ale krytyka typu "nie lepiej było pomalować" mija sie z celem czy w tedy miał bym pokazać na forum malowaną myszke co byście wtedy mówili "że każdy tak może" ja byłem bardziej ambitny bo teraz takiej myszki nikt nie posiada :D może jeszcze powiecie że lepiej jest kupić wzmacniacz lub kule plazmową i przemalować niż zrobić samemu
    to w końcu jest własna konstrukcja i jest w dziale własne konstrukcje poco ta krytyka

co do farby w sprayu to jedną myszke i klawiaturke już malowałem i FARBA SIE śCIERA nie jest to moja wina ani wina farby tylko normalna exploatacja dość intensywna i mysz po bokach ma białe paluchy a tam było najgrubiej malowane moja myszka nie straci koloru w ten sposób

a co do smarków to zdjęcie jest ciut za ostre w rzeczywistości przedstawia ładne czyste ścieżki o grubości 0.5 mm i takim samym oddaleniu mówiąc o glucie nie wiem co ktoś miał na myśli tam pokazany jest kawałek pod przycisk prawy i rolkowy czyli bardzo mały fragment w dużym zoomie ale aparat wyolbrzymia wady niewidoczne gołym okiem

• #6 02 Gru 2006 12:53
    jasek2
    Poziom 22  

Wariat z Ciebie ;-). A tak serio to uznanie za wytrwałość. To może teraz warto byłoby ją przerobić na optyczną z zieloną diodą :D ?

• #7 02 Gru 2006 14:07
    VC
    Poziom 21  

He, pierwsze widze żeby mężczyzna przejmował się kolorem myszki i kubka. Ale spoko pomysł. Pozdro.

PS Nie bałeś sieę o kompa ?

• #8 02 Gru 2006 17:04
    Vein
    Poziom 22  

VC - a czego sie bać ? nic sie nie moglo stac przeciez :>

Autorowi gratuluje samozaparcia, ja bym tak nie mogl :]

• #9 02 Gru 2006 17:14
    remix1
    Poziom 18  

trzeba ci pogratulowac wytwalosci , anie lepiej bylo kupic mysz opt i zaminic po prostu obudowy (ewentualnie mugl bys wstawic sobie zielona diode :D ) ??

• #10 02 Gru 2006 17:52
    Tomek515
    Poziom 21  

Toż to badziew :| lepsza najgorsza myszka optyczna niż kulkowa... Podziwiam ze chciało Ci sie bawić z robieniem czegoś takiego

• #11 02 Gru 2006 17:55
    kokodin
    Poziom 21  

dajcie spokuj z tymi myszkami optycznymi nic szczególnego (nie działa na każdej powierzchni i jeszcze świeci) jak miał bym mieć myszke optyczną to chyba z diodą ir żebt nie widziało tego ludzkie oko bo podświetlanie mnie denerwuje z resztą nie jestem jedyny
    a co do koloru wiem że wszyscy przepadaja za srebrnym , grafitowym i czarnym nawet nieźle to wyglada ale ja tych kolorów nie trawie sa zbyt popularne kojarzą mi sie z niebieskimi diodami :P ja wole na prawde być orginalny nie tylko o tym myśleć :D
    kubek to prezent i po kilku latach sie troche do kolorku przyzwyczaiłem z reszta zawsze lubiłem zielony (ten fluorescencyjny) jak zobaczyłem myszke na allegro w podobnym kolorze i odcieniu (bywam grafikiem więc umiem dobierać kolory) musiałem ja mieć a szukałem po prostu szczura z rolką :D wtedy miałem "a4 - ok 720" tez bardzo dobra myszka z tym że bez rolki

• #12 02 Gru 2006 17:59
    kmx4
    Poziom 14  

Co do smarków to chyba chodziło o luty a nie o ścieżki. Musze przyznać, że przy niektórych lutach jest żeczywiście za dużo cyny. A może to tylko tak wyszło na zdjęciu :D

Też uwielbiam zielony kolor :D
    Projekt poprostu REWELACYJNY. To się nazywa DIY.
    Tyś się chłopie napracował. Nie to co inni... 500 diod w komputerze i kolejne 200 w myszcze i klawiaturze, no i oczywiście wszystkie niebieskie bo inaczej to by nie był "tuning" :P

Daje 1000000/6 :D
    Oby więcej takich projektów.
    Z niecierpliwością oczekuje Twoich następnych konstrukcji :)
    Pozdro

• #14 02 Gru 2006 21:00
    redart
    Poziom 23  

Pogratulować zacięcia w walce ze zwierzem. Ta konstrukcja dowodzi, że można nawet gwoździa ulepszać, o ile konstruktor dostrzega w tym sens...
    Tylko co na to zieloni, wiesz, że za znęcanie się nad zwierzętami można dostać kwadratowe słońce do oglądania? Nawet pomimo prób tłumaczenia, że ty tylko chciałeś reanimować myszę.

• #16 06 Gru 2006 21:14
    BolzZ
    Poziom 26  

hehe szacunek za zapal sie nalezy :) fajnie ze ci sie chcialo, i ze przerobiles to estetycznie, ze wyglada jak fabryczna :)
    a krytyka za to nalezy sie za bledy ortograficzne, np. "spokój" napisany przez "u" :P az gosc pod toba przyjął konwencje i napisal "rzeczywiscie" przez "ż" :D :lol: co sie z ta elka dzieje?

• #17 07 Gru 2006 00:11
    kokodin
    Poziom 21  

co do wyglądu nie moge sie zgodzić że wygląda jak fabryczna bo ja ztuningowałem tzn wygładziłem nierówności i zagięcia po bokach myszy. był tam taki paskudny w dotyku i piekielnie brudzący sie wzotek takie pionowe kreski z plastiku za nic w świecie nie chciało dać sie doczyścić wiec to wygładziłem i jeszcze w kilku miejscach skorygowałem niedoróby fabryczne

a odnośnie ortografii to nawet jak bardzo sie staram to nie daje rady napisać poprawnie

• #18 07 Gru 2006 00:46
    coolleś
    Poziom 12  

He He naprawde fajne, spoko szczurek. Nareszcie coś naprawde fajnego a wiecznie te wzmacniacze i to jeszcze większość na TDA albo te diody do podświetlania klawiatury (ja mam lampke z wnętra kabiny poloneza i jest ok). Super 666/6