Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klucz cyfrowy do zamykania/otwierania sieci

Beniamin 02 Gru 2006 02:34 2099 9
  • #1 02 Gru 2006 02:34
    Beniamin
    Poziom 11  

Witam

Chciałbym sie zapytać szanownych Kolegów, czy nie znacie może jakiegoś scalaka który mogłby pełnić rolę klucza zamykającego lub otwierającego połaczenie sieciowe tak jak jest to przedstawione na rysunku. Pownien posiadac wejscie i wyjscie, ktore po spelnieniu jakiegos tam warunku bedą zwarte.

Chce zeby po zaniknięciu napiecia na moim komputerze układ zwierał głowny kabel sieciowy z komputerem mojego brata, który jest połączony z moim pc mostkowo, i po wyłączeniu nie ma on mozliwosci przeglądania internetu. Ale mniejsza już oto; głowny problem to własnie jaki scalak zastosować. Nie mogą to być pierwsze lepsze bramki bo wg mnie nie są w stanie przewodzodzić sygnałów o predkosci 100Mb/s .

0 9
  • #2 02 Gru 2006 21:15
    strdaniel
    Poziom 20  

kup sobie switcha

0
  • #3 02 Gru 2006 21:22
    Beniamin
    Poziom 11  

Swich odpada, bo nie moge dogadac sie z adminem

0
  • #4 02 Gru 2006 21:43
    strdaniel
    Poziom 20  

no to router admin nie będzie widział dwóch kompów podłaczonych

0
  • #5 03 Gru 2006 01:49
    Beniamin
    Poziom 11  

Kolego, chce wykonac własnoręcznie taki układ, i pytam o scalak a nie o idee rozwiązania. tego typu scalak napewno mi sie jezscze kiedys przyda. Myślisz ze o tych wszytkich swichach i routerach nie myślałem ? To jest akurat najprostrze rozwiązanie, a ja chce po prostu wykonac taki układ.

0
  • #6 03 Gru 2006 09:53
    strdaniel
    Poziom 20  

no więc skoro tak to czemu bramki mają tam być
    przecież najprostszym rozwiązaniem jest przkekaźnik elektromagnetyczny, poza tym dla bramek zbudowanych na cmosach 100MHz to nie jest jakaś oszałamiająca częstotliwość pracy, więc skoro szukasz rozwiązania a nie sprawdzisz takich podstaw to jest to troche dziwne, stąd moje sugestie o rozwiązaniach typowych

0
  • #7 03 Gru 2006 17:10
    Beniamin
    Poziom 11  

Brałem również przekaźnik pod uwage, tylko musiał bym miec ich 8 , o ile wszystkie linie bedą potrzebne do działania sieci. No co do bramek, to niewiem, nie bylem pewny czy sie praktycznie sprawdzą, dlatego zalozyłem post. No ale widze że będe zmuszony sprawdzić, jeśli nikt nie zna scalaka który by spełniał tą role, to albo nie istnieje, albo cholernie cieżko go dostac :)

0
  • #8 04 Sty 2007 18:45
    mirek301
    Poziom 19  

strdaniel napisał:
    no więc skoro tak to czemu bramki mają tam być
    przecież najprostszym rozwiązaniem jest przkekaźnik elektromagnetyczny, poza tym dla bramek zbudowanych na cmosach 100MHz to nie jest jakaś oszałamiająca częstotliwość pracy, więc skoro szukasz rozwiązania a nie sprawdzisz takich podstaw to jest to troche dziwne, stąd moje sugestie o rozwiązaniach typowych

Kolego nie jest tu mowa o czestotliwosci 100Mhz tylko o tranferach 100Mb a to kolosalna roznica !
    Bramki odpadaja sa o wiele za wolne poza tym czasy reakcji sa nie po przeskoczenia.

Natomiast o ile odpada mozliwosc stosowania przekaznikow jak to przedmowca proponowal to nie widze innego rozwiazania jak router.
    Pozatym scalaki takie istnieja ale ich cena jest porownywalna z cena routera.
    Tak ze warto pomyslec czy gra warta jest swieczki.
    Pozatym o ile pamietam to serwer ma zapisany adres fizyczny imac i takie przepiecie bylo by mozliwe tylko wtedy gdyby obie siecowki mialy identyczny adres imac
    Domyslam sie ze operatorem jest UPC chello.
    W niektorych sieciach upc ustawia TTL na 1

0
  • #9 04 Sty 2007 20:59
    Beniamin
    Poziom 11  

A czym sie różni w tym przypadku transfer od częstotliwości ? Wiem że router, albo swhich lub by sprawe rozwiązał, no ale nie oto mi chodzilo :)
    Pozdrawiam.

0
  • #10 13 Sty 2007 13:15
    eP
    Poziom 27  

Beniamin napisał:
    A czym sie różni w tym przypadku transfer od częstotliwości ? Wiem że router, albo swhich lub by sprawe rozwiązał, no ale nie oto mi chodzilo :)
    Pozdrawiam.

A o co Ci Kolego chodziło ?

O zbudowanie domowym sposobem switcha czy routera ?

0