Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy istnieje przejściówka z RJ11 na USB?

Xetron 02 Gru 2006 18:06 5516 12
  • #1 02 Gru 2006 18:06
    Xetron
    Poziom 10  

Witam.
    Poszukuje schematu albo gotowej przejściówki RJ11 na USB.
    Czy coś takiego istnieje? Szukałem na allegro, po sklepach, na giełdzie i nic nie ma. Może wy coś wiecie na ten temat.

Mianowicie chodzi mi o podłączenie zwykłego telefonu stacjonarnego do PC.
    Znalazłem jakieś adaptery służące do tego celu i bramki VoIP, ale to wszystko jest za drogie.
    Pomyślałem że może jest jakieś inne rozwiązanie.
    Jeśli macie jakieś pomysły bardzo chętnie poczytam.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

P.S.
    O słuchawkach na USB też czytałem, ale po co mam kupować jak mogę coś samemu pokombinować (jeśli jest to oczywiście możliwe).

0 12
  • #3 02 Gru 2006 20:39
    Platon
    Spec od komputerów

tronic1 - ale to jest do podlaczenia telefonu do USB, zeby przez niego gadać w skype? Czy modem USB? Bo to chyba nie to samo.

0
  • #4 02 Gru 2006 21:57
    tronic1
    Spec od komputerów

To jest modem USB.Kolega chce podłączyć zwykły aparat telefoniczny.O Skype nie było mowy.Nie wnikam dlaczego modem na USB a nie modem wewnętrzny który można kupić za grosze.
    Platon - czytaj ze zrozumieniem.

0
  • #5 03 Gru 2006 00:00
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak to będzie działać - sam telefon podłączony do MoDemu USB ?
    Nie skończy się komunikatem np. 'Brak sygnału wybierania' ?
    (linia telefoniczna by się przydała ...)

0
  • #6 03 Gru 2006 00:05
    tronic1
    Spec od komputerów

Hm,ja to zrozumiałem tak że pytający chce prowadzić rozmowy tel. z PC.Na upartego to i telefon można podłączyć,modemy (chociaż nie wszystkie) mają dwa gniazda RJ.

0
  • #7 03 Gru 2006 00:07
    syriuszblack
    Poziom 22  

Źle rozumiem, czy kolega chce używać zwykłego aparatu telefonicznego do rozmów przez skype?
    Jeśli tak to coś takiego nie istnieje, można podłączyć słuchawkę do wyjść karty muzycznej i przymac coś w ręku a to co innego.

Jesli chodzi o rozmwianie bez włączonego komputera to sprawa jest droga i nieopłacalna.

0
  • #8 03 Gru 2006 16:43
    Xetron
    Poziom 10  

Chyba trochę mało szczegółów podałem. Chodzi dokładnie o to, że chciałem wykorzystać telefon stacjonarny (a mam ich dwa bo zrezygnowałem z kochanego TP) do rozmów telefonicznych przez internet. Nie chodzi tu o żadne dodatkowe linie ani modemy tylko o podłączenia do jakiegokolwiek komunikatora takiego jak skype czy tlenofon. Chce po prostu mieć możliwość podłączenia zwykłego telefonu do usb, bez jakichś wielkich nakładów finansowych. Jeśli to nie jest możliwe to po prostu będę korzystał z mikrofonu i słuchawek a w przyszłości kupię sobie jakiś telefonik na usb.

P.S.
    Dzięki za zainteresowanie tematem.

0
  • #9 03 Gru 2006 17:09
    syriuszblack
    Poziom 22  

Pozostaje więc mikrofon i słuchawki, albo telefonusb. Możesz kupić ruter albo bramkę VoIP współpracująca ze skype, ale nie wiem czy na analogowym telefonie będziesz mógł wykozytsać w pelni ich możliwości.
    Polecam lekturę tego tematu.

0
  • #10 03 Gru 2006 21:37
    tronic1
    Spec od komputerów

Jeżeli masz neostradę to możesz wziąść LiveBOXa i będziesz módł podłączyć zwykły aparat z wybieraniem tonowym.

0
  • #12 28 Sty 2007 23:53
    Kolos666
    Poziom 12  

Code:
    a mam ich dwa bo zrezygnowałem z kochanego TP

Code:
    Jeżeli masz neostradę to możesz wziąść LiveBOXa 

Bez komentarza.

0
  • #13 24 Mar 2007 07:51
    Xetron
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedzi i sorry, żę nie zamknąłem tematu.

Temat zamknięty :)

0
  Szukaj w 5mln produktów