Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa sieci WLAN od podstaw.

trumnica 02 Dec 2006 19:48 1401 4
    trumnica
    Level 18  
    Witam. Mieszkam w Anglii w małej miejscowości położonej ok 50 mil na południe od Londynu. Mieszkamy u pewnego anglika , który wynajmuje około 20 dużych przyczep kempingowych. Mieszka tutaj ok 50 osób ( polacy i litwini ). Właściciel może udostępnić łącze telefonicze w celu dostępu do internetu. Trzeba tylko zakupić sprzęt i połączyć to wszystko razem. Wszystkie przyczepy położone są blisko siebie ( do 50m) .
    Sieć ma być bezprzewodowa , użytkowników ok 5-8
    Chciałbym upewnić się co będę potrzebował :

1.Router
    2.Antenę

Prosiłbym o podanie popularnego routera , z którym nie będe miał problemów podczas konfiguracji.
    W tej chwili wykorzystuję tel. komórkowy do połączenia z netem i trochę mnie to kosztuję więc jęsli był już podobny temat to proszę o namiary.

Dziękuję.
    Zdzicho
    Level 24  
    Jeśli to przyczepy to pewnie będzie chodzić na orginalnych antenach, a odnośnie routera do mususz się dowiedzieć jakiego typu modem jest potrzebny, xDSL pewnie odpowiednik naszej Neostrady, żależy od jakiego dostawcy będziesz miał dostęp do netu.
    trumnica
    Level 18  
    Tak jest to odpowiednik polskiej neostrady xDSL.
    Problem w tym że antena musi być na garażu oddalonym o 40m od mieszkania właściciela więc trzeba jakoś przenieść gniazdo telefoniczne do garazu i w nim zainstalować router z anteną.
    Czy jezeli kupię kabel telefoniczny to mogę to sam uczynić (jestem elektronikiem). ?
    MacGyver.
    Level 21  
    Od podstaw to mówię aby nie brać sprzęt D-Linka - przejedzcie się po forach o tematyce sieci - same kłopoty z sprzętem plus standartowo wieszanie się sprzętu minimum raz na dobę...
    Luckskywalker
    Level 21  
    Linksys WAP 54G, swietny AP ,modyfikacje softu daja ,b.duzo opcji,za ta kase nic lepszego nie znajdziesz....Wersja z routerem to bodajrze WRT