Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EW 952 S buczenie w czasie prania

Wojtek Kłos 02 Dec 2006 20:51 4868 8
    Wojtek Kłos
    Level 2  
    Proszę o pomoc. Moja pralka w czasie prania buczy. W momencie pobierania wody buczenie ustaje, podobnie jest w trakcie usuwania wody - buczenie ustaje. W momencie kiedy przechodzi na wirowanie i w trakcie samego wirowania buczenia nie ma. kompletnie nie wiem o co chodzi, a przeciesz pralka pierze.
    User removed account
    User removed account  
    Wojtek Kłos
    Level 2  
    W momencie kiedy zaczynam pranie i następuje pobieranie wody wszystko jest w porządku. Buczenie (charczenie) zaczyna się w momencie rozpoczęcia właściwego prania. Za każdym razem kiedy nastepuje wypompowywanie i pobieranie wody buczenie ustaje. W trakcie prania kiedy bęben się obraca lub stoi cał czas występuje buczenie. Zlokalizowałem to buczenie po tej samej stronie co silnik, ale nie wiem czy pod nim, czy koło niego.
    mirr.
    Level 14  
    Witam
    Prawdopodobnie pompa cyrkulacyjna do wymiany ( sprawdzenia )
    Sprawdz czy z górnej części fartuch jest natrysk wody
    pozdr.
    Mirr
    User removed account
    User removed account  
    Wojtek Kłos
    Level 2  
    Żona podpowiada mi że nie mam właśnie tego natrysku (direct spray).
    Moje pytanie: gdzie znajduje się ta pompa cyrkulacyjna oraz jak ją sprawdzić, ewentualnie ile kosztuje nowa. To samo jeżeli chodzi o silnik komutatorowy.
    User removed account
    User removed account  
    Parol
    Level 17  
    Pompa cyrkulacyjna może być zablokowana-wystarczy wtedy czyszczenie,albo uszkodzona i trzeba wymienić na nową.Brak cyrkulacji może być z powodu złej pracy pompy lub zapchanej rurki między pompą a fartuchem.