Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat odbiciowego czujnika optycznego.

skrypas 02 Gru 2006 23:08 2987 4
  • #1 02 Gru 2006 23:08
    skrypas
    Poziom 9  

Witam wszystkich uzytkownikow, potrzebuje schemat wykonania odbiciowego czujnika optycznego. Od strony ukladu : fototranzystor, tranzystor(wzmacniacz fototranzystora), jakas bramka logiczna i rezystor. Wszystko na jakims prostym laserku.
    Po przecieciu wiazki lasera wystawione zostaje +5V jesli nie ma nic w promieniu to +0V.
    Potrzebowal bym schemat oraz wstepna liste potrzebnch mi materialow.
    Z gory dziekuje za pomoc.

• #2 03 Gru 2006 01:13
    bartek_p
    Poziom 31  

Moze troche więcej informacji!!! Czym to ma sterować, itd.
    Może da się wykożystać fabryczne rozwiązania, one są mniej zawodne niż artystyczne rękodzieło.

• #3 07 Gru 2006 11:32
    skrypas
    Poziom 9  

to ma byc fotokomórka, która po wykryciu ruchu generuje na wyjsciu +5V, w innym wypadku 0V

• Pomocny post
    #4 07 Gru 2006 17:23
    nikspol
    Poziom 24  

Witam . Na wszystkie Twoje pytania tu znajdziesz odpowiedzi oraz gotowe schematy wraz ze szczegółowymi opisami a także bedziesz mógł kupić "kity" AVT które po drobnych zmianach spełnią założenia /na wyjściu odb. 0-5V/.

http://elektronika.elektroda.net/
    http://sklep.avt.com.pl/
    Pozdrawiam.

• #5 19 Sty 2007 14:00
    skrypas
    Poziom 9  

Schemat odbiciowego czujnika optycznego.

Wiec to jest ten układ ktory mnie interesuje.
    Niebieska strzalka oznacza wyjscie na ktorym w zalezności od tego jesli oswietlamy fotodiode laserem mamy +5V, jesli nie oswietlamy mamy na wyjsciu 0V.
    Czerwone strzalki oznaczaja oswietlana badz tez nieoswietlana fotodiode.

Jednak mam nastepujacy problem. nie moge dobrac odpowiednich wartosci elementow w ukladzie aby te zalozenia byly spelnione. Probowalem dokonac symalacji w programie Workbench, jednak nie wiem jak zastosowac oswietlana fotodiode. Bardzo prosze o pomoc. Jest to dosc pilne.
    Z gory dziekuje za wszelka udzielona pomoc.[/img]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME