Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z twrdym dyskiem, a raczej już dyskami!

Kristoph17 07 Gru 2006 12:45 3306 44
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany
    tjanusz -nie wszyscy na( wsi)_ pija piwko pod sklepem,choc nie wszyscy maja internet.
    Kristoph17 -wymien przewod sieciowy,sprawdz instalacje domowa ,spadki napiec przez urzadenia z duzym poborem pradu.
    jak monitor z kineskopem oddal od komputera.jakies glosniki tez z dala.
    Figi
    Poziom 37  
    :arrow: Kolego bonzo jan.
    Widzę, że kolega z ogromnym uporem, godnym znacznie lepszej sprawy, twierdzi, że tylko określenie kolegi jest poprawne i dopuszczalne. Ma kolega pełne prawo, aby tak uważać, choć fakty niestety temu przeczą. Oto tak znienawidzony przez kolegę termin "kość" (w znaczeniu układu elektronicznego), znajduje się zarówno w encyklopedii Helionica (encyklopedii informatyki):
    http://encyklopedia.helion.pl/index.php/Ko%C5%9B%C4%87_pami%C4%99ci
    jak i w słowniku PWN:
    http://sjp.pwn.pl/lista.php?begin=ko%B6%E6
    gdzie pod pojęciem kości, rozumiany jest także układ scalony, o czym świadczy umieszczony na powyższej stronie odnośnik:
    http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2553395
    Nie wspominam w tym miejscu nawet o tym, na ilu powszechnie szanowanych przez elektroników portalach, termin „kość pamięci” funkcjonuje i nie budzi niczyich zastrzeżeń ani protestów.

Wobec powyższego, proszę nie wmawiać ani mnie, ani innym, że termin ten jest w jakikolwiek sposób zły, bądź niepoprawny. Chyba, że zapozna nas kolega z wiarygodnymi źródłami, bądź materiałami, taką tezę potwierdzającymi.

Najbardziej w całym tym zamieszaniu dziwi mnie fakt, iż ktoś, kto z takim zaangażowaniem stara się tutaj szerzyć poprawność językową, nie stosuje na polskojęzycznym forum polskich znaków diakrytycznych oraz zupełnie nie zwraca uwagi na inne reguły w języku polskim obowiązujące, jak na przykład stosowanie wielkich liter na początku zdań. Cóż… może łatwiej znaleźć drzazgę w cudzym oku, niż belkę w swoim…

bonzo jan napisał:
    [...]Kristoph17 -wymien przewod sieciowy,sprawdz instalacje domowa ,spadki napiec przez urzadenia z duzym poborem pradu.
    jak monitor z kineskopem oddal od komputera.jakies glosniki tez z dala.
    Żeby nie zaogniać sytuacji, pozwolę sobie nie komentować porady zawartej w cytowanym powyżej fragmencie wypowiedzi, z którą to poradą, wobec przedstawionych wcześniej przez autora tematu faktów, zupełnie się nie zgadzam.
    Kristoph17
    Poziom 13  
    Witam ponownie po dłuższej przerwie zwracając się z tym samym problemem, a więc tak miałem dysk w serwisie i stwierdzono uszkodzenie, serwis napisał w gwarancji że sami nie znają przyczyny!! więc co dalej otrzymałem nowy dysk tylko już chciałem nie S-ATA tylko zwykły ATA wymienili mi z 80GB na 120GB ze względów powyższych, kupiłem nowy zasilacz MODECOM bo innych nie było, ale i tak zauważyłem od razu poprawę bo przynajmniej napięcia się trzymią tak jak powinne, po zainstalowaniu systemu działał faktycznie jak nowy super, do wczoraj ;( , nie mam podkręconego procka wszystko ustawione na standard, testowałem go 3dmark2001, 2003, testy wyszły bezproblemowo na 2001 było 8652punkty, a na 2003 było 4210punktów , wiem że nie jest to żadna rewelacja ale przynajmniej test przeszedł do końca bezproblemowo, wczoraj rano odpalam kompa no i jak dawniej ta sama sytuacja, dysk widziany lecz nie ma żadnej partycji ani NTSF ani FAT32, pisałem zaraz do serwisu i odpisali że mam ten dysk na ich koszt wysłać i mi go wymienią, tylko co z tego jak będzie działał znowu niecały miesiąc?? co mam dalej robić dysk na pewno się nie przegrzewa już nawet nie mam poskręcanego komp. co chwile sprawdzam czy się nie przegrzewa jest ok napięcia też ok przewody są nowe, pamięć i procesor zamieniłem z bratem, teraz tylko została płyta główna, bo innej przyczyny na 100% nie ma, poradźcie dokładnie jak zmienić BIOS ponieważ ściągłem nowy i chciałem go wgrać nie szło tak jakby obecny był nowszy , spróbuję jeszcze zmienić dzięki waszej pomocy BIOS i jeżeli jeszcze raz się to powtórzy to będę musiał szukać jakiejś używanej sprawnej płyty głównej na socet A, mój komputer składa się z procesor Semptron 2800, pamięć 512DDR TwinMOS , grafika GE-Force 5500 128/128, płyta główna E-POX 8KRAI, twardy dysk SAMSUNG 120GB-ATA, czekam na odpowiedź jak wgrać ten bios??
    Kristoph17
    Poziom 13  
    Zasilacz modecom brat ma taki sam w obudowie FELLING, dokładnych parametrów nie powiem teraz bo musiałbym isc sprawdzić do domu ale moge jutro napisać, natomiast pomiary robiłem pod obciążeniem multimetrem i dodatkowo zainstalowałem program co cały czas sprawdza temperature systemu dysku, CPU i wszystkie napięcia, wszystko było ok na starym zasilaczu po zainstalowaniu tego programu cały czas buczał bo skakało 5Vi to mocno a teraz ok zasilacz 100% daje głowę poza tym mam już wszystko inne została tylko płyta główna bo reszta pozmieniałem z bratem i tak się stało na jego podzespołach więc teraz tylko płyta, co do aktualizacji biosu to u brata zrobiłem bez problemu ale w płycie Abit a w moim EPOXie to jest tak ściągłem najnowszy ze strony EPOX i nie mogę go wgrać tak jakby była to starsza wersja , wyskoczy mi taki napis"THE BIOS IS CAST VERSION" a po chwili drugi napis "CANNOT GET NEW BIOS INFORMATION" nie wiem dokładnie co to znaczy ale tylko tyle nic więcej nie idzie zrobić chyba że jakimś innym programem albo może sama kość??
    Figi
    Poziom 37  
    Skąd kolega wziął ten BIOS i jaka jest jego wersja?
    Najnowszy jest TU.
    Jaką ma kolega aktualnie wersję BIOS-u w komputerze?
    Jakim programem dokonuje kolega aktualizacji?

Odnośnie zasilacza. Coś mi się mocno wydaje, że jest tu Modecom FEEL, czyli wymiany nastąpiła na zasadzie: "zaminił stryjek, siekierkę na kijek".
    adamlop
    Poziom 11  
    THE BIOS IS CAST VERSION

Pewno chodzi o Last, czyli ostatnia (najnowsza) wersja
    BIGOLSEN
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Kristoph17 napisał:
    odpisali że mam ten dysk na ich koszt wysłać i mi go wymienią

O ile mnie pamięć nie myli , to posiadasz dysk firmy Samsung . Tak więc przyjmij do wiadomości , że serwis tej firmy naprawia uszkodzone dyski , lub przynajmniej próbuje je naprawić i odsyła do klienta naprawione . Oczywiście naprawione z lepszym , lub gorszym skutkiem . Sporadycznie tylko otrzymujesz dysk nowy od tego producenta . Tak więc jeśli cokolwiek od nich otrzymałeś , to prawdopodobnie nie był to nowy dysk . Licz się z tym , że taka przepychanka może trwać dość długo , nawet do zakończenia okresu gwarancyjnego dysku .

Pozdrawiam .
    Kristoph17
    Poziom 13  
    Bios wziołem właśnie z tej samej strony co Pan mi posłał,
    Zasilacz MODECOM MC-400ATX - 400 W
    dokonuje tym samym programem i nie idzie,
    a najnowsza wersja to napisze później ponieważ odpisze w domu napisze od brata,
    natomiast do kolegi BIGOLSEN to za każdym razem otrzymałem całkiem nowy dysk nie naprawiany tylko fabrycznie nowy plombowany także to akurat jest 100% pozdrawiam i teraz też otrzymam na pewno nowy choć sprawdze jak otrzymam pozdrawiam
    BIGOLSEN
    Kristoph17 napisał:
    natomiast do kolegi BIGOLSEN to za każdym razem otrzymałem całkiem nowy dysk nie naprawiany tylko fabrycznie nowy plombowany

A jakiż to kłopot dla producenta i jego serwisu założyć nową plombę , a także wymienić wszystkie naklejki ?
    Miałeś kiedyś do czynienia z dyskiem remarkowanym ?

Pozdrawiam .
    Kristoph17
    Poziom 13  
    Akurat nie miałem z dyskiem do czynienia ale z DVD-RW tej samej marki i ten sam serwis i powiem tak, jestem akurat z tego Serwisu bardzo zadowolony bo za każdym razem otrzymuję NOWE zaznaczam NOWE, jeżeli jest coś po naprawie to nie jest już zapakowane oryginalnie przecież poznać cokolwiek już było gdzieś zakładane czy nie choćby nie wiem jak ktoś się starał zawsze jakieś ślady pozostaną, co oni naprawiając dysk za każdym razem biorą i zmieniają obudowę nie bądź Pan śmieszny ;-) a po drugie to nawet bym dostał używany to jak jest sprawny to mi akurat nie przeszkadza byle jest gwarancja i działa, mam od nich piąty dysk i za każdym razem ten sam problem to nie jest ich wina tylko coś z komputerem bo innej możliwości nie ma pozdrawiam
    Figi
    Poziom 37  
    Miał kolega podać informacje odnośnie wersji BIOS-u.

Co konkretnie mówią w serwisie? Jakie uszkodzenie dysku podają jako przyczynę awarii? Ich nie dziwi fakt, że to już piąty dysk?
    BIGOLSEN
    Kristoph17 napisał:
    mam od nich piąty dysk i za każdym razem ten sam problem to nie jest ich wina

Gdyby nie istniała najmniejsza wątpliwość , że to jest ich wina , to by z pewnością odrzucili twoją reklamację . Tym bardziej że jestes już stałym klientem reklamującym - piąty dysk .
    Ponieważ też nie rozumiesz jak mniemam , co to jest dysk remarkowany , to nie będę sobie strzępił języka na temat napraw serwisowych dysku , oraz wymiany dysku na " nowy ", bo ty i tak wiesz lepiej .

Pozdrawiam .
    Kristoph17
    Poziom 13  
    Więc tak wersja BIOSU to 8KRA4810 ta co mi Pan wysłał udało się wgrać dzięki pomocy kolegi więc teraz jest już najnowsza, fakt odnośnie dysku ich chyba nie dziwi jak wymieniają choć może kolega ma rację myślałem że mam cały czas nowy dysk a jednak może tak być że dają stare i to siada choć i tak mnie to dziwi dlaczego zawsze tan sam objaw, w gwarancji mam napisane, OPIS USZKODZENIA: " DOESN'T WORK " , OPIS CZYNNOŚCI: " WYMIANA DYSKU Z SP1213N na nowy SP1213N no i numery fabryczne " , pisałem już do nich i dzwoniłem co to może być za powód żeby mi pomogli znaleźć usterkę to sami nie wiedzą mi odpisali, więc widocznie ich nic nie dziwi, tak jak napisał kolega teraz to już we wszystko uwierzę mam teraz dysk pożyczony od kolegi 4GB mały stary ale zainstalowałem system i na razie śmiga mam teraz zmieniony BIOS to sprawdzę czy też padnie czy może akurat będzie działał pozdrawiam.
    Acha i opis uszkodzenia za każdym razem ten sam!!
    Kristoph17
    Poziom 13  
    Temat zamykam zmieniona wersja BIOSU, nowy TWARDY DYSK, nowy ZASILACZ, nowa stacja DYSKIETEK i wszystko śmiga jak należy dziękuję za pomoc pozdrawiam