Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy istnieje taki przekaznik samochodowy

03 Gru 2006 13:53 6984 19
  • Poziom 26  
    miałem samochodzie ciezarowym byłego NRD przełacznik swiateł drogowych/mijania na zasadzie mechaniczno-elektrycznej przez podanie 12V
    oczywiście obecnie niedodostania.Czy ktos spotakał sie z jakims kolwiek
    przekaznikiem co by załańczał sie prze chwilowe podanie 12V a nastepnym razem rozłańczał zestyki poprzez nastepne chwilowe podanie 12V??

Post był raportowany.

Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy! [h]
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mam w swoich zbiorach przekaźnik, który przełącza się zmianą biegunowości tzn . po podaniu przez krótką chwilę napięcia zwora łapie i trzyma. Rozłączy się po chwilowym podaniu napięcia z odwrotną biegunowością ( taki mechaniczny przerzutnik ;-)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    @elektrit,dokładnie mi chodzi o zastąpienie takiego "bociana"na cos bardziej współczesnego! czy w dobie" elektroniki kosmicznej" .mam na mysli przekazniki swiec zarowych,nawet przerywacze kierunkowskazów sa elektroniczne,nie mówjac o przekaznikach wycieraczek.moze któres z aut zachodnich miało jakies takie rozwiazanie??:|:?:jak nie znajde to bedę musiał sam cos zbudować mam kilka schematów przeżutników.bo te elektromechaniczne sa zawodne.Sasiad ma ciężarówkę LDV z Andrychowa tam swiatła przełańcza sie mniej wiecej na podobnej zasadzie,"Wajcha"raz do góry swiatła drogowe,drógi raz do góry światła mijania ,oczywiscie słychać jakis przekaznik :?::idea:[/img]
  • Poziom 13  
    Pierwszym miejscem, którebym odwiedził to duży szrot. Jak jest właściciel dobrze obcykany w temacie to pomoże.
    A gdy poszukiwania nic nie dadzą to pozostaje tylko lutownica...
  • Poziom 26  
    Oczywiscie są tez sklepy motoryzacyjne ale przewaznie sa tam sprzedawcy małoobeznani jak podasz numer katologowy to sprowadza wszystko bo inaczej to nici a tak @Faza750 to trzeba wiedzięć ze to istnieje czego sie szuka bo moze tak być że takowy przekaznik nie istnieje!:?::|
    chyba zrobię to sam znalazłem na elektrodzie cos takiego https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/za__czanie_przeka_nika_1518.jpg
    tylko przekażnik zmienię na zestyk zalańaczjaco- rozłańczający!
    znalazłem wiele takich rozwiazań gotowych tylko że wszystko na 230V
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Oj! Chciałem zdjąć punkty i poszło dwa razy :-(
  • Poziom 28  
    taki przekaznik jakiego szukasz jest we fiacie siena , do sterowania tylnym swiatlem przeciwmglowym cena nowego okolo 150 zl na gieldzie kupi znacznie taniej jest dwa razy wyzszy od np . przekaznika swiatel jest na nim numer katalogowy 46409709 posiada 8 nuzek , zreszta podobny jest w seiczento
  • Poziom 13  
    Jak takie cudo siedzi we " włoszczyźnie " to jest to dobra informacja. W moim mieście jest szrot , który prowadzi części tylko do " italiańców " a ceny są tam bardzo dobre. Sam niejednokrotnie korzystałem i powiem że koniecznie trzeba się targować !!!.
  • Poziom 25  
    Ostatnio spotkałem takie cudo składając znajomemu instalację w "VW garbie" , podobno do kupienia bez problemu w sklepach zajmujących się tymi autkami.(też był uszkodzony i na drugi dzień przywiózł lśniącą nówkę).
  • Poziom 26  
    vvaldek napisał:
    taki przekaznik jakiego szukasz jest we fiacie siena , do sterowania tylnym swiatlem przeciwmglowym cena nowego okolo 150 zl na gieldzie kupi znacznie taniej

Wielkie dzięki za informacje
    Prosiłbym o jakieś oznaczenie takowych przekazników.W mieście którym mieszkam sa sklepy z cześciami do aut zachodnich wszędzie pytaja o oznaczenie!
  • Poziom 14  
    Miałem taki chyba od audi troche większy od normalnego w aluminiowej obudowie symbolu nie pamiętam bo to było ze dwa lata temu
  • Poziom 10  
    przekażnik sterowania szyberdachem z golfa3 do rokuu 96, to powinno być to koszt ok.30 zl.
  • Poziom 19  
    ramzes666 co masz na mysli mowiąc o tym przekaźniku jest cos takiego w golfach... prosze wyjasnij
  • Poziom 10  
    Gdyby ktoś szukał takiego przekaźnika to jest w Deawoo Matiz, Nubira, Lanos - przekaźnik tylnych świateł przeciwmgielnych. Nr katalogowe 96242630 i 96255633, koszt około 10-20zł
  • Użytkownik obserwowany
    Ja się spotkałem z takim właśnie w trabantach.Tak z instalacją 6 jak i 12V.Kto wie czy to nawet nie taki sam model był wtedy i w DDR-owskich ciężarókach.