Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplitunner do 1500 zł. Jaki sprzęt polecacie?

03 Gru 2006 16:57 1397 5
  • Poziom 9  

Cześć
    Jakoże zawsze kupowowałem używany sprzęt audio i nie znam sie na tym w odróznieniu od Was chcialbym zapytac na jakim sprzeciku moge posłuchać muzyki w dość dobrej jakości chodzi mi to o amplituner .Zastanawiałem sie nad jakas yamahą tylko ze ogranicz mnie $ tzn mam na ten cel przeznaczone 1.5tys zł kolumny dobiore póxniej narazie jednak chciałbym sie skupić na ampltunerze . Prosze o rade (w gre wchodzi już tylko nowy sprzęt) z góry dziekuje za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam

Też powoli staję przed tym samym problemem tylko kasy mam mniej. Zastanawiam się nad Sony STR DG500 jakieś 800 zł w górę lub STR DG700 około 1100-1200 zł.

Co powiecie o kolumnach Mirage FRx 7 ?
  • Poziom 38  
    Proponuję firmę PIONEER bądź Maranz. Od sonego trzymał bym się jak najdalej ze względu na nie ciekawą budowę wewnętrzną i naciągnięte parametry (dopiero seria ES pokazuje co to znaczy dobry amplituner jednak cena jest oszałamiająca)
  • Poziom 22  
    Sony zleciał na dno. Obecnie to sprzet marketowy. Polecam DENONA 2106 lub 1907. Trzeba troche dorzucic ale warto.
  • Poziom 26  
    Nowe modele sony to faktycznie dno (wzmacniacze s-master i inne bzdety) ale może rozważysz kupno używki? Jak dobrze trafisz na allegro to kupisz np: Sony str-db830 lub nowszy 840 za jakieś 800zł,(ewentualnie 6 kanałowe str-db 1070/1080) będziesz miał naprawdę niezły amplituner (w teście miesięcznika audio 830 zajął 3 miejsce na chyba 25 amplitunerów i to znacznie droższych od niego). Na soniaku akurat troche się znam więc moge Ci polecić te modele, są naprawdę mocne - końcówka zrobiona na darlingtonach (5 takich samych par MN i MP), pakiet DCS (digital cinema sound czyli 25 pól dźwiękowych) poza tym dużo wejść cyfrowych i analogowych, dwukierunkowy pilot (str-db930/940/1070/1080) i naprawdę solidna budowa. Niestety po tych modelach jakość zaczęła szybko spadać a obecnie osiągnęła prawie dno:(
  • Poziom 10  
    No to normalnie mnie Panowie trochę zasmuciliście bo mam bzika na punkcie Sony i na model DG choruję już od jakiegoś czasu. Mam bardzo skromną wiedzę na temat elektroniki i WIELKIE dzięki za rady, wezmę pod uwagę.

Jakie kolumny możecie polecić ew subwoofer?