Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WEBASTO THERMO TOP C - co potrzebuje aby działało

jawoks 11 Paź 2011 17:11 69685 86
    piotruch
    Poziom 17  
    Oczywiście, że da się. Trzeba tylko mieć wersję pieca sterowną +12V (tzw. analogowy).
    Zamiast pstryczka można dać oryginalny czujnik temperatury, załączający przy temp. <5C.
  • Relpol przekaźniki
    Sebastoss
    Poziom 10  
    A jak rozwiązać zabezpieczenie płomienia, czy tym steruje płytka wbudowana w piec? Jak piec sam zgaśnie to czy sam się odpali?

Piotrek masz może jakiś konkretny model do polecenia?
    Co myślisz o Piecu DW/BW model bez pompy paliwa?

Może ktoś poradzi jakiś prosty piecyk?

Pozdrawiam
    piotruch
    Poziom 17  
    DW/BW to stare modele. Lepiej szukać ThermoTopa C.

Poszukaj, wiele tematów było na ten temat.
    photokom
    Poziom 10  
    A jak w ThermoTop C (ogrzewanie postojowe) w Audi A6 bez Can jest rozwiązane sterowanie nawiewami? Czy jakiś sygnał idzie od pieca do panelu klimatyzacji? Czy przekaźnik załącza bezpośrednio dmuchawę?
  • Relpol przekaźniki
    piotruch
    Poziom 17  
    Może być to zwykły sygnał +12V załączający przekaźnik, tak jak w handlowym modelu Webasto.
    Wszystko zależy od wersji, modelu, firmware, rocznika...
    photokom
    Poziom 10  
    Chodzi mi o to jak oryginalnie jest wpięte webasto w instalację Audi A6.
    gn000
    Poziom 11  
    Zapytam inaczej czy jest tu ktoś na forum kto zamontuje mi używane webasto do Peugeota ? nic jeszcze nie kupiłem więc wybór dowolny, Kraków i okolice.
    michaelo_pl
    Poziom 10  
    Czy sterownik dogrzewacza z opcją podłączenia pompki zew. będzie miał inną charakterystykę pracy niż ogrzewacz?
    piotruch
    Poziom 17  
    Na pewno będzie miał inną.
    coobin
    Poziom 2  
    Witam,

Podłączę się pod temat.

Kupiłem płytkę i teraz chcę ją podłączyć do instalacji samochodu. Problem w tym, że na wcześniejszej płytce upaliło się gniazdo X2 razem z wtyczką. Teraz nie wiem, który z dwóch przewodów odchodzących od samochodu jest plusem, a który minusem.

Czy da się jakoś to sprawdzić?

Czy ma to znaczenie, czy można podłączyć odwrotnie? zamienić plus z minusem w gnieździe X2?

Z góry dzięki za pomoc.

Andrzej
    piotruch
    Poziom 17  
    Pin1 - +12V, Pin2 - masa. W tym wątku masz plik z opisem.
    Lepiej jedź do fachowca. Odwrotne podłączenie w najlepszym przypadku skończy się spaleniem bezpiecznika, w gorszym - ponownym spaleniem płytki sterownika, która zapewne kosztowała dużo więcej od wizyty u elektryka ;-)

Pozdrawiam.
    coobin
    Poziom 2  
    Piotruch dzięki wielkie za chęć pomocy.

Pytanie tylko co mi fachowiec pomoże, poza wzięciem sporej kaski, pomijam już skąd go dorwać. Podejrzewam, ze gołymi rękoma nie sprawdzi który z 2 zwisających upalonych kabli to plus a który minus. Wiec moje pytanie jak on ma to ustalić?

Czy za pomocą miernika dam radę ustalić, który plus a który jest minus?

Musi chyba być jakiś sposób. Czy pozostaje tylko zajrzenie w schematy elektryczne samochodu?

Pozdr,

Andrzej
    piotruch
    Poziom 17  
    Oczywiście, że dasz radę ustalić który to plus. Wystarczy nawet żaróweczka i masa samochodu ;)
    coobin
    Poziom 2  
    Dzięki Piotruch. O taką poradę mi chodziło.

Jescze jedno pytanko mam. NIe chce na razie instalowac webasta w samochodzie i chcialbym je uruchomic na stole.

Wiem, ze aby odpalić muszę podać 12V+ na gniazdo X1, pin 2, pytanie co to znaczy dokładnie? to ma byc impuls czy stale podłaczenie pod 12 V?

Z góry dzięki

Coobin
    piotruch
    Poziom 17  
    Sterowanie trzeba na stałe podłączyć +12V, tak długo jak ma pracować piec. Jak odłączysz - piec wyłączy się. O ile to piec z "analogowym" sterowaniem.
    pijak125
    Poziom 2  
    koledzy a ma może ktoś schematy tych sterowników bo mi sie popsuł i muszę sprawdzic co jest w nim zwalone i przelutowac
    rmaster
    Poziom 12  
    pomogę w doborze pieca, kupna i montażu sterowanym telefonem i nie tylko w okolicach Katowic. Idzie zima warto pomyśleć.
    Lemon23
    Poziom 2  
    Panowie za dużo rozbieżności podpowie ktoś co to za sterownik po can czy analog WEBASTO THERMO TOP C - co potrzebuje aby działało
    morozaw
    Poziom 15  
    Moim zdaniem analog, nie widzę dodatkowego układu scalonego przy wtyczce, który pewnie był odpowiedzialny w innych PCB za komunikację CAN.
    misiek1111
    Poziom 24  
    Ma cewkę, więc pewnie CAN...
    misiek1111
    Poziom 24  
    Uzasadnij to.
    Może być na 90% :)
    photokom
    Poziom 10  
    Mam takie Webasto, ma identyczny sterownik. I moje jest analogowe. Wystarczy? A tak przy okazji - nie wiem dlaczego ale w analogowych kondensatory są niebieskie a w cyfrowych czarne (wiem, że to zależy od partii/producenta bo są to te same kondensatory, ale nie spotkałem się żeby było inaczej).
    misiek1111
    Poziom 24  
    Oddaję honor - porównałem też fotki i wychodzi, że to akurat analog.

Co do kolorów kondensatorów, to rzeczywiście coś jest na rzeczy. Sprawdziłem 8 fotek różnych płytek i jest tak jak napisałeś :!:
    bocian309
    Poziom 2  
    Witam.
    Mam pytanie czy do webasto thermo top C z VW T4 sterowanego po CAN da się założyć sterownik z thermo top Z/C sterowany analogowo?
    Oba są z webasto diesel.