Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIY i to jakie..... Maszyna do kapusty

511311815 03 Gru 2006 20:17 13120 34
  • DIY i to jakie..... Maszyna do kapusty
    Witam to moja pierwsza prezentacja

Chciałem wam przedstawić Super-Hiper-Turbo niezawodną maszyne do siekania kapusty

to cudo zostało wykonane jakies 8-10 lat temu przez mojego wujka,

konstrukcja stabilna i niezawodna (sam sie o tym przekonałem )

u ciągu 3h maszyna "zjadła" 250kg kapusty.

praca z nią jest szybka i bezpieczna jesli ktos ma podobne konstrukcje niechaj sie pochwali

czekam na komentarze

Co to filmiku to nie mam takiej opcji w telefonie (ale jakos sie postaram to zrobić i z czasem zamieszcze)

- Tabliczki z parametrami silnika niestety nie ma (ale przypuszczam ze ma on ok 0.5kW na 220V~ i na pewno jest produkcji radzieckiej )

- "machina" ma również dorobiony pojemnik (ale niestety jego wadą jest mała pojemność noi czasami sie zapycha:cry:, dlatego lepiej rozłożyć folię na podłodze i bez przeszkód siekać)

- Do tej konstrukcji jest także dorobiony wózek (na zdjęciu tego nie ma wtedy był na dworze) jest on wykonany ze starego wózka dziecięcego

- Koło do którego sa doczepione ostrza pochodzi ze starego młyna (co konketnie nie wiadomo) jest lekie i aluminiowe.

- początkowo ostrza były wykonane z naostrzonej blachy, jednak z czasam można po malej przeróbce montować ostrza z nożyków (takich np, do tapet) sa one niewiarygodnie ostre.

- Silnik nie ma zbyt dużych obrotów (są w sam raz)

- Odnośnie norm bespieczenstwa to kazdy wie jak jest dla mnie jest ono nawet nawet

- Ta noga od krzesła jest security equipment!

poniżej zdjęcia (robione telefonem)...

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    511311815
    Poziom 14  
    elektronika, GSM
    511311815 napisał 110 postów o ocenie 6, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2006 roku.
    wojtek279
    Poziom 15  
    Heh
    Fajna i pewnie przydatna konstrukcja bo skroic 250kg kapusty ręcznie to by byl dopiero wyczyn.
    Nakręć filmik jak to chodzi i nazwij go
    "Mechaniczna Kapusta" ;-)
    kkoperekk
    Poziom 13  
    Aby takie rzeczy w dziale DIY zobaczyc to warto życ.
    Ile pobiera prądu??
    Pozdrów wójka :D
    columbo
    Poziom 15  
    konstrukcja zapewne bardzo przydatna ale moze przydała by sie garść informacji z technicznej strony.
    ja z swojej strony popieram wszelkie wynalazki ułatwiające życie.
    rafuls2
    Poziom 15  
    :D szkoda że tak późno przedstawiasz swoją konstrukcję czymś podobnym siekałem na jesień kapustę ale nie miało aż takiej wydajności. Jesteś napewno dumny ze swojego wójka :D. Mój wujek chyba nic nie wymyślił; a może to byłaby ciekawa koncepcja do działu DIJ "nic niewymyślenie" ciekawe muszę się nad tym zastanowić chyba nikt tego jeszcze nie prezentował.
    remix1
    Poziom 18  
    rzeczyisicie takiego projektu jescze nie bylo , twuj wuj mial dobry pomysl , przydatny projekt aby ulatwic sobie zycie
    Rudolf2
    Poziom 16  
    Rafuls nie zebym sie czepial ale najpierw napisales "wójka . Mój wujek..." w jednym wyrazie pizesz "ó" a nasepnie "u" ;P Konstrukcja faktycznie ciekawa :]
    VIGOR_PICTURES
    Poziom 20  
    Haha :D Takich wynalazków to tylko więcej ;)
    Zapewne Kapusto-zjadacz ma zaawansowaną elektronikę w środku ;)
    Przekaźniki, przełączniki, potencjometry ; cała masa scalaków i oczywiście ekran LCD :D
    A żeby posmęcić trochę to powiem, że estetyka leży ... ( na podłodze - pokrojona - jak kapusta ). Wujek mógł wyklepać, i pomalować...
    A wtedy to już tylko otworzyć seryjną produkcję ...

ocena: 9¾/10

Pozdrawiam
    puszak
    Poziom 28  
    wez tam zaluz jakis kolnierz bo widze ze ta kapusta lata po calym tym pomieszczeniu ;d
    Duch__
    Poziom 31  
    To wygląda jak taki większy robot kuchenny z telezakupów MANGO z tym że leży na boku i ma silnik:))) Przydało by się jakiś pojemnik zrobić na "zjedzoną kapuste" bo tej mielonki z podłogi pomieszanej z brudem nie chciał bym jejść.... można by założyć temat "Sposób przygotowywania kapusty kiszonej" - wywary ze skarpetek itp :p

Ogólnie konstrukcja fajna ale za brak tego pojemnika to 6/10.
    nojmi
    Poziom 20  
    Troche intryguje mnie ta noga od krzesla lezaca obok wlacznika Twojego pozeracza kapusty. Moze jest ona czescia konstrukcji :)
    511311815
    Poziom 14  
    Witam

- Co to filmiku to nie mam takiej opcji w telefonie (ale jakos sie postaram to zrobić i z czasem zamieszcze)

- Tabliczki z parametrami silnika niestety nie ma (ale przypuszczam ze ma on ok 0.5kW na 220V~ i na pewno jest produkcji radzieckiej )

- "machina" ma również dorobiony pojemnik (ale niestety jego wadą jest mała pojemność noi czasami sie zapycha:cry:, dlatego lepiej rozłożyć folię na podłodze i bez przeszkód siekać:D)

- wczesniej tego nie napisałem ale to tej konstrukcji jest także dorobiony wózek (na zdjęciu tego nie ma wtedy był na dworze) jest on wykonany ze starego wózka dziecięcego

- Koło do którego sa doczepione ostrza pochodzi ze starego młyna (co konketnie nie wiadomo) jest lekie i aluminiowe.

- początkowo ostrza były wykonane z naostrzonej blachy, jednak z czasam można po malej przeróbce montować ostrza z nożyków (takich np, do tapet) sa one niewiarygodnie ostre.
    Pittt
    Poziom 31  
    Witam
    Też kiedyś kożystałem z podobnego urządzenia. Szybkie, fakt. Jednak dla mnie mają one pewną wadę w porównaniu z recznym siekaczem do kapusty. Mianowicie z urządzeń mechanicznych liście kapusty wypadają w wiekszości posiekana na male kawaleczki - płatki, zamiast w długie cienkie paski. Podobna różnica jest między trawą zkoszoną kosą, a trawą skoszoną kosiarką. A potem bigosik juz tak fajnie się nie ciągnie...
    511311815
    Poziom 14  
    Pittt napisał:
    Witam
    Też kiedyś korzystałem z podobnego urządzenia. Szybkie, fakt. Jednak dla mnie mają one pewną wadę w porównaniu z recznym siekaczem do kapusty. Mianowicie z urządzeń mechanicznych liście kapusty wypadają w wiekszości posiekana na male kawaleczki - płatki, zamiast w długie cienkie paski. Podobna różnica jest między trawą zkoszoną kosą, a trawą skoszoną kosiarką. A potem bigosik juz tak fajnie się nie ciągnie...

Niestety z tym nie moge sie zgodzić, przy kole jest regulacja trzeba tyklo wziąść 10 albo 13, kapusta jest w sam raz, jeszcze po ukiszeniu nieco zmienia sie rozmiar (ale zawsze jakas różnica jest to już rzecz gustu:D:D:D)
    djskate8
    Poziom 19  
    Ja mam za to patent do krojenia cebuli żeby nie płakać:) Biorę okulary do szlifierki ew. można jakieś zwykłe okulary. Całkiem się to sprawdza choć jest to śmieszne troszkę:)
    plustek
    Poziom 31  
    Witam
    Pomysł bardzo dobry, popieram takie, moja ocena 6/6.

Cytat:

Jest to silnik od pralki "Frania" 220V 180W
    Pozdrawiam.
    kalamit
    Poziom 10  
    Nistety nie jest to nowy pomysl takie maszynki robili polacy juz w czasach prl-u(dzis juz nie dokupienia),dzialaja niezawodnie do dzis. Ale nawet domowej roboty siekacz jest super.5/6
    Grzesiek05
    Poziom 15  
    Bardzo fajny projekt machina do siekania kapuchy :) zawsze cos innego niz wzmacniacze :) 5/6 :D
    krzysiek_p
    Poziom 13  
    O kurde... to mnie chłopie teraz powaliłeś na kolana (musisz mieć super wujka), to jest po prostu świetne!!! ładne "żeberka" na silniku :D , ale (bo musi być) przydałby się jakiś koszyk (duży) konstrukcja: 9,999/10 (bo nie ma obudowy :) ) po prostu "extra skuteczna, ale bezpieczna" :D - oby więcej takich projektów "do it by wujek" :D
    Krzysztof33
    Poziom 15  
    A żeby posmęcić trochę to powiem, że estetyka leży ... ( na podłodze - pokrojona - jak kapusta ). Wujek mógł wyklepać, i pomalować...

Co tu do malowania, chcesz jeść farbę, kapusta ma odczyn kwaśny, zwykła blacha zaraz zerdzewieje, to musi być kajner.

Konstrukcja inna, to się nazywa DIY. Zadnego schematu, żadnej drobieliny, czysta machina. Dorób jakiś lejek, żeby ci tak paneli nie laptało.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Pierwsza wypowiedź jest VIGOR_PICTURES
    _MarSs_
    Poziom 16  
    Co do bezpieczeństwa, to nie jest tak różowo. U mojego dziadka też coś podobnego było i jako dzieciak "pomogłem" babci z załadunkiem stąd teraz mam palec wskazujacy "stuningowany" na szczeście w lewej ręce. Jak sądzę ta noga od krzesła/stołu to podstawowy security equipment!
    Macieks14
    Poziom 17  
    Cześć

Fajna przeróbka maszynki do krojenia buraków bo to chyba była kiedyś ręczna maszynka?? Moje pytania są następujące:
    1.)Czy ten silnik nie ma za dużych obrotów??
    2.)Może zrób jakieś odprowadzanie tej sieczki???
    Tak poza tym to 5/6 za niedopracowanie tj Pytanie 2 i zastosowanie blachy nie konwejerowej tyle uwag

A pozdrowienia dla wuja bo konstrukcja jak na 8lat wstecz jest niezła:D:D
    maziu
    Poziom 18  
    bigosu w te święta nie zabraknie :P a no i jak mikołaj przyniesie nie takie prezenty to mozna go ukarać pozbawiając ręki . czy to spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa :P ?
    511311815
    Poziom 14  
    Witam

- Silnik nie ma zbyt dużych obrotów (są w sam raz)

- Odprowadzenie do tej sieczki JEST tylko jak napisalem wczesniej przy zbyt dużych ilościach zapycha sie

- Odnośnie norm bespieczenstwa to kazdy wie jak jest dla mnie jest ono nawet nawet

- _Marss_ tak ta noga jest security equipment!:D
    Malinka-lol2
    Poziom 10  
    A mi się wydaje że ta noga to służy do wpychania kapusty w ostrze:)
    konstrukcja z paru lat w stecz<<<<<ale i tak stan bardzo dobry. 8/10.Te 2 z 10 to za to że na tą kapuche niema koszyczka czy coś(ale tak ogulnie to konstrukcja fajna)Możesz ja wystawić jeszcze raz jako maszynka do nie siekania kapusty a do zabijania:P
    a tak apropo do "Krzysztof33
    "Jeśli ma to pomalować np. na czerwono to później będzie jadł czerwony bigos,więc ta decyzja z malowaniem by chyba na dobre niewyszła...
    PoZDro
    iwan3000
    Poziom 15  
    A nie masz czegoś do obierania kartofli? :D
    redart
    Poziom 23  
    Dołączam się do iwan'a:
    obieraczka do katofelków to by było to. Przecież nasza nacja pożera rocznie o wiele więcaj kartoszków niż kapusty (z kapusty to najlepszy sok - dobry na kaca, chyba że ktoś jest pasjonatem ogórków) :D. Statystycznie rzecz biorąc, automatyzacja tak znienawidzonego zajęcia jakim jest obieranie gruli, powinna wzbudzić żywe zainteresowanie w narodzie. Myślę, że powinieneś wziąć dobrą flaszkę i uderzyć z tematem do wuja. Razem macie poważne szanse na rynkowy przebój :idea:.
    A co do siekania kapusty - super sprzęt i z pewnością dostarcza niezapomnianych wrażeń w trakcie obsługi. pzdr.

A za tę nogę od krzesła to 10/10, nawet moulinex dodaje coś podobnego do swojego sprzętu...
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  
    Witam
    Normalnie super 9.9/10 za brak kołnierza lub kosza
    a co do obierania ziemniaków to widziałem taka maszynę była zbudowana z miski i silnika z tarką zamiast dna (oczywiście przykrywka też)
    Łizi
    Poziom 12  
    Witam
    fajna ta konstrukcja bardzo praktyczna dla osób przetwarzających kapustę :D lecz widzę że niezły "bajzel" robi w swojej okolicy.