Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra c zmiana na ksenon

03 Gru 2006 20:24 9157 7
  • Poziom 10  
    W zwykłych reflektorach próbowałem załozyć ksenony i powstał problem a mianowicie wszystko działa ok do momentu uruchomienia silnika. Po uruchomieniu silnika przetwornice zaczynają próbkować a żarniki zachowują się jak stroboskopy. Cały zestaw ksenon który użyłem jest seryjnie montowany w tym modelu. Wiem że nalezy zmienić opcję na ksenon w komputerze samochodu bo wyświetlana jest awaria lamp ale zachowanie zestawu ksenonu mnie zaskoczyło.W czym tkwi problem, może ktoś mnie oświeci dobrą radą.
  • Poziom 19  
    To proste , żwykłe żarówki są taktowane sygnałem PWM, bezwładność żarówki nie pozwala zauważyć (fali prostokątnej), niestety ksenon widzi :) .
    zrobienie prostownika pomoże
  • spec od auto-elektro
    oj a nie jest to zwiazane z obciązeniem jakie daje przetwornica?
  • Poziom 19  
    Gdy silnik nie pracuje napięcie w sieci wynosi około 12V i ksenon działa, gdy odpalimy auto napięcie wzrasta do około 14V to nie działa. Prąd płynący przez przetwornicę powinien spaść przy wiekszym napięciu. Więc nie widzę związku. Bardziej przekonany jestem o taktowaniu żarówek sygnałem prostokątnym, bo takie występuje w Vectrze C
  • spec od auto-elektro
    wraz ze wzrostem napiecia wzrasta tez prąd (prawo ohma)
    a ten sygnał prostokatny jest wysyłany wyłacznie wtedy jak ECU nie gra cos z obciążeniem pobieanym przez lampy (przechodzi w tryb testowania zarówki , który wystepuje dopiero po odpaleniu samochodu)
  • Poziom 19  
    Zgoda jesli mamy podłączony rezystor zamiast przetwornicy. przetwornica reguluje częstotliwość dla ustalenia stabilnego napięcia po stronie wtórnej, zwiększy ją przy niższym napięciu zasilania i zmniejszy przy wyższym. To są znikome regulacje ale średni prąd płynący przez przetworkę będzie niższy przy większym napięciu zasilania. Prawo ohma będzie tu miało zastosowanie przy jednej sinusoidzie :)
  • spec od auto-elektro
    zaciekawilo mnie to.
    sprawdze z ciekawości
  • Poziom 10  
    a może ktos wie jak oszukać komputer żeby nie traktował zamiany jako awarii.Czy komputer odczytuje zmianę poboru prądu czy wystarczy zamknąć układ na kostce żarówki np uzwojeniem przekaźnika?jeżeli ktoś wie proszę o kontakt.