Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra c zmiana na ksenon

03 Gru 2006 20:24 9157 7
 • Poziom 10  
  W zwykłych reflektorach próbowałem załozyć ksenony i powstał problem a mianowicie wszystko działa ok do momentu uruchomienia silnika. Po uruchomieniu silnika przetwornice zaczynają próbkować a żarniki zachowują się jak stroboskopy. Cały zestaw ksenon który użyłem jest seryjnie montowany w tym modelu. Wiem że nalezy zmienić opcję na ksenon w komputerze samochodu bo wyświetlana jest awaria lamp ale zachowanie zestawu ksenonu mnie zaskoczyło.W czym tkwi problem, może ktoś mnie oświeci dobrą radą.
 • Poziom 19  
  To proste , żwykłe żarówki są taktowane sygnałem PWM, bezwładność żarówki nie pozwala zauważyć (fali prostokątnej), niestety ksenon widzi :) .
  zrobienie prostownika pomoże
 • spec od auto-elektro
  oj a nie jest to zwiazane z obciązeniem jakie daje przetwornica?
 • Poziom 19  
  Gdy silnik nie pracuje napięcie w sieci wynosi około 12V i ksenon działa, gdy odpalimy auto napięcie wzrasta do około 14V to nie działa. Prąd płynący przez przetwornicę powinien spaść przy wiekszym napięciu. Więc nie widzę związku. Bardziej przekonany jestem o taktowaniu żarówek sygnałem prostokątnym, bo takie występuje w Vectrze C
 • spec od auto-elektro
  wraz ze wzrostem napiecia wzrasta tez prąd (prawo ohma)
  a ten sygnał prostokatny jest wysyłany wyłacznie wtedy jak ECU nie gra cos z obciążeniem pobieanym przez lampy (przechodzi w tryb testowania zarówki , który wystepuje dopiero po odpaleniu samochodu)
 • Poziom 19  
  Zgoda jesli mamy podłączony rezystor zamiast przetwornicy. przetwornica reguluje częstotliwość dla ustalenia stabilnego napięcia po stronie wtórnej, zwiększy ją przy niższym napięciu zasilania i zmniejszy przy wyższym. To są znikome regulacje ale średni prąd płynący przez przetworkę będzie niższy przy większym napięciu zasilania. Prawo ohma będzie tu miało zastosowanie przy jednej sinusoidzie :)
 • spec od auto-elektro
  zaciekawilo mnie to.
  sprawdze z ciekawości
 • Poziom 10  
  a może ktos wie jak oszukać komputer żeby nie traktował zamiany jako awarii.Czy komputer odczytuje zmianę poboru prądu czy wystarczy zamknąć układ na kostce żarówki np uzwojeniem przekaźnika?jeżeli ktoś wie proszę o kontakt.