Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MINOLTA DI 181 wałek górny obkleja się tonerem i nie utrwala

04 Gru 2006 09:12 1679 5
  • Poziom 17  
    Witam
    Może ktoś z Was miał podobny problem ?
    Nowy teflon i po kilkunastu tysiącach warstwa jakby spieczonego tonera i nośnika.
    Poza tym po wymianie wałka tefl. na kopiach był wyczuwalny "gruby" tekst. Pod palcem czuć toner jakby za wysoka gęstość.
    Nośnik wymieniony na nowy i dobrze zainicjowany.
    Pomóżcie - Krzysiek

• Poziom 43  
    a jaki toner :?:

teflon oryginał czy jakaś podróba :?:

zacznij od zmiany tonera - w sumie to od tego trzeba było zacząć po wymianie developera
  • Specjalista - kserokopiarki
    Nędzny toner ! Miałem już takie przypadki. KATUN działa dobrze i nie robi takich cudów. Co do dozowania to zmniejsz trochę pod C-90. Powinno pomóc. To ciekawe, po wymianie dewelopera miałem podobny przypadek z "brailem" na kopiach. Zmniejszyłem trochę dozowanie i toner "szwajcar" którego klient używał zmieniłem na KATUN i objaw ustąpił. Spróbuj wałek umyć na ciepło i zobacz co będzie dalej. Niestety wałki KATUN-a nie spisują się za dobrze :-(

C.
  • Poziom 17  
    Wałek niestety KATUN.
    Może to być to ?
    Toner także katun a wcześniej oryginał.
    Pomimoże można czytać brailem to czerń nie jest zbytnio szalona.
    Dziwna ta maszynka.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Toneru bym się nie czepiał, ale wałek to by trzeba inny zainstalować. A kopiarka.... cóż , konstrukcyjnie to tak jakby 1083 z laserem :-). Może pomóc również instalacja wałka olejowego z 1050 . w 1052/1054/1083 itp pomagała !

C.
  • Poziom 19  
    Witam

Przerobiłem ten temat nie chodzi o zbyt wysoki poziom czerni lecz o niewydolność czyszczenia w sekcji fusera związaną z zastosowaniem gruboziarnistego toneru MT105.Podobny problem występował również w cyferkach Di250\350 na tonerze MT302 (oba tonery są identyczne, oprócz kształtu butelki). Osobiście polecam założenie 2 wałków czyszczących o PN: 1139-5525-01 oraz 1174-5609-01. Jeśli chodzi o czyszczenie wałka teflonowego to tylko na sucho microfibrą lub papierem (przewidywany czas ok 1 godz.).Jeśli chodzi o tzw bladziochę w tej konkretnej maszynce musimy bardzo zadbać o blachę masującą wałek magnetyczny - po przeczyszczeniu wszystko wróci do normy. Mieliśmy swego czasu ten sprzęt na usługach i poza tym konkretnym problemem mam dobre zdanie o Di181. Dodam, że maszyna zakończyła życie przy liczniku 800K co na 18stkę jest wynikiem zadowalającym.

Dodano po 8 [minuty]:

Witam

Przerobiłem ten temat nie chodzi o zbyt wysoki poziom czerni lecz o niewydolność czyszczenia w sekcji fusera związaną z zastosowaniem gruboziarnistego toneru MT105.Podobny problem występował również w cyferkach Di250\350 na tonerze MT302 (oba tonery są identyczne, oprócz kształtu butelki). Osobiście polecam założenie 2 wałków czyszczących o PN: 1139-5525-01 oraz 1174-5609-01. Jeśli chodzi o czyszczenie wałka teflonowego to tylko na sucho microfibrą lub papierem.Mieliśmy swego czasu ten sprzęt na usługach i poza tym konkretnym problemem mam dobre zdanie o Di181. Dodam, że maszyna zakończyła życie przy liczniku 800K co na 18stkę jest wynikiem zadowalającym.