logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dobór sprzętu. Jakiej firmy sprzęt kupić? Jakie powinien mieć parametry?

thoumek 04 Gru 2006 15:26 2045 14
REKLAMA
  • #1 3293425
    thoumek
    Poziom 11  
    witam. Mam pytanie. Chciałbym sobie w domu posluchać muzy, ale z DOBRYM bassem . chce mieć dobre głośniki i odpowiedni do nich wzmacniacz. Slucham techno i HH więc pożądny bas się przyda . Nie wiem jakiej firmy kupic i jakie parametry ma mieć np. wzmacniacz. nie łapie sie w tym specjalnie. wychaczylem glosnik basowy http://www.bas-power.pl/index.php?d=produkt&id=29 ale to chyba za drogi w utrzymaniu sprzet. ale tani w zakupie . Najlepiej jeżeli głośnik basowy miał by nie wiecej niż te 150 W. po co wększy . Znalazłem tez wzmacniacz http://www.elektroland.com.pl/product_info.php/cPath/218_166/products_id/447?osCsid=6348d62d0 nie wiem czy jest dobry ale sprawia dobre wrazenie. pomóżcie mi. pozdrawiam PS moze przesadziłem z tym głośnikiem i może on nie jest przeznaczony do domu ale może .... :P LOL
  • REKLAMA
  • #2 3293638
    SzokalML
    Poziom 36  
    Pierwszy link nie działa (może chwilowo),
    natomiast co do tego wzmacniacza...
    jest to wzmacniacz samochodowy dzialajacy na napiecie 12V, ale mocowo 400 watt to on nie ma na pewno zreszta w samym opisie jest najpierw 400 a potem 300?

    w kazdym razie tak czy tak on nie ma pewnie nawet 40 watt, po prostu cena jest zbyt niska, za taka cene nie da sie kupic nawet porzadnych elementow...

    jesli chcesz coś "dobrego" to na pewno nie....

    co do kosztow utrzymania - sa wysokie w przypadku kupowania szajsu...
    to glosnik basowy a co z reszta? :|
  • REKLAMA
  • #4 3294721
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    he,he AUDION to firma hi-endowa (i nie żartuję) głównie robi żeczy na lampach.
    Wiesz powiem szczeże, przedewszystkim ile kasy chcesz przeznaczyć, i określ na co, bo narazie napisałeś coś o wzmaku samochodowym za 60zł :D i głośniku o nazwie firmy hi-endowej. :D
    Jeśli subwoofer to śpieszę z informacją, że na tym to muzyki nie posłuchasz
  • #5 3295637
    thoumek
    Poziom 11  
    hmm... jezeli mozecie to mozecie podac jakies konkrety, linki ze sprzętem na ktorym by sie dalo czegos posluchac z dobrym bassem :D tak mysle ze tak najlepiej to do 400 zł :| hmm..?? nie zbyt sie orientuje :P podajcie jakies propozycje dziex
  • #6 3296118
    Caleb_
    Poziom 33  
    a jakie masz pomieszczenie docelowe na kolumny (tj metraz)?
  • #7 3296197
    thoumek
    Poziom 11  
    jakies 3,5 m na 4,5m to bedzie okolo 16 m².
  • REKLAMA
  • #8 3297052
    SzokalML
    Poziom 36  
    Cytat:
    AUDION to firma hi-endowa (i nie żartuję) głównie robi żeczy na lampach.


    to chyba jakis inny audion... no chyba ze glosniki hiendowe kosztuja 60 zl i w standardzie maja wiesniacki wyglad.
  • REKLAMA
  • #10 3297371
    jakubbilski
    Poziom 16  
    jesli chcesz miec dobry dzwiek, chyba nie znajdziesz nic dla siebie w elektrolandzie.
    proponuje raczej rozejrzec sie za uzywanymi kolumnami z glosnikami niskotonowymi o srednicy co najmniej 200mm. mysle, ze wystarczylyby ci altusy 75 albo cos podobnego- masz maly pokoj, nie potrzeba ci wiecej. co do wzmacniacza, to lepiej przeznaczyc na niego troche wiecej pieniedzy- radzilbym cos uzywanego, moze cos z unitry o mocy co najmniej 2x20W? jesli bedziesz przegladal oferty na allegro, to nie zwracaj uwagi na teksty "pobor mocy" itp.- rzadko ktory wzmacniacz ma powyzej 2x80W. ja dla przykladu mam zestaw kenwood kr-4010 (2x40W) + altus140- mimo, ze pokoj, w ktorym stoi moj sprzet jest ok.1,5 raza taki jak twoj, to nie przekraczam 40-50% mocy wzmaka (zwykle slcham na 15%).
    pozdro.
  • #11 3297513
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    SzokalML napisał:
    Cytat:
    AUDION to firma hi-endowa (i nie żartuję) głównie robi żeczy na lampach.


    to chyba jakis inny audion... no chyba ze glosniki hiendowe kosztuja 60 zl i w standardzie maja wiesniacki wyglad.

    jeśli piszesz jakiegoś offtopa i chcesz się pośmiać z czyjejś wypowiedzi, to nie "wyrywaj" kilku słów ze zdania, bo faktycznie ktoś może źle odebrać. W tym zdaniu są jeszcze te słowa:
    przemo-lukas napisał:
    bo narazie napisałeś coś .... głośniku o nazwie firmy hi-endowej. :D


    jeśli chcesz zaznajomić się z produktami AUDIONA to proszę bardzo:
    http://www.audion.co.uk/index.html

    Tak na przyszłość: należy skupić się na czytaniu i jednoczesnym zrozumieniu tekstu :D
  • #12 3409515
    dawid_p_
    Poziom 11  
    Witam!!!!! Mam mały problem z doborem wzmacniacza do kolumn!!! Otórz chodzi o to że wyczytałem iż wzmacniacz powinien mieć moc 3/5 mniejszą od kolumn!! Nie wiem teraz tylko czy patrzeć na moc znamionową kolumn czy też na muzyczną!!!!!!!

    Oto te kolumny:

    http://ssl.allegro.pl/item153635870_kolumny_sharp_cp_7700_3_drozne_4_glosnikowe.html


    Dodam ze zestaw ten ma być do uzytku domowego!!!!!
    Jak sie da prosze zaproponowac dokładny wzmacniacz!!! Z góry dzieki!!!!!!
    Do wydania mam ok 500 zł!!!!!
  • #14 3412425
    dawid_p_
    Poziom 11  
    Ale ja do tych 2 kolumn chce dopasować tylko wzmacniacz, bo te sharpy w pełni mi odpowiadaja!!!!!!!!
REKLAMA