Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megan Clasic problem z alarmem fabrycznym

scenicdti 04 Gru 2006 15:31 1964 6
  • #1 04 Gru 2006 15:31
    scenicdti
    Poziom 16  

Witam auto to renault megane clasic 1.6 1997 posiada fabryczny centralny i alarm na pilota na podczerwien uszkodzeniu ulegla trzyprzewodowa syrenka od alarmu ktora byla umieszczona pod nadkolem z lewej strony rozlaly sie akumulatorki wewnatrz syrenki po zamontowaniu nowej niestety niedziala ona tzn zasilanie jest na czarnym i czerwonym i jest jeszcze rozowy od wzbudzania na ktorym sie powinno pojawic napiecie aby syrenka wyła alarm reaguje na otwarcie drzwi i czujniki zewnetrzne tylko brak jest napeicia na syrenkre czy ktos wie jaka tam jest centralka zamontowana i gdzie jej szukac a moze jest gdzie jakis bezpiecznik od tej syrenki

0 6
  • #2 04 Gru 2006 22:58
    xwit
    Poziom 33  

Kolego ty montujesz alarmy czy tylko tak hobbystycznie się tym zajmujesz?Jak widzę słowa oryginalny alarm to mnie coś trafia.Widziałeś w renówce oryginalny alarm????Jak tam masz syrenkę to musi być Texalarm.W instrukcji do tego alarmu do renówki jest nawet napisane by tam montować.A to jest syrenka przypisana do tego alarmu i innej tam nie wsadzisz.Tylko Texalarm'u.A co najlepsze musisz ją jeszcze zaprogramować do tego egzemplarza alarmu.To coś jest chyba na cyfrówce lub coś w tym rodzaju.Poprawcie mnie jak się mylę.

0
  • #3 05 Gru 2006 10:31
    scenicdti
    Poziom 16  

zajmuje sie tym hobbystycznie ,czyli mam rozumiec ze zwykla syrenka trzy przewodowa niepodejdzie pod ten alarm gdzie moge szukac tej wlasciwej syrenki bo nawet niemam starej na wzor wiec niewiem jaka tam byla kiedys

0
  • #4 05 Gru 2006 22:59
    xwit
    Poziom 33  

Jak to jest Texalarm to nie.A gdzie szukać?No nie wiem ale to chyba montowały tylko serwisy.Podjedź do serwisu i się zapytaj.To nic nie kosztuje i zobaczysz co oni na to.

0
  • #5 08 Gru 2006 19:39
    scenicdti
    Poziom 16  

moj serwis renaulta w okolicy powiedzial ze oni sie niezajmuja autoalarmami dobre co

0
  • #6 09 Gru 2006 00:32
    xwit
    Poziom 33  

A czym?????Nabijaniem ludzi w butelkę i zmianą żarówek w lampach.Ale pajace.

0
  • #7 09 Gru 2006 10:47
    mr-perch
    Poziom 28  

Jeżeli podchodzisz hobbystycznie do naprawy swojego alarmu, to uzbrój się w cierpliwość. Możesz podłączyć każdą syrenkę do swojego alarmu. Sprawdź oscyloskopem, co dzieje się na przewodzie sterującym w różnych stanach autoalarmu. Każdy przebieg można uśrednić i uzyskać jakiś potencjał. do tego "kawałek" prostej elektroniki i będzie alarm wyć jak poprzednio. Serwisy Renault zostaw tym, co muszą.

0