Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gigaset 3010 - nie rozlacza linii

30 Lip 2003 10:52 2017 8
  • Poziom 16  
    Witam!

Gigaset3010 - caly czas ma otwarta linię, sluchawka dziala, po otwarciu linii sluchawką slychac sygnal, linia jest "zwarta" niezaleznie od zasilania bazy.

Prosze o porade ktory to uklad moze byc uszkodzony - nie mam dosw. z tymi telefonikami

Pozdrawiam

Pablo
  • Poziom 27  
    napewno poleciał PHC po taki 8 końcówkowy układzik wylutuj go i sprawdź powinien zwolnić linię . Poczytaj posty wcześniejsza o 100 tam jest też opis
  • Poziom 11  
    Miałem identyczny przypadek ale z telefonem innej marki. Uszkodzone były dwa tranzystory końcowe linii, prawdopodobnie po burzy. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Bardzo możliwe że w tym modelu będą tranzystory SMD lub scalak SMD (brak tranzystorów).

• Specjalista od telefonów
    Pytanie czy sygnał słyszany w słuchawce jest prawidłowy,
    jeżeli tak to sprawdzić mostek diodowy i tranzystor na wejściu.
  • Poziom 17  
    100 % PHC2300 i diosy 7,5 V obok PHC!! Koszt. ok. 60 +vat
  • Poziom 23  
    Eeee... Bez przesady! PHC2300 kosztuje ok.6-8zł + 10zł przesyłka, diody SMD można zastąpić zwykłymi i w 20 zł się spokojnie wyrobisz :). A jeszcze taniej wynosi przerobienie na tranzystorki :)
    W serwisie to pewnie tyle wezmą :)
  • Poziom 21  
    również mam Gigaset_a 3010 który przestał działać po burzy. Tak jak pisał ITS sprawdziłem diody obok PHC 2300 - są przebite, zastanawia mnie jeszcze element nad samym ukladem (wyglądem podobny do kondensatora ewentualnie jakiejś diody jest na nim ozn. chyba 18B) Ma zwarcie w obu kierunkach (być może dlatego że jest w lini uszkodzonego ukladu PHC, tego nie wiem...:) ) A propo, czy można znależć schemat do tej bazówki...
  • Spec od GSM
    to jest prawdopodobnie dioda zenera 18v(w momecie przekroczenia tej wartosci zwiera ,a z tego co piszesz to bylo mozliwe)
  • Poziom 23  
    Schematu raczej nigdzie nie uświadczysz, ale ściągnij sobie schemacik od G100. Aplikacja PHC jest bardzo podobna :)