Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CLATRONIC CTV 290VT - dziwnie piszczy

husleves 04 Dec 2006 16:40 1098 4
  • #1
    husleves
    Level 11  
    Mam problem z telewizorem CLATRONIC model CTV 290 VT. Problem polega na tym, że po załączeniu słychać "dziwne syczenie" i obraz na bokach (krawędziach) "drży". Zaraz po załączeniu odbiornika (gdy ekran jest jeszcze czarny) pojawia się głos i jest on w normalnej formie, natomiast zaraz po pokazaniu się obrazu pojawiają się w/w objawy. Czy ktoś wie co może być tego przyczyną?
  • #2
    danielkk
    Level 31  
    to dziwne syczenie to moze byc trafo WN lub pękniete i rozsadzone kondensatrory elektrolityczne bo one tak sycza jak ty to nazwałes gdy sa uszkodzone.

    rozbierz TV i sprawdz wizualnie czy nie ma jakichs uszkodzonych kondensatorow zreszta elektrolity tak czy siak to musisz wymienic bo dostają upływnosci z czasem
  • #3
    Anonymous
    Anonymous  
  • #4
    husleves
    Level 11  
    Elektrolity wokół przetwornicy wymieniłe wszytskie i nic się nie zmieniło...
  • #5
    marcin_211
    Level 24  
    Za wyjątkięm kilku,pozostałe są wokół przetwornicy-piszesz zbyt ogólnie.Wymień elki w gałęzi zasilającej trafopowielacz(na nap.160-250V),a syczy to raczej trafopowielacz prawdopodobnie też do wymiany.