Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik STX AP. Będzie używany w domu potem w aucie. Jaki filtr kupić?

Petrachaj 04 Gru 2006 17:51 1098 8
  • #1 04 Gru 2006 17:51
    Petrachaj
    Poziom 9  

Siema mam pytanie przez jakies 2 miesiace bede uzywal tego glosniczka w domu pod domowym wzmacniaczem a pozniej dopiero w samochodzie i moje pytanie brzmi jaki mam kupic do niego filtr jakis najtanszy i w miare przyzwoity.. z gory dzieki

0 8
  • #2 04 Gru 2006 17:59
    powalla
    Moderator CarAudio

Po co ci filtr we wzmacniaczu będzie wbudowany ,a te trochę to w domu przeżyjesz bez filtra(szkoda 30zł wywalić na filtr).

0
  • #3 04 Gru 2006 18:56
    kivlov
    Poziom 26  

szkoda 30zl wywalic na filtr hmmm bo ja wiem jezeli liczy sie jakos dzwieku to zawsze warto kupic!

0
  • #4 04 Gru 2006 19:24
    Rabe
    Poziom 15  

Filtr to konieczność po co menczyć ten głosnik basowy powyrzej 150 Hz (jak kto lubi) przeciesz on i tak tego nie potrafi zagrać tak jak trzeba tylko jest obciążony przez te częstotliwośći. Filtr najlepiej aktywny poniewarz w samochodzie w wzmacniacze i tak mają własny filtr wbudowany.

0
  • #5 04 Gru 2006 19:41
    crazy_88
    Poziom 42  

a moze sam cos skonstrujesz:)?filtry dolnoprzepustowe kosztuja do 30 zlotych

0
  • #6 04 Gru 2006 19:52
    powalla
    Moderator CarAudio

Aktywny filtr do domu? Rabe daj linka.Jeżeli kolega chciałby jakość dżwięku i nie liczył się z kasą(30zł to 1/5 ceny głośnika),to kupiłby JL,a nie STX.Naprawdę kupować filtr do domu na 2 miesiące to strata kasy.Głośnika i tak nie da się katować w domu ,chyba ,że mieszka na pustyni,bo STX robi konkretny łomot i sąsiedzi nie dali by mu żyć.STX AP i obciążony na dodatek w domu ?Taki wzmacniacz domowy ,żeby go rozruszał tak jak to robi 1502 to musiałby fortunę kosztować.

Pomęcz się bez filtra,a te 30zl dołóż do lepszych kabelków zasilających do auta lub lepszego RCA).

0
  • #7 04 Gru 2006 20:21
    Rabe
    Poziom 15  

JA jestem takiego zdania iż kolumna bassowa grająca powyżej 150 HZ to głupota wogule bym tego niesłuchał jak to łupie niskim srodkiem. Jeżeli szkoda siana no to naprawde lepiej nic nieiwestować. Ewentualnie coś pasywnego z odzysku zrobić samemu.

0
  • #8 05 Gru 2006 14:14
    gregor10
    Poziom 27  

Kumpel w swoje dwa AP w domu laduje dzien w dzien pelna moca i nic sie nie dzieje wszyscy sasiedzi zyja , dziwne ?. Filtr aktywny polecam i to jak najbardziej .
    Owszem mozna obciac na maksa wysokie srednie i podbic bas , ale po co filtr aktywny kosztuje nie az tak duzo.Zreszta mozna puszczac muze z kompa juz na suba jak sie ma np jakiegos Sb z wyjsciem na suba i regulacja odciecia.

Aco do tego stxa AP juz wspominalem kiedys co on potrafi i przchodzil u mniew domu... Za ta kase nie kupisz nic lepszego....

A kupowanie JL czy cos tam za podobna kase to efekt placebo....

0
  • #9 05 Gru 2006 14:48
    Petrachaj
    Poziom 9  

ja w sumie nie narzekam na tego stxa :) nie zaluje ze go kupilem, u mnie w domu przez niego zaczac psuc sie telewizor i monitor :/ ostatnio sluchalem muzyki na nim i altusach 75 tez glosniki stxa w srodku oprocz syczkow i pozniej jak wlaczylem telewizor wieczorem pokazal sie tylko pasek na srodku ekranu ale walnalem go i zaczal dzialac normalnie :) i to nie jest zaden stary tv... w monitorze zaczelo mi cos jakby przeskakiwac i strzelac, nie rozkminilem co to jest jeszcze :) i jak cos to skrzynia stoji daleko od monitora i tv wiec to tylko chyba od basu sie psuje...wczesniej nie mialem zadnego problemu z tym, naprawde ladnie gra ten AP i napedzam go samego slabym wzmacniaczem cos ok 50 w rms to dla niego duzo za malo ale przez te 2 miesiace sie pomecze z tym :) i mam jeszcze pytanie caly regal mi sie trzesie jak wy go "wygluszacie"? dajecie jakies gumki pod niego czy jak? z gory dzieki :)

0