Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowiutki Canon IR2016 prblem z wydrukami

jarmix 04 Dec 2006 17:58 2106 5
    jarmix
    Level 11  
    Witam

A wiec tak dzisiaj przyszlo mi zlecenei instalacji w/w maszyny w sieci, w sumie mysle sobie nie pierwszy raz to robie problemow nie bedzie. Ale blad po skonfigurowaniu TCP/IP wgraniu sterow wydruk strony testowej wisi na kompie, aha mysle sobie pewno kabelek walniety czy cos, pinguje maszyne niby wszystko OK zero strat czas<0 no ale dla pewnosci wymieniam kabelek na nowy i nadal nic drukować sie nie da. A wiec wyciagam swojego laptopika podlanczam pod maszyne instaluje stery itp i to samo :(. Inne drukarki dzialaja wszystko ok tylko ta niechce. Nie mozna wejsc nawet w zdalny dostep przez www. Czy ta maszyne trzeba jakos inicjowac czy cos bo brak mi juz pomyslow co moze byc nie tak
    rafał19
    Level 16  
    Jaki system?
    Czy zainstalowałeś Canon LPR2 utility TCP/IP ?
    Jakie sterowniki wgrywasz ? Jak instalowałem IR2230 w sieci to zaczęła chodzić normalnie dopiero po instalacji sterowników Canon UFR II
    jarmix
    Level 11  
    System Win XP,
    Canon LPR2 utility TCP/IP nie instalowalem; sterowników Canon UFR II tez nie bo ktos zapomnial wyslac, a ja instalowalem zwykle PCL wiec moze to byc to ale kurcze czemu nie chce wejsc na zdalny dostep przez www, no ale coz dzieki za jakis trop jutro plytki maja dojsc wiec bede probowal

dzieki
    marek216

Level 43  
    na maszynę przez IP powinno sie dać wejść bez wgrania sterowników

sprawdź czy zgadza się maska i brama - niby bzdura ( są tacy co bramę uznają za nie istotną )
    cantonek
    Level 12  
    a jakie masz adresy ip kompa i ksera ?