Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 6100 Bad RTC Battery Check and Press F1 ?

DZIUMDEK 04 Gru 2006 19:41 2479 4
  • #1 04 Gru 2006 19:41
    DZIUMDEK
    Poziom 11  

Witam. Gdy w notebooku jest włożona bateria, wszystko działa prawidłowo. Jednak jeśli wyjmie się baterię i włoży ponownie po włączeniu pojawia się komunikat BAD RTC BATTERY. CHECK AND PRESS F1. Bateria cmos została wymieniona na nową, przelutowane złącze płytki zasilania. Niestety złącze zasilania na płycie głównej jest zalane żywicą epoksydową i nie wiem jak się do tego dobrać. Proszę o sugestię co może być przyczyną i jak ją usunąć. Dodam, że notebook ma legalny system operacyjny i nie chciałbym go stracić wymieniając płytę główną.

• #3 04 Gru 2006 21:50
    DZIUMDEK
    Poziom 11  

Procedura ładowania baterii opisana w podanym pdf nic nie daje. Bateria jest nowa i ma 3V. Dzięki i czekam na dalsze sugestie.

• #5 06 Gru 2006 21:22
    DZIUMDEK
    Poziom 11  

Wielkie dzięki za link. Czytałem go już wcześniej, lecz odpuściłem sprawę, gdyż 80 pinowe złącze na mojej płycie głównej zalane było jakąś żywicą. Nie pozostało nic innego jak mozolnie ją zdrapać. Z analizy płytki zasilającej wyszło mi, że napięcie do RTC podawane jest przez pin 40. Faktycznie był niekontakt na płycie głównej pomiędzy tym pinem a ścieżką. Notbook chodzi wspaniale i nie zgłasza żadnych błędów.
    Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc. Zamykam temat

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo