Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uprawnienia SEP do 15kV. Szukam przykładowych zadań.

egzekta 04 Gru 2006 19:42 20411 11
  • Poziom 12  
    Witam, czy ktoś mógłby dać linka do jakichś przykładowych pytań na egzamin SEP do 15kV, albo chciałby się podzielić własnymi doświadczeniami?:)
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 26  
    A jesteś z zawodu elektrykiem czy zmieniasz fach.
  • Poziom 12  
    z zawodu - absolwent
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 26  
    A masz jakieś doświadczenie na wysokim napięciu?Jeżeli potrzebujesz ich do pracy a to jest twoja pierwsza praca i pierwsze uprawnienia to dostaniesz do 1KV nie maż o 15KV od razu.Bynajmniej u mnie komisja egzaminacyjna nie wydaje nowicjuszom bez doświadczenia takiego papieru.Ale u ciebie może być inaczej,swoją drogą naprawdę sie zastanów co robisz za nim wyżądzisz sobie lub komuś krzywdę.
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam!!!
    Osobiście zdawalem egzamin na 15kV a dokładniej urządzenia, instalacje i sieci o napieciu znamionowym powyżej 1kV do 15kV wybrałem również sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego dostałem pytanie co należy zrobić podczas konserwacji lampy ulicznej czy cos takiego nie pamiętam dokładne poprawna odpowiedz to: przetrzeć klosz i oczyscic go ze zdechych much i pająków :D. I jeszcze jedno miałem pytanie nie pamiętam go jakieś z kursu. I to wszystko. Wniosek z tego jest nastepujący nie ma konkretnych pytań ani żadnej list z pytaniami wszystko zależy od komisji egzaminacyjnej pytania mogą zadać jakie im tylko do głowy przyjdzie. Najważniejsze to na kursie uwazac bo zazwyczaj pytają o to co na kursie było.
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    teraz jak ja zdawałem to było tak.Najpiew przypominali na kursie ważne żeczy ,czyli oni mówili a mysmy pisali,następnie jak przystepowaliśmy do egzaminu to były tylko te pytania które przerabiane były na kursie.Radziłbym sie w twoim przypadku niczego nie bać.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Proponuję zaglądnąć do ksiązki :

Tadeusz Uczciwek
    "Dozór i eksploatacja instalacji oraz urządzeń elektroenergetycznych w zakładach przemysłowych i innych jednostkach gospodarczych" (poradnik szkoleniowy).

Wydane przez COSIW SEP

Tam znajdzesz całą potrzebną wiedzę.
    Polecam

Pozdro
    Mathev
  • Poziom 12  
    Ja ma dozór i eksploatację do 15kV bez trakcji i urządzeń elektrolizy. U nas najpierw trzeba było mieć czynną 1kV przynajmniej rok i pracować przy takich instalacjach. Ja jak zdawałem w Warszawie w SEP to podstawa to jest środki ochrony, porażenia z ratownictwa i koronne pytanie praca równoległa transformatorów i jedne lub dwa pytania z praktyki.
  • Poziom 12  
    Zajrzyj na tą stronkę :
    http://www.sep.com.pl/
    Tam w dziale opracowania znajdziesz przydatne i interesujące Cię materiały.
    Ale tylko do 1kV.
    Faktem jest ,że ktoś w komisji egzaminacyjnej musiałby być wariatem aby osobie bez przygotowania zawodowego dać takie uprawnienia.
    Załap jakąś pracę i na "dzień dobry" zalicz E do 1kV.
    Życzę powodzenia.
  • Poziom 20  
    Witam na początek kolejność załaczania wyłacznik i odłacznik i odwrotnie , ratownictwo, jaki mamy sprzęt ochronny, prawidłowe nazewnictwo przy przełaczeniach czyli odłacznik otwarty i zamknięty i wyłącznik zał lub wył,
  • Poziom 10  
    sławek1111 wydaje mi się,że 15kV to nie jest wysokie napięcie???
  • Poziom 22  
    obwodzik napisał:
    sławek1111 wydaje mi się,że 15kV to nie jest wysokie napięcie???

I dorze ci się wydaje bo to jest średnie napięcie , bo wysokie jest od 110 KV . Niewiem dlaczego się uwas utaro że do 15KV a co jak ktoś przyjedzie na Dolny Śląsk to będzie musiał zdawać ponownie bo u nas jest 20KV .