Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

rosyjski prostownik zp-02

staszekbas 04 Dec 2006 19:54 5574 4
 • #1
  staszekbas
  Level 2  
  czy ma ktoś instrukcję obsługi prostownika impuls ZP-02 bo nie mogę go odpalić
  schematy w temacie "złamana płytka" znalazłem tylko kiedy ten prostownik ruszy po podłączeniu akumulatora i czy można go sprawdzić nie podłączając akumulatora.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Mariopi
  Level 35  
  Zdarzyło mi się kiedyś naprawiać taki prostownik i ogólnie z tego co pamiętam to miał masę "zimnych lutów" (notabene polutowane to strasznie wredną "kaszowatą" cyną), kondensatorki elektrolityczne jeżeli takowe są to od razu "z marszu" do wymiany (ot taka badziewna radziecka technika). Po tunningu to całkiem niezły prostownik, głupoto-odporny (ten który naprawiałem nie wymagał od użytkownika uwagi przy podłączaniu właściwej biegunowości), odporny na zwarcie, itd.

  Niestety z uwagi na zasadę działania, nie podaje on prądu bez uprzedniego podłączenia do zewnętrznego źródła napięcia (akumulatora) - także sprawdzanie na samej żarówce jako sztucznym obciążeniu nic nie da - będzie sprawiał wrażenie martwego.
 • #3
  darekborc
  Level 10  
  witam!Przyłączam sie do prosby o instrukcje obsługi?nie schematy tylko instrukcje.jezeli ktos ma to byłbym wdzieczny
 • #4
  traab
  Level 1  
  Witam wszystkich. Ja równierz przyłaczam się do prośby poprzednika. Czy ma moze ktoś schemaciak. własnie mi padł. Nie działa w trybie ładowania. Zapalanie jest OK. Jesli ktoś ma doświadczenie z tym prostownikiem to proszę o kontakt.
 • #5
  marian.d
  Level 1  
  Witam. Posiadam pokazany na zdjęciu prostowik. Proszę o pomoc, może ktoś posiada instrukcję obsługi takiego sprzętu lub potrafi wytłumaczyć jak się posługiwać. Ja używam tylko do prostego ładowania. Na odwrocie jest napis po rosyjsku UZP-P 12/6-UXA..1 220 B50 Gi 160 BT 6,3A IP20 TU 16-425.079-85 z 91 r. (część niewyraźnie)Ustrojstwo Zarjadno-Razradnoje. Dlaczego skala amperomierza idzie w lewo i prawo.Za każą podpowiedź będę wdzięczny. Czy obecnie nie jest on ustawiony na 6V. marian(malpa)autograf.pl
  Proszę zamieszczać zdjęcia według poniższego linku:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
  Ułatwi to ich przeglądanie . [dzimi]