Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna-ciekawa usterka alternatora

04 Gru 2006 22:16 8020 11
  • Poziom 10  
    Witam.Bardzo prosze o pomoc.Laguna2,2D 1995r.Wysiadlo ładowanie.Alternator ma nastepujace wyjscia: B+, W(na obrotomierz i dwa zaciski + oraz - (wskaznik ładowania i + po zaplonie)Sprawdzilem uzwojenie stojana(220V i żarówka)i jest OK.Rezystancja wirnika2,8Ohma.Sprawdzilem diody po wczesniejszym odłączeniu uzwojen stojana.Wykonalem nastepującą symulacje: wypiąłem regulator napiecia i podalem bezposrednio nap. 12V na pierscienie slizgowe z zasilacza stabilizowanego a nastepnie podalem obroty z wiertarki(oczywiscie na B+ podalem ociazenie-100W zarówke)-w takiej postaci alternator ładuje bez problemu.Mysląc na 100% ze mam walniety regulator nap., kupilem nowy, zamontowalem i okazalo sie ze alternator z nim nie dziala.Oryginalnie mialem Valeo(nr174105102541406) a sprzedali mi firmy UNIPOINT(nrUH10009 961).Sprzedawca nawet nie sprawdzal czy to zamiennik bo twierdzi ze jezeli obudowa i wyjscia sa takie same to musi byc prawidlowy(czy ma racje?).Nadmienie ze przy starym regulatorze kontrolka ładowania swieci cały czas, a na nowym nie zaswieca sie wogole( oczywiscie alternator nie dziala z żadnym z nich).
  • Poziom 10  
    Witaj
    Sprawdz wirnik czy cewka pod wpływem obrotów się nie rusza.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dzieki za podpowiedz, oczywiscie sprawdze to. A jak ma sie sprawa z regulatorami nap-jezeli obudowa i wyprowadzenia sa takie same to mozna powiedziec ze jest to regulator o takich samych parametrach co "stary"?
  • Poziom 39  
    W większości tak, sprawdż czy jest przejście alt.-reg. i czy szczotek nie uszkodziłeś w czsie montażu
  • Poziom 10  
    sprawdzilem i poczyscilem wszystkie styki, sprawdzilem przejscia i jest OK. mnie osobiscie meczy czy faktycznie ten nowy regulator spelnia takie same parametry co stary. Jak pisalem wczesniej po odlączeniu regulatora i zastąpieniu go zasilaczem alternator pieknie laduje. Gdzie moge sprawdzic parametry regulatorow? Z gory dzieki za porady
  • spec od auto-elektro
    Jeżeli alternator ładuje bez regulatora to znaczy że jest dobry i jeżeli wszystko jest dobrze podłączone to do sklepu i wymienić ale nie na tą markę bo to szajs.P
  • Poziom 10  
    dziekuje za dotychczasowe porady.
    jak mozna sprawdzic regulator nap ktory wyciągnięty jest z alternatora?przepraszam za kiepską jakosc zdjecia

Dodano po 1 [minuty]:

nie załączylem poprzedni zdjecia
    Laguna-ciekawa usterka alternatora
  • Poziom 12  
    Witam,
    Sprawdz diody prostownicze przez które podawane jest napiecie z alternatora na regulator.
  • Poziom 10  
    w mostku znajduje sie tylko 8 diód ( dziwne ), czy ja zle szukam czy nie jest tak ze dioda znajduje sie w regulatorze napiecia - czy jest to mozliwe?
    Do gregory_sz : podawalem na wirnik bezposrednio napiecie z zasilacza stabiliz. i alternator ładuje wiec uznalem ze diody sa OK- moge sie mylic?
  • Poziom 10  
    Witam. mam podobny regulator VALEO YV1652 12V i nie znam objaśnień 2 wtyków w nim "+" (to chyba ze stacyjki zasilanie) i "L" (lampka) ?? @ pozostałe przwody idą do B+ alternatora i diod wzbudzenia.
  • Poziom 12  
    "+" to zasilanie po kluczyku, a "L" to wyjście do kontrolki ładowania! Przecież wiedziałeś!
  • Poziom 10  
    witam miałem podobną usterkę i w warsztacie autobendiksbosz rozebrali cały alternator i nic,sam znalazłem brak przejścia przez bezpiecznik przy akumulatorze , tam strasznie śniedzieje