Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Seicento i migająca lampka od ręcznego.?????

04 Gru 2006 22:52 7526 12
  • Poziom 11  
    Witam
    W czasie jazdy zapala mi się od czasu do czasu lampka od ręcznego??
    Co moze byc przyczyną.
    -są to migniecia czasami dłusze lub krótsze najczęciej po zmianie biegu jak przyspieszam ale gdy odpuszcze przyspieszanie i wrzucę na wyższy bieg lampka gaśnie
    - gdy zapala się lampka nie odczuwam przychamowania lub czegoś w tym rodzaju,gdy zapala sie lamka czesto sprawdzam ręczny i on jest w prawidlowej pozycji
    - ogólnie ręczny trzyma(działa)

Prosze o jakąś podpowiedz czym to moze być spowodowane a może ktos sie z tym spotkał i ma gotową recepte :) jak bedą jakieś pytania to odrazu odpowiem.
  • Poziom 38  
    Może kabelek odłączył się od czujnika i robi zwarcie do masy?
    Powodzenia
  • Poziom 14  
    za niski poziom płynu hamulcowego . pewnie kończą ci sie klocki ew. wyciek pozdrowionka
  • Poziom 11  
    A czy jest to mozliwe z tym kabelkiem skoro jak zaciągne ręczny lapmka zapala sie prawidłowo??
    A tak mniej wiecej gdzie znajduje sie ten kabelek ??
  • Poziom 38  
    Jeżeli zaciągnięcie ręcznego powoduje prawidłowe działanie to nie on Sprawdź poziom płynu hamulcowego!
  • Poziom 11  
    Stan klocków powinien być w porządku (przynajmniej taki byl jeszcze w lato jak tam zaglądal kuzyn kiedy wymienial mi tarcze od sprzęgła bo sprężynka wyleciala)-więc tą dignoze zostawiam na koniec do sprawdzenia

Co do poziomu płynu chamulcowego to niema go po brzegi :) jak sprawdzalem (ale postawie go jeszcze dla pewnosci w poziomie i jeszcze raz sprawdze) ale niema tam kreski jaki powinien być?? Jedynie co to moze jest do wymiany ale samochód hamuje.

Posiadam ten samochód od niecałego roku wiec niewiem kiedy byl wymieniany płyn hamucowy jedynie co mu wymienilem to olej za mojej kadencji.
  • Poziom 41  
    Witam.
    Ostatnio robiłem bravo z podobną usterką.
    Przyczyną okazał się przetarty kabelek od ręcznego, który przywierał do masy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    najprostrzym sposobem jest odpiąć kostke z poziomu płyny i pojeżdzić tak jeden dzień.
  • Poziom 11  
    Witam czy mozna prosić o wiecej szczegułów z tym odpieciem kostki??

A co do przetartego kabelka to jak sie do niego dostac czy od wewnatrz czy z kanału??
  • Poziom 12  
    jezeli odepniesz kostke z czujnika plynu wyeliminujesz problem niskiego poziomu plynu. jezeli kontrolka bedzie dalej migala wtedy problem lezy po stronie instalacji elektrycznej.

Dodano po 3 [minuty]:

a kabalek do czujnika hamulca recznego prawdopodobnie biegnie lewa strona samochodu w progu i na wysokosci siedzenia odbija w kierunku hamulca. oczywiscie mowimy o srodku samochodu.
  • Poziom 17  
    najpierw to bym sprawdzil wylacznik ten pod recznym bo on moze dostaje zwarcia.moze tez wypadac czujnik z klockow bo juz sa wytarte lub przewod sie urywa od czujnika.
  • Poziom 13  
    Kontakt spray - przeczyść złącza. Życie zna takie przypadki, że spowodowane to było minusową temperaturą otoczenia, ale teraz raczej ta przyczyna odpada.
  • Poziom 11  
    Witam
    Udało sie rozwiazać problem dolałem ok 50ml płynu hamulcowego i pomogło.
    Serdecznie wszystkim dziekuje za rady i pomysły.