Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Panasonic Chassis Euro-4, błędy i zanik odczytu z pilota

emart 04 Gru 2006 22:56 723 4
  • #1 04 Gru 2006 22:56
    emart
    Poziom 10  

Proszę o podpowiedź co sprawdzić w TV na płycie głównej. Pilota 100% sprawny, na nowym oryg. to samo tzn. raz odbiera przez dłuższy czas dobrze, a po pewnym czasie - później brak reakcji. Czasami zdarzają się błędne odczyty tzn. przy podgłosnianiu zmienia kanał lub wyskakuje Menu. Nie jestem serwisantem, ale sprawdziłem płytę, tj. odbiornik podczerwieniu, nawet go wymieniłem razem z elektrolitem, przelutowałem okolice procesora SDA 5450 c47 i pamięci, gdzie sprawdziłem ,że jest 5V, tak samo na płytce odbiornika podczerwieni, jednak nic to nie zmieniało tzn. dalej raz działa raz nie, o dziwo. Czy może to być procesor, bąź usterka kwarcu przy nim. Zauważyłem również, że jak się włączy TV rano, tzn. jak jest zimny przeważnie wszystko jest OK. Czy może jest coś nie tak z przetwornicą czy czymś w tym rodzaju? Czy może ktoś spotkał się z podobną usterką?

0 4
  • #2 05 Gru 2006 07:59
    Telo
    Poziom 39  

Weź suszarke i jak rano włączysz to podgrzej procesor i wtedy sprawdz bedziesz miał pewnośc czy to on.(lub zamrażaczem możesz go zchłodzic)

0
  • #3 05 Gru 2006 09:34
    emart
    Poziom 10  

Czyli jednak szukać przyczyny w procesorze? Spróbuję, bo jak narazie to tylko raz go wyjmowałem ponieważ jest w podstawce i oczyściłem jego styki! Zauważyłem jeszcze jedną rzecz , mianowicie jakby przegrzane miejsce na płycie chyba w okolicy przetwornicy. Czy może to mieć jakiś związek, że może to zakłócać pracę procesora? Jak na razie wczoraj cały czas pilot działał tzn. przełączał funkcję itp., ale kiedy znowu przestanie, może właśnie trzeba spróbować próby z suszarką. Dzięki za podpowiedź. Spróbuję za parę dni, TV jest u teściów.

0
  • #4 07 Gru 2006 01:22
    cimirek
    Poziom 12  

Jesli przy pogłaszaniu przeskakuje na program drugi to wina leży po stronie pilota-częsta usterka w tych pilotach.

0
  • #5 15 Lut 2007 09:54
    emart
    Poziom 10  

Jeśli chodzi o pilot to jest w porządku, bo sprawdzałem na drugim takim samym wypożyczonym. Temat na razie zamykam, bo jakiś czas wszystko chodzi tylko nie wiem jak długo? Pozdrawiam i dziękuję wszystkim.

0
  Szukaj w 5mln produktów