Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson 36 ML 45 - programy

Paweł111 05 Dec 2006 20:53 1674 7
    Paweł111
    Level 10  
    witam serdecznie:))) Dostałem ten telewizorek w prezencie. Tylko podobno, wegług poprzedniego właściciela, pomimo posiadania głowicy kablowej nie odbiera zbyt wielu programów bo ma częściowo zablokowane fabrycznie niektóre kanały. Jesli to prawda - to prosze o pomoc jak je odblokować - zaznaczam że pilot nie jest oryginalny. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam.
    Mirek Z.
    Moderator
    Najlepiej osobiście przekonaj się, co odbiera. Pilot nie musi być oryginalny, wystarczy właściwy zamiennik.
    Paweł111
    Level 10  
    Strojąc telewizor zauważyłem że przeszukując kanały niektóre są pomijane. To znaczy zaczynam od pierwszego i okazuje się że nie ma np. kanałów od 20 do 30. Poprzedni właściciel powiedział że są zablokowane i trzeba je odblokować - niestety nie wie jak bo instrukcji brak. A szkoda, bo telewizorek chociaż starszawy to odbiera rewelacja. Stąd moja prośba o pomoc.
    Mirek Z.
    Moderator
    Nie ma możliwości zablokowania niektórych kanałów, żeby były pomijane w trybie strojenia. To usterka.
    Paweł111
    Level 10  
    Byłem nawet z tym tematem w serwisie TV i facet też stwierdził że to blokada i trzeba ją zdjąć - podobno chodzi o kanały specjalne. Niestety nie wiedział jak to zrobić ale zarzekał się że właśnie o to chodzi.
    Mirek Z.
    Moderator
    Nie piszesz o kanałach specjalnych, tylko o 20(21)-30, czyli początek zakresu UHF. Jeśli chodzi o zakres kablowy (hyper), to trzeba wymienić głowicę na nowszą. Nic mi przynajmniej nie wiadomo, żeby w TX90 (chassis) była taka możliwość.
    Paweł111
    Level 10  
    I tu jest pies pogrzebany...... głowica jest kablowa i do tego sprawna. Przy strojeniu na ekranie mamy dwa zakresy kanałów: CH.. i CC... . Zarówno na jednym jak i drugim są wartości pomijane. Zwykle mamy do dyspozycji np.99 kanałów. Tutaj przy CH... nie ma zakresu 21-30, a na CC.. nie ma zakresu 42-72.
    Mirek Z.
    Moderator
    Co do CC, to nie ma pewności że jest tzw. pełny hyperband. Trzeba by sprawdzić w danych fabrycznych tego modelu. Pomijanie kanałów części pasma UHF to raczej gorsza sprawa. Może to tylko głowica (preskaler wewnątrz), może nawet procesor. Trzeba by dokładnie sprawdzić układ strojenia, najlepiej chyba podmienić głowicę na początek. Nie wiem, czy w taki sposób może mieszać pamięć, ale może warto wstawić nową.