Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Brandt WM 61200 czasami nie spuszcza wody

05 Gru 2006 23:19 3239 5
  • Poziom 10  
    Witam!
    Problem polega na tym, że pralka (model jak w temacie) od czasu do czasu- nie odwirowuje i nie spuszcza wody. W tym momencie słychać coś w stylu buczenia i bulgotania. Sama pompa i filtr są czyste, wąż między bębnem a pompą również.
    Po ostatnim praniu zdarzyła się właśnie taka sytuacja. Pralka z wodą wewnątrz odstała 24 godziny i po tym czasie- po włączeniu funkcji "odwirowanie"- bez problemu spuściła wodę.
    Proszę o poradę, gdzie mam szukać przyczyny problemu.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 17  
    Prawdopodobnie wysiada już pompa. Jeżeli pompa ma powyżej 5 lat proponowałbym wymienić na nową.
  • Poziom 32  
    Może dostało sie coś do pompy (10gr,guzik) i blokuje tą pompę należy też sprawdzić wąż odpływowy Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Pompa jest czysta, a łopatki (wirnik) obracają się bez przeszkód. Wąż jest drożny- po ostatnim włączeniu pralka "rzygnęła" wodą- a więc pompa i wąż są w porządku.
    Czy wykryję usterkę pompy, jeśli podam jej zasilanie? Co się powinno stać?
  • Poziom 38  
    Pompa powinna zacząć pracować (obracać się powinne łopatki) Opis świadczy iż pompa ma tendencje do zacinania się Tych pomp się nie naprawia tylko wymienia
    Powodzenia
  • Poziom 10  
    Witam!
    Pralka już sprawna (mam nadzieję, że się nie pospieszyłem z tym postem). Winowajcą okazała się pompa wodna- po wymontowaniu i podłączeniu zasilania dość mocno szarpała i momentami dawała się zatrzymać palcem.
    Nowa pompa pracuje bez szarpnięć.
    Koszt nowej pompy to 45 zł (Askoll- made in Italy- prawdopodobnie montowane też w Siemensach i Boshach)
    Dziękuję wszytkim za podpowiedzi.
    Pozdrawiam!