Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens C35i zabezpieczenia - problem...

PiCir 30 Lip 2003 18:00 1283 10
  • #1 30 Lip 2003 18:00
    PiCir
    Poziom 10  

Moja znajoma w jakiś sposób włączyła w zabezpieczeniach "Tylko z książki telefonicznej". Przy próbie wyłączenia wywala "PIN2 zablokowany - wpisz PUK2 - pozostało prób 0".... Telefon działa na pre-paid Simplus - czy jest możliwość coś na to poradzić ?.... Pozdrawiam

0 10
  • #2 30 Lip 2003 18:05
    tomaszwl
    VIP Zasłużony dla elektroda

zapomnij - w sim+ pin2 i puk2 sa uzywane do sterowania kosztami (tzn. kredytem) - gdybys znal jeden i/lub drugi, to moglbys sobie podzwonic za darmo, chociaz nie do konca, bo jest to tez kontrolowane od strony operatora.
    ale i tak wniosek jest taki, ze nic z tym nie zdzialasz.
    pozdro,
    Tomasz WL

0
  • #3 30 Lip 2003 18:32
    PiCir
    Poziom 10  

Hmmm. OK. Dzięki - tylko zastanawiam się jak dało się to włączyć.... Zapomniałem jeszcze dodać że stan konta prepaida jest zerowy - karencja... Ma to jakiś związek ?....

0
  • #4 02 Sie 2003 21:42
    jarek1
    Poziom 27  

jeśli to jest simplus a nie masz kasy to tak ci napisze musisz z innego aparatu plusa uzupełnić konto i będzie ok jak przełożysz kartę np do nokii to będzie to samo .

0
  • #5 31 Maj 2004 17:40
    notfound
    Poziom 10  

podepnę się pod wątek, bo mam podobny problem, a ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz...

sytuacja jest taka - w c35 jest włączone zabezpieczenie 'tylko z ksiązki telefonicznej'... stało się to (najprawdopodobniej) w ten sposób, iż przy próbie zadzwonienia za ostatnie grosze zeżarło resztkę kasy i telefon wyświetlił informację 'blokada karty sim' (mówimy o simie plusa mega2)... na karcie został 1 grosz, włączona jest wspomniana blokada, lecz - co najgorsze - niedostępne są wszystkie numery zapisane w książce na simie (numery z telefonu są dostępne)... nokia 3210 przy próbie dostania się do książki informuje z kolei, że 'pamięć karty sim niedostępna'...

i teraz zasadnicze pytanie - istnieje jakakolwiek możliwość zrzucenia z tak zablokowanego SIM-a książki telefonicznej? po jakimś kabelku, albo inaczej, tylko żeby się można było do nich dostać... szlak, mam tam mnóstwo numerów, które nie są zapisane nigdzie indziej.... i teraz bardzo cierpię, że nie mogę się do nich dostać... :(

przy okazji, gwoli wyjaśnienia - to jest taka praktyka plusa, że po wyczerpaniu kasy na karcie blokują książkę? bo wydaje mi się to dosyć wredne....

0
  • #6 31 Maj 2004 19:52
    quanto777
    Poziom 14  

W simplusie, musisz mieć coś na koncie, żeby dostać się do książki. To trochę pop... i nie fair, ale tak już jest.

0
  • #7 31 Maj 2004 20:46
    notfound
    Poziom 10  

no to mam - jednego grosza :P

eh, chyba się do nich pójdę jutro trochę powykłócać... pewnie i tak nic nie zdziałam, ale przynajmniej będę miał nieco satysfakcji :D

0
  • #8 01 Cze 2004 03:19
    THoTH
    Poziom 15  

:arrow: / notfound \
    A gdybys sprobowal jakos sciagnac ksiazke edytorem simow ?! moze akurat by sie udalo?!
    W kazdym razie czekam na realcje z "wyklocania" !

0
  • #9 01 Cze 2004 20:59
    notfound
    Poziom 10  

eh, do ichniejszego bok-u jeszcze nie dotarłem.... jutro się też chyba nie uda... a szkoda, bo już się nie mogę doczekać :> ale dotrę, dotrę, i nie omieszkam poinformować o efektach :P

hm... a mógłbym prosić kilka słów więcej na temat tych edytorów sim-ów? jako że nic mi się tu na ich temat nie udało wykopać...

z góry dzięki! :)

0
  • #10 02 Cze 2004 12:55
    THoTH
    Poziom 15  

Wiec wyprobuj program Xsim i do tego przystawke , moze byc z allegro - Pheanix, Funcard !! znajdziesz na bank na necie program : XSim

0
  • #11 06 Cze 2004 00:12
    KaczorGSM
    Poziom 14  

Do momentu załadowania konta żadne programy Ci nie pomogą :(

0