Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kondensator, radio Alpine 9812 RR. Przygasają światła.

hongi 05 Gru 2006 23:57 1348 8
  • #1 05 Gru 2006 23:57
    hongi
    Poziom 9  

Witam serdecznie ! Mam w samochodzie wzmacniacz rockford Z300 4 kanałowy około 400vat. Kupiłem radio Alpine 9812 RR i mam pewien problem, a manowicie, gdy stoję na światłach i gra bas przygasają mi światła. Jeżeli chodzi o okablowanie to jest dobre, ponieważ montowałem całość u specjalistów. Powiedzieli, że przydałby się kondesator 2F z tym, że nie wiem jaki wybrać. Oni mają "no name" ale ja w takim nie ufam. PROSZĘ doradzcie:?:

• #2 06 Gru 2006 01:02
    elektryk1e
    Poziom 22  

lanzara wez 2.4 farada. podjedz na obornicka do darka przy orlenie od poznania za wiaduktem po prawej stronie. jak chcesz to podjedz ze mna jakis rabacik dostaniesz :) odezwij sie na gg jak cos

• #3 07 Gru 2006 01:18
    lukkil
    Poziom 20  

jest przyjete ze na moc 500W RMS daje sie kondenstaor 1F, oczywiscie dac wiekdzego nie zaszkodzi..moze byc lanzar, moze byc takze Dietz..

pozdrawiam

• #4 08 Gru 2006 19:47
    hongi
    Poziom 9  

A co sądzicie o Boschmman ??? Mam możliwość zakupu takiego 2F za 420pl
    W przyszłości chcę dokupić wzmacniacz, który będzie obsługiwał tylko skrzynkę, dlatego wolę teraz większy kondensator kupić :idea:

• #5 08 Gru 2006 21:12
    lukkil
    Poziom 20  

daruj sobie tego BM i zakup Dietz'a, Lanzar'a lub jesli masz kase jakiegos Hifonics'a..pojemnosc 2.4F..
    te firmy sa o wiele lepsze od BM pod wieloma wzgedami..poza tym widze po firmach jakie masz w swoim zestawie ze jest konkretny wiec raczej BM bym nie wkladal.. to jest mohe skromne zdanie.. :)
    wybor nalezy do Ciebie..

pozdro

• #6 28 Gru 2006 16:26
    hongi
    Poziom 9  

Udało mi się kupić Hifonics'a 2F i mam nadzieje, że wystarczy.

Mam nowe pytanie odnośnie głośników na przód - mam Skodę Octavie 1 i wiem, że te dzwi dobrze nie grają, ale może macie większe doświadczenie i coś doradzicie. Kwotę jaką chcę przeznaczyć to około 1000pln :idea:

• #7 28 Gru 2006 22:54
    lukkil
    Poziom 20  

bardzo dobry wybór odnośnie tego kondensatora, 2F napewno wystarczy.. :)
    a co do glosników na przód, zaraz cos dobierzemy (za ta kwote co podales to bedziesz mial naprawde konkret i jakosc :) ).., tzn potrzebny ci jest dobry zestaw odseparowany.. powiedz jakie masz otwory w drzwiach? 16,5cm? i pod co planujesz podłaczyc ten przod? pod samo radio czy pod wzmaka?

pozdro

Dodano po 4 [minuty]:

dobra, zobaczylem Twoj drugi temat odnosnie tych glosnikow.. :)

• #8 29 Gru 2006 09:16
    hongi
    Poziom 9  

Samochód Skoda Octavia 1, radio Alpine 9812rr, wzmacniacz Rockford Z300, kable markowe, skrzynka Rockford i wzmacniacz (do podłączenia) FLI 400, kondensator Hifonics 2F
    Głośniki z porzodu będą podłączone pod Rockford-a. Chcę kupić głośniki z zwrotnicami.
    [/quote]

• #9 31 Gru 2006 14:04
    hongi
    Poziom 9  

Nawiązując jeszcze do kondensadora to polecem każdem, aby przed kupnem dobrze zastanowił się nad marką. Nie każdy kondensator ma tyle farada ile napisano. Ja ze swojej strony bardzo dziękuję za pomoc w doborze kondensadora - działa super, już mi światła nie przygasają gdy skrzynka gra. Pozdrawiam i życzę udanego 2007 roku

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo