Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kartą sieciową!

pppiotrusss 06 Gru 2006 12:18 3795 20
  • #1 06 Gru 2006 12:18
    pppiotrusss
    Poziom 12  

Mam mały problem z kartą sieciową:

przy załączaniu komputera coś mi sprawdza z kartą sieciową, wyskakuje:
    CLIENT MAC ADDR: (mój adres karty) GUID:FFFFFFFFF...
    PXE-E53...

długo to trwa:( i mam w związku z tym prośbę: jeśeli ktoś wie co to jest i jak to się wyłącza to będę wdzięczny.

Z gór dziękuję.

0 20
  • #2 06 Gru 2006 15:51
    Jack14
    Poziom 37  

Pytania pomocnicze:
    - jaki system operacyjny
    - karta sieciowa
    itp itd.
    Bo znowu trzeba będzie "gdybać"

0
  • #3 06 Gru 2006 16:26
    pppiotrusss
    Poziom 12  

Hej
    System operacyjny Windows XP sp2,a karta realtek 8139...

0
  • #4 06 Gru 2006 23:00
    Remeknapr
    Poziom 33  

> MAC ADDR: (mój adres karty) GUID:FFFFFFFFF

Ten MAC jest podejrzany. Wygląda na uszkodzenie karty.

Remeknapr

0
  • #5 06 Gru 2006 23:33
    pppiotrusss
    Poziom 12  

tam jest po prostu wpisany mój mac adres

karta działa tylko cos sprawdza przed właczeniem windowsa

0
  • #6 06 Gru 2006 23:35
    jakubbilski
    Poziom 16  

jesli dobrze zrozumialem, ten komunikat pokazuje sie przed wczytywaniem windowsa.
    jesli tak, moze tutaj chodzic o probe bootowania z LAN. mozna to wylaczyc albo w biosie plyty glownej (jesli karta jest zintegrowana)- sprawdzic, czy w boot sequence nie ma gdzies wartosci LAN- albo w biosie karty- powinna byc przy tym komunikacie napisana kombinacja klawiszy wlaczajaca bios karty sieciowej- tam bym szukal.
    pozdrawiam.

0
  • #7 07 Gru 2006 00:58
    pppiotrusss
    Poziom 12  

Nie jest uszkodzona tylko coś sprawdza z kary sieciowej prze władowaniem Windowsa!!!

Nie jestem osobą która się na tym zna... a szkoda, jestem początkujący!!!

Jak ktoś umie mi to wytłumaczyć jak za przeproszeniem dla głupiego to bede bardzo wdzięczny!!!!

0
  • Pomocny post
    #8 07 Gru 2006 15:12
    jakubbilski
    Poziom 16  

na pytanie juz ja odpowiedzialem. radze czytac wiecej niz dwa posty powyzej...

1
  • #9 07 Gru 2006 22:13
    pppiotrusss
    Poziom 12  

A jak się wchodzi do bios'a od karty??

0
  • #10 07 Gru 2006 22:35
    jakubbilski
    Poziom 16  

przede wszystkim sprawdz, czy nie masz bootowania z karty sieciowej w biosie plyty glownej. tam bym zaczal szukac (cos w stylu "boot sequence")- jesli tam bedzie "LAN" przestaw na "hdd0". jesli nie masz tego ustawionego w biosie, to karta sama moze miec bios- wtedy na ekranie zaraz przed, w trakcie lub po komunikacie, ktory opisales, moze na dole byc napisane "hit xxx to enter the setup" albo cos podobnego- zamiast setup moze byc "bios". w tym momencie nalezy nacisnac dany klawisz (kombinacje klawiszy) i pobawic sie w opcjach (niestety, rozne karty, rozne biosy, rozne opisy w biosie, nie potrafie ci przytoczyc jak dokladnie postepowac). podobna rzecz dziala sie na karcie sieciowej pentagrama (oparta na realteku) w kompie mojej narzeczonej, wiec +\- wiem o co chodzi.

0
  • #11 07 Gru 2006 22:44
    pppiotrusss
    Poziom 12  

No w biosie mam ustawione hdd0.
    Aco do karty nie ma nic takiego....:cry:
    to juz nie wiem co robic....
    a moze to wina sterów?? Co ty o tym sadzisz??

0
  • #12 08 Gru 2006 00:41
    jakubbilski
    Poziom 16  

trudmo powiedziec... jesli nie masz nigdzie wyswietlonego skrotu klawiatury do biosu karty sieciowej, a w biosie plyty glownej nic nie ma, to chyba pozostaje tylko sprawdzic dokumentacje producenta karty. naprawde trudno mi powiedziec. pamietam, ze w tym pentagramie byla tez opcja wylaczania mozliwosci wejscia do biosu. niestety nie mam pojecia jak sie o resetowalo. dokumentacja, dokumentacja i jeszcze raz dokumentacja... innej drogi chyba nie ma.

0
  • #13 08 Gru 2006 11:30
    pppiotrusss
    Poziom 12  

A znasz moze jakis link do stronki z dokumentacja?? bo nie umiem nic znalesc...

Mam karte: Reakltek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC

0
  • #14 08 Gru 2006 14:20
    jakubbilski
    Poziom 16  

no tak... ale to typ chipsetu, chodzi tez o producenta, a takze czy jest zintegrowana czy nie. wtedy latwiej pomoc.

0
  • #15 08 Gru 2006 23:29
    pppiotrusss
    Poziom 12  

Płyte mam K7VTA3 V.3.1

Karta nie jest zintegrowana...:cry:

0
  • #16 09 Gru 2006 03:43
    Pieron
    Poziom 31  

wydaje mi sie ze to problem zwiazany z sekwencja bootu ustaw kolejnosc 1.CD/DVD 2.HDD 3.Fdd
    lub 1.HDD 2.CD/DVD 3FDD

jesli nic nie zmienilo sie zalacz kompa z przycisnietym klawiszem Insert

jesli bez zmian wykonaj reset biosu przekladajac zworke na plycie głównej w okolicach IC Biosa w inna pozycje lub najprosciej wyjmnij na kilka sek. baterie

0
  • #17 09 Gru 2006 15:36
    pppiotrusss
    Poziom 12  

Dziekuje za pomoc ale i tak nic nie pomaga....

Jeszcze jedno: chcialem wylaczyc sobie logowanie ale nie do konca posta przeczytalem i ustawilem administratora na automatyczne logowanie i teraz wyskakuje ze mam bledny login lub chaslo!! jak to odwrucic??

0
  • #18 09 Gru 2006 22:08
    Pieron
    Poziom 31  

trzeba by ustalic czy problem powoduje karta sieciowa.
    przy załozeniu że masz dobrze ustawiona sekwencje bootu wejdz do menadzera urządzeń i zdeaktywuj karte sieciową wchodząc na wlasciwosci i na dole możez zdeaktywować urządzenie po czym restart.
    pozatym sprawdż również czy nie ma jakiś konfliktów.
    możesz również spróbowac z przywracaniem systemu do momentu mniejwiecej kiedy wystapil problem może ma to jakiś związek z instalacją jakiegoś programu. Zanim wykonasz przywracanie systemu utwóż aktualny punkt abyś mógł eventualnie powrócic do aktualnego stanu.

Czy zrobiles reset BIOSu?

jesli to niezintegrowana karta pci mozna by zdeinstalowac sterowniki wyjac karte ze slotu wykonac restart zainstalowac katke ponownie i zainstalowac sterowniki. wiecej koncepcji nie posiadam.:cry:

0
  • #19 09 Gru 2006 22:51
    Brick_G
    Poziom 27  

Sprobuj wylaczyc Boot EEPROM na karcie sieciowej z poziomu systemu - Menedzer Urzadzen:

Problem z kartą sieciową!

we wlasciwosciach karty - zaawansowane - powinna byc taka opcja.

Jak sie dostac do Menedzera Urzadzen?

Start => Ustawienia => Panel Sterowania => System => zakladka Sprzet => Menedzer Urzadzen

tam odszukaj swoja karte w "kartach sieciowych"

prawy myszy => wlasciwosci => zaawansowane

poszuka Boot EEPROM - daj Disable albo Off / Wylacz

twoj problem opisano tutaj :
    http://forum.chip.pl/viewtopic.php?t=7171&sid=73ec8a2174f0ed27d7e0c20d438cc742
    i tutaj :
    http://www.experts-exchange.com/Networking/Microsoft_Network/Q_21429071.html

0
  • #20 10 Gru 2006 20:44
    pppiotrusss
    Poziom 12  

Hej.

Juz nie wiem co robic... To co mi napisales... nie ma tego w zadnej z zakladek..., w biosie jest wylaczane... nie wiem juz co robic:cry:

0
  • #21 10 Gru 2006 20:56
    tronic1
    Spec od komputerów

Ustaw w biosie kolejność bootowania na "C Only".

0