Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel CA-64. Jak dołożyć dodatkowe elementy?

cjbobo10 06 Dec 2006 13:55 1637 9
Optex
    cjbobo10
    Level 17  
    witam mam centralkę alarmową Satel CA-64 i na poniższym rysunku widać co jest już wykożystane w centralce. Zakładał mi to znajomy i wyjechał a ja potrzebuje dołożyć sobie jeszcze 6 czujek dodatkowo i sygnalizator dzwiękowy wewnętrzny tak żeby mi sygnalizował załączenie się czujek gdzie mam go włączyć w układ i czy dołorzenie ekspandera może być w przypadku dołączenia czujek. Na czerwono zaznaczyłem co mam wolne w centralce.
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
  • Optex
    tomasz.grzenkowicz
    Level 2  
    Chyba najlepszym rozwiązaniem w twoim przypadku jest dołączenie ekspandera wejść (po zamontowaniu pamiętaj o adresie). Jeśli nie masz wolnego wyjścia to też musisz zastosować ekspander
    maolat
    Level 13  
    Wydaje mi się że pod hasłem "sygnalizował załączenie się czujek" chodziło o opcję 33 (przynajmniej w CA 10) czyli "sygnalizacja włączenia czuwania/ wyłączenia czuwania / wyłączenia czuwania i kasowania alarmu, którą się realizuje przez zwarcie tak zaprogramowanego wyjścia z wyjściem do którego podłączony jest sygnalizator wewn. lub zewn.

np.
    OUT 1 - sygnalizacja alatmu włamaniowego (sygnalizator)

OUT 4 - sygnalizacja włączenia czuwania/ wyłączenia czuwania / wyłączenia czuwania i kasowania alarmu

i tu mostek między OUT1 i OUT4.

A co do rozszerzenia systemu to albo rozszerzacz wejść, albo czujki łączyć szeregowo np. po 3, ale tego nie polecam...

Dodano po 2 [minuty]:

P.S. W Twoim przypadku OUT4 jest zajęte wieć musisz sobie wyciągnąć wyjście z kołków, które są w prawym dolnym rogu płyty centrali opisane jako J22 i J23
    cjbobo10
    Level 17  
    z wewnętrznym sygnalizatorem chodziło mi o to aby gdy czujka wychwyci ruch jak ktoś np. przechodzi przez podwórko to zadziała mi sygnał dla mojej informacji tylko
    User removed account
    Level 1  
    p.marcin
    Level 17  
    Witam

Możesz zrobić coś takiego, ale wtedy musisz użyć wyjścia logicznego and .Jedne wyjście programujesz jako naruszenie linii drugie jako przełącznik bistabilny(programujesz do niego kod załączający). Żeby sygnalizator ci nie wył np. w dzień kiedy jesteś w domu wyjścia bistabilnego nie załączasz kodem. Na noc załączasz wyjście kodem i naruszenie danego czujnika powoduje uruchomienie syrenki.

Pozdrawiam. Powodzenia

Dodano po 1 [minuty]:

"W trakcie pisania" kolego sharp dobry pomysł, czy gong nie wystarczy?????
    cjbobo10
    Level 17  
    ok dzięki
    humek
    Level 32  
    W C64 masz 16 wejsc na płycie głownej oraz po 2 w kazdym manipulatorze LCD jesli to masz nie uzyte mozesz wykorzystac tew wejscia odpowiednio je przypisujac programowo.Jesli natomiast brak Ci wejsc dokyupujesz expander 8 wejsc i instalujesz go dopisujac w opcji (znajdywanie adresów nowego sprzetu itd) Wiadomo ze wszystko wymaga odpowiedniej konfiguracji aby poprawnie działało.Jesli chcesz rozbudowac system o czujniki zewnetrzne smialo mozesz podłaczyc do jednego z wolnych wyjsc centrali sygnalizator akustyczny wewnętrzny (jesli uzyjesz wyjscia niskopradowego to poprzez przekaznik) i tak zaprogramowac system by mial np dwie strefy czyli mozesz wtedy haslem uaktywniac strefe "podwórko" i kazde naruszenie bedzie aktywowac wewnetrzna syrenke czas i forma działania jest do ustawienia w oprogramowaniu centrali,Mozesz miec dwa hasła jedno do uaktywniania strefy dziennej "cichej" z sygnalizatorem wewnatrz i nocne haslo co daje alarm akustyczny glosny taki jak przy naruszeniu innych czujników które juz masz.
    SMDmaniak
    Level 23  
    zrobic tak jak p.marcin pisze