Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz do HP Vectra VL420SF LM339D i DNA1001D

djbully 06 Dec 2006 15:47 1435 6
    djbully
    Level 20  
    Witam, mam kilka sztuk tych zasilaczy do naprawy, wszystkie mają tą samą wadę, mianowicie po włączeniu do sieci przetwornica od napięcia +5V stand-by piszczy, a napięcie jest zawyżone do 6V. Komputer nie daje się uruchomić i myślałem, że to zwarcie za transformatorem, ale wszystko ok, sprawdzałem każdą diodę. Jednak w momencie odłączania z sieci wskutek spadającego napięcia zasilania częstotliwość przetwornicy rośnie, ale to raczej normalny objaw. Tranzystor w przetwornicy stand-by to 2SK2608, a w przetwornicy głównej - FQA9N90 co jeszcze może być podejrzane i co jeszcze sprawdzić?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Krzychu7
    Level 40  
    Witam. W jakim stanie są kondensatory elektrolityczne?
    djbully
    Level 20  
    Krzychu7 wrote:
    W jakim stanie są kondensatory elektrolityczne?

Nie wygadają źle, ale na wszelki wypadek wymienię lecz myślę, że to jednak nie to.

Dołączyłem 1000 do niego i niestety bez zmian...
    k4be
    Level 31  
    Uszkodzony transoptor albo TL431?
    djbully
    Level 20  
    k4be wrote:
    Uszkodzony transoptor albo TL431?

To nie ATX wiec raczej TL431 tam nie ma, a transoptor czemu by miał paść są 4 SFH617A jutro posprawdzam je...
    k4be
    Level 31  
    Raczej rzadko się spotyka transoptor bez TL431, chyba że na pierwotnej jest jakiś inny komparator czy układ sterujący transoptorami...
    djbully
    Level 20  
    06 Gru 2006 19:45
    k4be wrote:
    Raczej rzadko się spotyka transoptor bez TL431, chyba że na pierwotnej jest jakiś inny komparator czy układ sterujący transoptorami...

Sorry zwracam honor do jednego transoptora jest TL431, byłem przekonany że to tranzystor bo dookoła nie go jest kupa tranzystorów. :D
    Ponadto do głównej przetwornicy jest jakiś tam 2SC11001, a do tej stand-by jeszcze nie rozgryzłem, ale zostały tylko takie układy scalone : LM339D i DNA1001D

Czy ktoś wie gdzie mogę dostać 2SK2648 (900V/9A/150W/1,5Ω n-kan)?
    Potrzebuje do zasilaczy Compaqa bo tych tez mam kupę do roboty.

Edit:
    Niestety wszystkie transoptory są dobre i TL431 też, ale on pracuje tylko w głównej przetwornicy, a czego jeszcze szukać?
    Poprawiłem TONI_2003.